[ sojic @ 13.01.2005. 23:10 ] @
Imam x kompjutera u mrezu, pretezno ista konfiguracija, sem nekoliko koji se razlikuju.

Cuo sam da postoi program, ne znam koji, kako radi i sl. preko koga pripremis instalaciju, i pustis na ostale kompjtere.

Koji je program, kako radi i sl. (ako neko zna).
[ neca @ 15.01.2005. 21:47 ] @
Ja sam radio slicnu stvar ali nema veze sa mrezom. Instaliras jednu masinu i uzmes norton ghost (napravis ghost disketu) i samo na instaliranu masinu stavljas hard diskove i on klonira instalirani HDD na nov...tako otprilike odradim 10 kompa za sat ipo vremena.
[ sojic @ 16.01.2005. 02:42 ] @
Cuo sam sledecu pricu:

Kompjuter pao, tip zove administratora (tamo daleko). Administrator kaze da samo ukljuci kompjuter i da ne dira nista. Administrator, remote, digne opet operativnog systema.

Koliko je ova prica tacna, kako je to moguce, dali kod klijenta ima neki program, ne znam.
[ sojic @ 17.01.2005. 13:34 ] @
Nasao sam to sto mi treba, ili nesto slicno (pretpostavljam)

http://www.hanewin.de/
[ sojic @ 21.01.2005. 22:39 ] @
Stigao do negde, pa da podelim iskustva.

Nasao sam Norton Ghost 6.0 Enterprice. Na istalaciji pita dali da instalira Client ili Server. Instaliram Clijenta, a tamo, nesto u stilu "multicast". Pocinje wizard za kreiranje sistemske diskete (sa lan support). Posle kreiranja, imas sistemsku disketu sa lan support, i ghost.exe. Ako je lan driver OK, u ghostu, imas multicast.

E ovde se javlja problem sa kreiranje diskete sa lan drajvera. Trazi sledece fajlove:

protman.dos
protman.exe
netbind.com (ili .exe bese).

Ovo nikako da prodjem.

Sledeci put, mozda stavim i screen shotove.
[ sojic @ 26.01.2005. 00:22 ] @
Neko da zna kako se pravi sistemska disketa sa lan support? Zaglavio sam i nikako dalje.
[ risk @ 02.02.2005. 10:37 ] @
imas ghost boot wizard -> pa tu uzmes network boot disk i trebaju ti driveri od mrezne ako je nema u spisku. tu uzmes ndis2 drivere za dos