[ Marko Stankovic @ 13.05.2001. 17:30 ] @
Sve lepo podesim i kompajliranje se lepo odradi, ali mi izgleda ne instalira lepo module. Odnosno lepo se instaliraju ali fajl modules.dep mi ostane prazan i linux posle reseta uopste ne nalazi module koje sam iskompajlirao.

Inace ne prijavljuje mi nikakvu gresku prilikom kompajliranja i make modules_install se zavrsava sa necim tipa "find kernel -name '*/pcmcia/*' ... " ostatak nisam zapamtio.

Da li ima neko neku ideju u cemu je problem???


[Ovu poruku je menjao DeerBeer dana 05-13-2001 u 05:36 PM GMT]
[ Vojislav Milunovic @ 13.05.2001. 18:21 ] @
uradi cd /modules/_kernel_ver

depmod -a ili je to bese depmode -a i dobices novi modules.dep
[ m r v a @ 13.05.2001. 20:38 ] @
hmmm, da pogadjam ... radio si upgrade na nekom systemu koji po default instalaciji ima kernel 2.2.* generacije ?? Jel' tako ?

Najverovatnije je tako. To pricam zato sto je i kod mene isto tako bilo
slak 7.1 sa default 2.2.16 kernel-om, sa istim problem-simptomima , i usput starijim verzijama software-a, koji stoje u software requirements, negde u /usr/src/linux-2.4.4/ stablu ...

Proveri verzije koje TI imas i koje ONI traze kao minimum za uspesno kompajliranje.
p.s. verujem da si ukljucio podrsku za pcmcia uredjaje, sto retko kod nas ima, i ne verujem da ce ti i trebati ( cak i kao moduli ) , tako da ti savetujem da galantno iskljucis pcmcia podrsku gde god da naidjes na nju ...
[ m r v a @ 13.05.2001. 20:40 ] @
Citat:
predator je napisao:
uradi cd /modules/_kernel_ver

depmod -a ili je to bese depmode -a i dobices novi modules.dep


predo, nemo se ljutis al' ovo nece nikad poleteti zbog gore recenih razloga,
jednostavno depmod se zaglupi ....i nista ne uradi ...