[ marcony86 @ 13.01.2005. 20:00 ] @
Moj problem se sastoji u sledecem:

Na jednom racunaru samo pokusao da instaliram modem. Instalacija prodje savrseno, bez ikakvih cimanja... Medjutim, kad pokusam da se konektujem, kaze "No dial tone detected"!
Samo da napomenem, da sam pokusao sa iskljucivanjem cuvenog "Wait for dial tone before dialing", sa promenom lokacije sa koje pozivam (stavljao Yugoslavia, USA i ko zna sta jos), preko Phone Dialera uspevam da bez problema okrenem broj, a Windows takodje bez problema komunicira sa modemom i izlistava AT komande.

Probao sam sa 2 modema i u oba slucaja imao taj problem:

- Agere Systems PCI Soft Modem
- Intel 536EP (cini mi se), proizvodjac Sweex

OS je Windows 98 SE.

Meni su opet sumnjiva podesavanja oko lokacije sa koje pozivam, ali nisam siguran.
Please help!

[Ovu poruku je menjao marcony86 dana 17.01.2005. u 14:19 GMT+1]
[ FREELOADER @ 13.01.2005. 21:31 ] @
Vjerovatno nešto nije dobro instalirano. Pošto je u pitanju win98 vjerovatno moraš posebno instalirati i zvuk za taj modem.Provjeri u device menageru dali ima koji device pod upitnikom ili nešto slično.
[ fade @ 14.01.2005. 14:40 ] @
pa jesi li rpoverio kabal koji koristish ,i kako parice na njemu stoje?
[ marcony86 @ 15.01.2005. 17:44 ] @
U device manageru nema njedan uredjaj pod upitnikom, a WAV device za modem je instaliran kako treba. Sto se kabla tice, posto sam uspeo da okrenem i dobijem broj koristeci phone dialer, mislim da je u redu (sto mozda i ne mora da znaci).
[ Nikola V. @ 16.01.2005. 01:27 ] @
Ako ti nije tonska centrala,probaj da stavis slovo p ispred broja kad zoves.

[ Iksi @ 16.01.2005. 02:02 ] @
u tome je problem sto jeste covek je napisao bas pre neki dan da je
sedmocifren broj dakle tonsla centrala. To je ono sto sve buni u cemu je
problem jedino mozda pokusaj sa reinstalaciom modema ili tako nesto
[ pctel @ 16.01.2005. 03:18 ] @
Cujes li ono TU-TU na modemu pri pozivanju broja? Vidi u podesavanjima da li je iskljucen speaker na modemu, ako jeste ukljuci ga pa onda opisi sta se desava.
[ MMX @ 16.01.2005. 10:29 ] @
Udji u Device Manager, pa idi properities na modem. U polje advanced ukucaj ATX0. Ovo bi trebalo da resi tvoj problem.
[ StORM48 @ 16.01.2005. 20:38 ] @
Stavi kao lokaciju Mexico, pošto su njihove centrale u potpunosti kompatibilne sa našim. Ako je do lokacije, ovo će ti pomoći.

Pozdrav
[ Milos Dedijer @ 16.01.2005. 21:34 ] @
Isto s***** bilo kod ortaka, ubio sam se da uradim nesto da proradi.
I tek je radio kad sam cekirao Wait for dial tone. ;) Pa sad vi vidite...
[ zoran0406 @ 17.01.2005. 11:13 ] @
Citat:
MMX: Udji u Device Manager, pa idi properities na modem. U polje advanced ukucaj ATX0. Ovo bi trebalo da resi tvoj problem.

Pozdrav!
Zamolio bih te da objasnis malo ovo (funkciju toga), ako nije problem? Jer i ja imam neki problem sa modemom, pa mozda je ovo resenje. (objasnjenje potrebno u edukativne svrhe)
Hvala!
Pozdrav!
[ Veljko @ 17.01.2005. 11:16 ] @
Iskljuci "Wait for dial tone" u Contorl Panel/Phone and Modem Options/...




[ dragancesu @ 17.01.2005. 13:15 ] @
Obicno je dovoljno u extra seting otkucati ATX3, to je za nase centrale

Nisu u svim zemljama isti signali telefonske centrale, tako da se to treba reci modemu kako, ovo detektuje signal "slobodna linija"
[ marcony86 @ 17.01.2005. 13:17 ] @
Proradilo je konacno, hvala svima na odgovorima.
Resenje je ATX0! (posted by MMX)

@MMX - Svaka cast! Kad dodjes u Uzice, za ovo imas pivo od mene!

Marko