[ Danijel Domazet @ 14.01.2005. 09:03 ] @

Na oglas za posao mi se javio kandidat sa novosadskog NIT-a sa prosjekom ocjena 8.1/10. Molio bih da mi neko da kratak opis NIT-a (kvalitet, ugled u SCG, i slicno), a takodjer da mi ocjeni u kojoj kategoriji studenata je prosjek 8/10 (srednji, natprosjecan, genijalac...).

Zahvaljujem,
Danijel
[ noviKorisnik @ 14.01.2005. 09:36 ] @
To je ovo, je li? - http://www.micronasnit.com/
Citat:
u kojoj kategoriji studenata je prosjek 8/10 (srednji, natprosjecan, genijalac...).

?

Minimalna prolazna ocena je 6, maksimalna 10. Prosek studija nije IQ, tako da neka teta ili čika s prosekom 10 ne mora nužno da bude genijalac, a i obrnuto.
[ Danijel Domazet @ 14.01.2005. 12:52 ] @

Da, to jeste MicronasNIT.

Prosjek ocjena sam mislio obzirom na pomenuti fakultet. Svi znamo da ima fakulteta gdje svi prolaze sa 10, a ima i onih gdje je i 9 rijetkost. Kakav je NIT?
[ Mister Big Time @ 24.01.2005. 18:54 ] @
Nikad cuo za to.

Pa najbolje ti vidi sta on zna u praxi, batali diplomu i prosek, to je mac sa dve ostrice.
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2005. 19:02 ] @
U MicronasNIT-u sam bio pre jedno 3 godine na poslovnom sastanku i proveo sam tamo jedan dan - izmedju ostalog i bio upoznat sa organizacijom.

Koliko sam imao prilike da vidim - za nivo SCG je to bilo izuzetno dobro - Micronas NIT je joint venture Micronas AG-a iz Frajburga (DE) i NIT-a iz Novog Sada. Projekti na kojima rade su prilicno atraktivni (u to vreme je bilo portovanje raznih codec-a na nove Micronas platforme, R&D na nekom digitalnom TV uredjaju i komercijalna implementacija raznih telekomunikacionih protokola kao i neki roboti)

Drugar je radio tamo master studije, i koliko znam - radio je na vrlo konkurentnim projektima i to dosta intenzivno sa vrlo izazovnim zadacima za taj nivo iskustva - tako da pretpostavljam ako je neko odatle pokupio dobre preporuke mozes da racunas na dobrog inzenjera.
[ Danijel Domazet @ 28.01.2005. 09:16 ] @
Ovakve informacije su zlata vrijedne, zahvaljujem.
Danijel