[ Dark Icarus @ 16.01.2005. 16:34 ] @
Kod moje igre je konacno postao dovoljno stabilan da ga ovde postavim.
U pitanju je fajl od 2,2Mb, necete videti mnogo sta od same igre, ali tu su meniji i interfejs, a vrlo mi je bitno da odmah testiram da li radi na svim masinama.
Ali ako neko ide preko dial-upa i moze da potrosi ta 2Mb na nesto bolje, onda neka se ne muci sa skidanjem interfejsa.

www.geocities.com/dr_chengele/zip/xenophobia22.zip

btw, nemojte da se plasite kada kazem "stabilan", nije do sada ni jednom zamrznuo ni jednu test masinu .

Sve vam lepo pise u readme.txt fajlu. Ali na brzinu: Voleo bih da proverite hardversko ponasanje engine-a, tj. ako secka koliko secka i na kojoj konfiguraciji, da li vam se cini da je previse mracno ili svetlo itd. itd. Ako naidjete na bilo kakav problem sa interfejsom ili vam igra krahira molim vas da mi posaljete log.txt i opis problema.

Inace, toplo preporucujem da udjete u Race Construction Kit, to je jedini 100% funkcionalni deo igre, ide se na New Game -> Select Race -> Create New.

Igra je predvidjena za 1024x768 rezoluciju, ali mozete da je menjate

Ma da pređem ja na deo koji mene stvarno interesuje:

Pa? Kako izgleda? Amaterski? Profesionalno? Shareware klasa? Freeware klasa? Lemme have it!
[ Reljam @ 16.01.2005. 18:45 ] @
Unable to process request at this time -- error 999
Unfortunately, we are unable to process your request at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again later.

Link ne radi...

[ Dark Icarus @ 16.01.2005. 18:50 ] @
A meni je dao da skinem... maaaamicu im njiovu Geocitiesku... link radi, ali oni neće da dozvole da se preterano skida.

Probajte ovde:
http://lbggt.users.sbb.co.yu/xenophobia22.zip
Zip arhiva od ~2.8MB
(ovo je izmenjeni link kada je poruka editovana)


[Ovu poruku je menjao Dark Icarus dana 17.01.2005. u 00:09 GMT+1]
[ Mitrović Srđan @ 16.01.2005. 19:26 ] @
takav je geocities.skinuo sam pa cemo videti
[ sasas @ 16.01.2005. 22:08 ] @
Citat:


Skinuo sam, i kad pokrenem dobijem DOS prozor sa porukom: "This program must be run under Win32". Skinuo sam dva puta, sa istim rezultatom, tako da...

Onaj drugi link (i dalje) ne radi.

ss.
[ Dark Icarus @ 16.01.2005. 22:43 ] @
Citat:
sasas: Skinuo sam, i kad pokrenem dobijem DOS prozor sa porukom: "This program must be run under Win32". Skinuo sam dva puta, sa istim rezultatom, tako da...
ss.
I meni daje isto. Pa da. Kod mene ne može ništa da ide lako. Na mom kompjuteru selfextract ide ok, ali upload je očigledno bio faličan. Opet sam uradio upload/download i opet daje isto. Izgleda da ga server koruptuje ili procesuje na neki način. Više neću postavljati linkove dok ne budu provereno radili.
[ Dark Icarus @ 16.01.2005. 23:08 ] @
E pa neka je 2,7MB, barem funkcioniše - PROVERENO

http://lbggt.users.sbb.co.yu/xenophobia22.zip

Inače sam exe je u bin poddirektorijumu. Nisam pravio shortcut... bolje da ne diram arhivu sada kada se smilovala da radi.
[ abishai @ 17.01.2005. 00:40 ] @
Lepo izgleda. Svaka cast. Jesi li ti radio i 3D modele i sve?
Jedino kada sam stavio najvecu rezoluciju, cini mi se kao da se malo usporilo (mada mozda mi se samo ucinilo).
[ sasas @ 17.01.2005. 08:42 ] @
Pridruzujem se pohvalama.
Radi bez trzanja i problema na:
Pentium III / 500Mhz + Ati (neka RagePro prepotopska) Nije brzo ali radi.
P IV 2.8GHz + Intel i865g (integrisana grafika).

Samo dve primedbe:
1. zvucni efekti mi se ne dopadaju (blago receno), nekako su previse napadni
2. Track bar se ne ponasa logicno. Ja bar ocekujem da kad kliknem na trouglice i povucem da se trackbar pomeri, ali kod tebe trackbar radi samo ako se klikne unutar pravougaonika (valjda razumes o cemu pricam).

ss.
[ cubicle @ 17.01.2005. 09:13 ] @
Lepo izgleda i u ovoj fazi lepo radi. ;)

Elem, test masina:
Intel Celeron 2GHz
256MB RAM
Neki integrisani SiS 651 graficki adapter
DX9.0b

Samo napred...

