[ X.X.X.X @ 15.01.2005. 18:37 ] @
Pitanje je gore šta mi treba za to ????
[ SASA M. @ 16.01.2005. 03:44 ] @
Zavisi od tvojih potreba i znanja u prakticnoj elektronici (prepoznavanje elemenata, lemljenje, itd. :) .
Ako te zanima poslacu jednu jednostavnu shemu za git. pojacalo(ili link ako mi je u arhivi).
[ X.X.X.X @ 16.01.2005. 10:24 ] @
Znam sve to vec ne znam sta mi je sve potrebno aj molim te pošalji mi shemu
Zahvaljujem!!!
Jos jedno pitanje mogu li od linije napraviti pojačalo ???
[ virtualx @ 16.01.2005. 13:10 ] @
e ima li tko semu distorzije za gitaru za metal zvuk gitare.
ali da radi.
pravio sam neku ali nije radila.
[ 1OXB @ 16.01.2005. 19:17 ] @
Ovo radi!
[ Arnold Layne @ 21.01.2005. 01:03 ] @
Idi na www.generalguitargadgets.com , seme su odlicne, imas i uputstva, ja sam napravio nekih desetak efekata i svi su radili iz prve (sem kada sam ja nesto sjebao svojom trapavscu:)

A sto se tice distorzije najbolje ti je da nadjes neku semu za RAT-a ili bilo koju standardnu distorziju (svaka je metal kada je odvrnes do daske)

Takodje pogledaj i www.geofex.com, to ti je glavno mesto za svu elektroniku u vezi sa gitarom, pojacalima i efektima

Ako ces da pravis "pravo" gitarsko pojacalo (citaj: lampasa) onda ces se malo pomuciti za delove i platiti malo vise (ali veruj mi isplati se), a ako ces nekog jednostavnog tranzistorca, onda imas gomilu jeftinih sema samo trazi na google-u.

A pojacalo hi-fi se isplati da prepravljas samo ako imas neki PA (power amplifier) koji ti bas ne treba, u suprotnom prepravke su komplikovane i neisplative. Imas na www.geofex.com clanak o tome kako se PA lampas moze prepraviti u gitarsko pojacalo.

P.S. trebaju ti i gitarski zvucnici - cisto da se ne za*ebes

P.S.2 U Atach-u imas layout za bigmuff (po meni najbolja distorzija) a na onom prvom sajtu koji sam gore naveo imas isti taj layout zajedno sa shemom i pcb-om koji smao treba da odstampas i preslikas/precrtas sta god volis
pozdrav
[ virtualx @ 21.01.2005. 09:21 ] @
ma nasao sam semi za distorziju vrlo jednostavnih.
sa 1 ic ili sa 4 tranzistora,pa cak i sa 1 tranz.
e sad da li se distorzija veze poslije pojacala ili prije.
vezao sam je odmah na gitaru pa onda u pojacalo.
inace onaj pickup(magnete) sam napravio sam i montirao na akusticnu.
radi ok,samo liniju treba dosta pojacati (valjda treba predpojacalo).
[ Arnold Layne @ 21.01.2005. 22:25 ] @
A gde bi je posle pojacala nabio (nadam se da ne nisi mislio izmedju zvucnika i pojacala - to niko ne zna sta bi se desilo)

A sto se linije tice ako je hi fi, samo ti pojacavaj i oprosti se sa istom:). Ako nemas gitarsko pojacalo sve ti je to dosta rizicno.

[ virtualx @ 21.01.2005. 22:57 ] @
nevidim bas opasnost.
magnete to jest kaleme sam spojio paralelno i u dzek za mikrofon.
a mikrofon takodje je satsavljen od kalema zice isto kao i kalem gitare.
[ Arnold Layne @ 22.01.2005. 08:44 ] @
Ali gitara ima mnogo jaci napad od mikrofona, jer u trenutku kada okines notu pojacalu se signal menja sa p[otpune tisine na prilicnu vrednost (makar kod normalnih magneta), dok mikrofon uvek kupi odredjen nivo buke iz okoline.

Uostalom imas dosta tema o tome, nisi jedini koji to radi, a da je rizicno - po mom iskustvu - jeste (to znaci da sam dozoiveo da pojacalo rikne ili da zvucnici produvaju)