[ SmilieBG @ 15.01.2005. 12:18 ] @
Pozdrav,

Zna li ko sledece:

Skoro svaki telefon ima opciju da posaljilac sms poruke dobije obavestenje o tome kada je sms isporucen priomacu.

Medjutim, pre sam imao na nokiji opciju da mi ne stigne sms poruka o tome, nego flash (mislim da se tako zove). Tj, prikaze na ekranu i kada ga jednom sklonim sa ekrana, onda ga nema nigde vise. Ovako, sada ide u inbox, ma moram da pisem (u inboxu stoje kao "i Report" i u njemu detalji o isporuci...).

Ko zna kako da vratim ovo u staro stanje i da li to zavisi od telefona ili operatera ili sa obe strane mora nesto da se podesi?

U pitanju su: nokia 6820 i 6310i

Poz,
Sale

edit: typo
[ del-boy @ 15.01.2005. 14:25 ] @
Ja mislim da je to do telefona. I meni je na mojim Nokiama dolazila poruka i ostajala u Inboxu, zato sam i isključivao to obaveštenje. Viđao sam telefone (mada nisam ih imao) koji podržavaju to što ti kažeš (samo da se pojavi na ekranu i posle ga nema). Mada moguće je da postoje i ratličite verzije softwarea!
[ u_m @ 15.01.2005. 23:42 ] @
mene zanima da li se ova notifikacija dodatno naplacuje?

cini mi se da mi skida kao da sam poslao 2. sms-a
[ JovanT @ 16.01.2005. 13:07 ] @
Notifikacija ne bi trebalo da se naplaćuje.

Stvarno ne znam zašto vam je problem da nakon što pročitate notifikaciju odmah istu i izbrišete.
[ SmilieBG @ 16.01.2005. 19:44 ] @
Eh, da je do 10-tak njih dnevno, lako bi ja... ali sa oko 50 poruka dnevno postaje dosadno... To je ipak nekoliko 'clickova' po tastaturi dok se to obrise + ako je prikazana kao SMS onda se ponekad zeznem i mislim da imam nov sms, kad ono notification :S

Poz,
Sale

Ps. pa zar niko nema notification u vidu flash poruke ovde?! :( Ajde, ne mora da bude nokia... bilo ko?
[ agasoft @ 16.01.2005. 20:53 ] @
Ja znam da to ima na nekim simens telefonima, kao neki status. Samo lupiš ok
i nema ga.
[ Chiller @ 16.01.2005. 23:06 ] @
Citat:
agasoft: Ja znam da to ima na nekim simens telefonima, kao neki status. Samo lupiš ok
i nema ga.



Eeeee, to mi treba! I gotovo da smem da se kladim da sam to imao na nokijici (ili bejase neki drugi tel?!)... Ima li koga ko ima nokiijcu i ovaj vid notifikacije?

Poz,
Sale
[ SmilieBG @ 17.01.2005. 22:18 ] @
Pazi ovo, poslednja poruka mi je sa nick-om Chiller i sa drugog providera... A to zato sto sam bio ukljucio Wi-Fi (koji sada retko koristim) i on pod tim 'profilom' nasao Chiller... E, svasta :S

Poz,
Smilie
[ VIDAKOVICV @ 18.01.2005. 21:24 ] @
Nekada je na 064 radilo kad na početku poruke ukucaš *N# raport ti dođe kao flash poruka,ali ne znam da li to sada radi. Probaj na početak poruke da ukucaš ! pa razmak pa tekst poruke i vidi šta će da dođe, naravno prvo isključi prijem normalnog raporta.
[ SmilieBG @ 18.01.2005. 21:34 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: Nekada je na 064 radilo kad na početku poruke ukucaš *N# raport ti dođe kao flash poruka,ali ne znam da li to sada radi. Probaj na početak poruke da ukucaš ! pa razmak pa tekst poruke i vidi šta će da dođe, naravno prvo isključi prijem normalnog raporta.


Malo sam dalje od 064, ali probacu... Ovde u Holandiji sam zvao operatera, koji me upucuje na Nokia.com, a oni me vracaju na operatera (mobilnog). Mislim, to je sasvim normalna stvar na zapadu i u birokratiji (rule #1: ne postavljaj teska pitanja :))

Javicu sta bude!

Poz,
Sale
[ dakipro @ 20.01.2005. 17:30 ] @
Prijatelju, nokia 7110 ima FLASH notifikaciju, a mislim i N 3510 (nisam siguran za brojku, telefon ima kolor display, a nije 3410, vec noviji, ima narandzastu "traku" sa obe strane ). Inache i na 3650/3660 isto tako stize FLASH izveshtaj, mada ponekad se zbuni i zapishti mi kao da je primio klasichan SMS, ali ne smeshta ga u INBOX vec u poseban folder "reports", shto se meni vishe svidja nego na N7110, gde si opet morao da obrishesh report (mada ima opciju "erase ALL delivery reports", bilo prochitani ili ne...). Izvini na postu koji je z'brda z'dola, al sam mnogo umoran... Pozdrav
[ VIDAKOVICV @ 20.01.2005. 21:18 ] @
Ako si mislio na Nokiju 3510i ona sigurno nema.
[ SmilieBG @ 20.01.2005. 23:49 ] @
Aham, znaci zavisi od modela... Na nokia sajtu ima broj za tipa te stvari, ali broj ladno nije u funkciji :S

Raspitacu se jos, hvala! :)

Poz,
Sale
[ Davor Vlajkovic @ 21.01.2005. 01:02 ] @
Citat:
dakipro: ... a mislim i N 3510 (nisam siguran za brojku, telefon ima kolor display, a nije 3410, vec noviji, ima narandzastu "traku" sa obe strane ). Inache i na 3650/3660 isto tako stize FLASH izveshtaj, mada ponekad se zbuni i zapishti mi kao da je primio klasichan SMS, ali ne smeshta ga u INBOX vec u poseban folder "reports", shto se meni vishe svidja nego na N7110, gde si opet morao da obrishesh report (mada ima opciju "erase ALL delivery reports", bilo prochitani ili ne...).

Pa pazi ovako, na 35i izvestaj i jeste i nije klasican sms
Ne zapisti kao obicna poruka vec cujes onaj kratak warning tone, kao kad promenis jacinu zvona ili ukljucis/iskljucis neku drugu opciju i na sekund se pojavi "Delivered to: _____________". Ali posle toga u uglu ipak stoji pisamce kao da imas neprocitanu poruku i kad odes u inbox tamo te ceka klasican sms sa subjectom Report... i imas opciju da odjednom izbrises sve izvestaje.
Btw, panasonic G520 (da, dobro ste procitali ) ima pravi flash-sms-report