[ DeX-Force @ 14.01.2005. 09:32 ] @

Kako da napravim objekat - cilindar koji svetli, znaci da stvarno osvetljava oko sebe i da ima mali glow.
[ Angel_of_Dark @ 14.01.2005. 09:39 ] @
Zaboravio si da kazes u kom programu.
[ DeX-Force @ 14.01.2005. 09:42 ] @
Ha, stvarno. U Max-u.
[ Mitrović Srđan @ 14.01.2005. 09:53 ] @
mislim da moze tako sto ces u objekat smestiti svetlo,npr omni napraviti gizmo ili pivto unutar njega,ici na REnder > environment i izabrati efekte tipa glow,ring itd
[ DeX-Force @ 14.01.2005. 10:14 ] @
A kako da napravim gizmo unutar svetla??? A i nemam efekat glow, a cini mi se da ga je bilo i u Maxu 1.0? Nisam odavno radio nista 3d pa sam totalno zaboravio. Jel mozes malo detaljnije da mi objasnis?
[ abishai @ 14.01.2005. 12:15 ] @
Pa.... nije valjda da jos koristis Max 1?
Sada imas 7. a 1 nije nikada ni bio bas tako dobar (nije bio ni los za to vreme, ali nista specijalno)
[ DeX-Force @ 14.01.2005. 12:59 ] @
Ne naravno, sada koristim 6.0. Napisao sam da mi se cini da je glow i tada postojao. Nego jel znas ti kako to da napravim?
[ ArtifeX @ 14.01.2005. 13:27 ] @
Pa ne znam bas za objekat ali mozda ti ovo moze nesto pomoci

Napravi svetlosni izvor Free Direct (isto je cilindar), zatim odes na pano Modify tamo stisnes plus na potpanou Atmosphere & Effect pritisnes dugme Add odaberes Volume Light pritisnes plus na potpanou Intersity/Color/Attenuation i u delu gde pise Multipler izaberes neku svetlo plavu boju ili koju hoces i to bi trebalo da je to.
Neka podesavanja mozes vrsiti u dalu Near Attenuation i Far Attenuation na cacinu tog bljeska ili tako nesto.

Valjda is na to mislio.
[ DeX-Force @ 14.01.2005. 13:50 ] @
Ne to nije to, to je obicno svetlo koje pravi cilindrican snop, a ne svetli kao neonka oko sebe.
[ abishai @ 14.01.2005. 15:12 ] @
1. Cilindar
2. Material
3. U "Video Post" stavi "Lens Effects Glow"
4. Namestis parametre u njemu kako ti odgovaraju
5. Render

6. pozdrav :)





[ DeX-Force @ 14.01.2005. 18:19 ] @
To je samo glow. Znaci meni je trebao objekat (neonka) koja stvarno svetli - osvetljava druge objekte oko sebe.

Ako neko zna kako da postignem da sam objekat - neonka (cilindar) bude ujedno i izvor svetla molio bih da to ovde doda.

Ali evo postigao sam tako nesto sa directional svetlom i glow-om iz video posta. Nisam bas odusevljen ali nije lose.

[ abishai @ 14.01.2005. 19:40 ] @
Pa ako hoces da ona osvetljava i druge objekte jednostavno ces morati da postavis svetla (vise njih).
[ DamjanMX @ 15.01.2005. 01:37 ] @
Ako vec nemas brazil/vray/mray i pogodnosti object-lighta, moraces to da uradis na old skool nacin :)....elem...napravi cilindar, stavis na njega beli materijal sa self-illuminationom (mozes sa fallof mapom) ali da obavezno NE bude 2-sided, zatim napravi omn-light u podnozju cilindra i napravi istance celom duzinom istog. Sto vise svetala stavis to ce svetlo izgledati lepse. Ukljucis senke, mozes i falloff, (posto su istance kada promenis jednu sve se menjaju), samo pazi, sto vise svetala stavis, intezitet jednog svetla ce morati da bude manji....to ces videti i skapirati....kada odredis odgovarajuci intezitet svetla, dodaj mali glow i ....gotovo :)
[ DeX-Force @ 15.01.2005. 10:10 ] @
Ok to sam znao, samo sam pretpostavio da sada postoji neki bolji nacin. Kao sto rekoh, nisam radio nista 3D bar 5-6 godina tako da sam mislio da su i tako nesto sigurno dodali. Ali sa druge strane bio sam u pravu, pronasao sam ovo - postoji materijal 'Advanced lightning override' koji sa ukljucenim 'radiosity' pluginom moze da napravi da bilo koji objekat emituje svetlo.

A usput pretpostavljam da su brazil/vray/mray rendereri.
Mray bi trebalo da je mental ray ako se ne varam. A u cemu je razlika kod ova druga dva? Zasta su oni dobri?