[ darko_26 @ 14.01.2005. 22:57 ] @
Moze li mi reci neko koja tehnika modelovanja je najbolja i najlaksa...
Mislim na to kad napravim neki objekat u maxu 6.0 imate opciju da ga pretvorite u
mesh, low poly, NURMS
Malo me to buni pa ako moze neko blize da mi objasni...
da li i koliko ima veze u sta konvertujes objekat ....
Hvala unapred
[ pailhead @ 15.01.2005. 00:30 ] @
pa editable poly je malo moderniji editable mesh,
editable poly nosi malo vise informacija od editable mesh i samim tim omogucava neke funkcije koje daleko olaksavaju modelovanje.
Uzmi recimo i probaj da ekstrudujes jedan poligon na lopti ili kocki recimo koju si pretvorio u editable poly i editable mesh pa vidi koja je razlika u opcijama i parametrima.

Nurms je algoritam na kome radi meshmooth. Prakticno proces deljenja poligona nekoliko puta uz menjanje pocetne forme.... najbolje da pogledas slike u dokumentaciji.

Nurbs u maxu su prilicno losi i nerazvijeni, tutoriali za modelovanje sa istim su kranje glupi, nurbs je generalno najbolje koristiti za industrijske modele tipa automobili, frizideri, muzicki stubovi...

[ DamjanMX @ 15.01.2005. 01:28 ] @
Sto se maxa tice, najbolje je da se orjentises na poly-modeling, spline-modeling zahteva vise pripreme i planiranja, a na nurbs zaboravi. Znaci napravis kocku/pravougaonik/sta god, levi klik, convert to edirable poly i udri....extrude, bevel, hindge, chamfer, move, rotate........znaci u sta konvertujes mesh/poly/nurbs/patch zavisi koje ce ti alatke biti na raspolaganju....moj licni predlog ti je poly....
[ Smajky @ 15.01.2005. 01:56 ] @
Ako vec nemas neku knjigu kreni od tutoriala iz maxovog helpa ili

http://67.15.36.49/team/Tutorials/polgun/gunmodel.asp

organske modele za pocetak zaboravi dok ti "workflow" ne udje u krv lol

pozdrav
Nikola

[ darko_26 @ 15.01.2005. 08:18 ] @
Hvala.... sad mi je vec lakse kad cujem predloge i savete iskusnijih...
Znaci editable poly...
Skinuo sam dosta tutorijala ali su mnogi radjeni razlicitim tehnikama..
Zato je i bilo potrebe za ovim pitanjem
Smajky hvala za adresu...
[ werta @ 18.01.2005. 16:39 ] @
Zavisi za sta ti treba model: film, igru, PAL, 1600x1200 4xAA, ili licnu upotrebu. :-)