Primedba sasas o zvuku stoji u potpunosti, ali ne sumnjam da ces to izmeniti... ;)
[ Dark Icarus @ 17.01.2005. 21:12 ] @
Kao prvo, hvala ljudima koji su se potrudili da pruže feedback. Hteli ili ne, bićete uvršteni u prvu postavu beta testera. :)

Što se tiče zvuka, dizaće vam se kosa na glavi prva tri meseca, ali onda prestanete da ih primećujete... :)
Ne bojte se, to su samo placeholderi. Ali definitivno nisu visoko na mojoj listi prioriteta. Biće promenjeni verovatno tek pred izdavanje. Plus, razlog što zvuk i ne konstatujem je taj što sam umiksovao da mi na mojoj mašini u pozadini pušta par ripovanih muzičkih numera, koje prirodno nisam smeo da distribuiram uz demo. Tako da igra ima i funkcionalan music engine, ugovorena je i third-party muzika, ali polako...

Citat:
sasas: 2. Track bar se ne ponasa logicno. Ja bar ocekujem da kad kliknem na trouglice i povucem da se trackbar pomeri, ali kod tebe trackbar radi samo ako se klikne unutar pravougaonika (valjda razumes o cemu pricam).
Pretpostavljam da govoriš o onome što ja zovem slajder. Jasno mi je. Eto zašto je feedback bitan, ne bih se nikada setio da uključim i trouglove. Biće odrađeno, zato što mi je od svih stvari interfejs među najbitnijima(!).

E još nešto, za one kojima se čini da je usporilo a nisu sigurni... pritiskom na CTRL+D bi trebalo da dobijete debug info. Pored nekih čudnih brojki nad kursorom, videćete u donjem desnom uglu FPS. (Na jednoj test mašini nije prikazivao FPS). Kod mene ovo ne prelazi 65, iako očigledno nije u pitanju usporenje (65FPS je na 1GHz/128MB, ali i na 3GHz/512MB) a ja nisam stavio ograničenje frejmrejta u glavnoj petlji (mada... čekaj da proverim :) )

Znači, ako vam se učini da usporava, a vi pritisnite CTRL+D i videćete koliki vam je frejmrejt. Ako baš opadne mogli biste da pošaljete za koliko opada i kada (na primer, pravljenje "Huge" galaxije možda umanji frejmrejt) pa da mogu da konstruišem grafikon hardverske zahtevnosti. Konfiguracije ne morate da ponavljate. Hvala.

Ima li neko možda komentara o Galaxy Generation Screen-u? Race Construction Kit-u? Tranziciji dugmadi? Listama opcija (one sa improvizovanim scrollbarom)?

@abishai
Modeli su moji, a što se tiče povišene rezolucije, igra je prvobitno i planirana za 1024x768 i biće potpuno igriva na tom nivou. 1280 možda bude čak i nepregledna.

Btw, igra koristi DirectX SEDAM.NULA (!!!) Možda iz dokolice uradim engine iz osmice pa ćemo da upoređujemo rast/pad performansi, ali to mi STVARNO nije trenutno bitno.
[ misa J. @ 18.01.2005. 12:13 ] @
Da li si poceo da pravis i samu igru?
U fajlu "Istorija" pise da ti je trebalo vise meseci za ovo...
Kada mislis da zavrsis igru?
I da li imas spremne 3d modele za igricu?
[ Dark Icarus @ 18.01.2005. 17:40 ] @
Da, rad na igri je uveliko u toku. Sada mi sledi najzamorniji deo, pisanje tehničkih zavrzlama (handling pojedinih klasa, kreacija/destrukcija istih, hijerarhija... ima tu više nego što bi čovek rekao). I naravno, još gomila parsing procedura. Posle je boza. Inače design document je 100% gotov, a to nije bila ni slučajno mala stvar.Ne bih verovao svemu što piše u fajlu "istorija.txt" :) Istina je da je igra tehnički započeta u junu 2004, ali faktički sve što vidite na ekranu je urađeno od sredine novembra naovamo. Igra bi morala da bude 100% igriva na strateškoj mapi do aprila 2005, kada ću pustiti u opticaj ograničenu verziju igre (da "uprostim", single player freeware demo). Onda procenjujem još 2-3 meseca za preostalo (taktičku borbu, balansiranje, dopuna data fajlova, finalizacija grafike) i na kraju bar mesec dana za pravljenje i testiranje multiplayer rutina. I to će biti Xenophobia v.1.0

3d modeli još nisu odrađeni, najveći problem biće različiti modeli za brodove različitih rasa. Planiram ~10 rasa u finalnoj verziji. Inače, igra neće korisiti Direct3D već renderovane bitmape, da bi mogla da prikaže više stotina brodova odjednom.
[ vlaiv @ 19.01.2005. 00:58 ] @
Generalno deluje sasvim pristojno ...

Dve eventualne primedbe:

- U options nema cancel dugmeta ...
- Skroleri nisu toliko intuitivni. Prvi moj pokusaj je bio da ga "uhvatim" misem i vucem ... ispostavlja se da je bolje kliknuti negde na skroll bar i sam skroler doputuje tamo ...

Predlog: ako korisnik "uhvati" skroler dugmetom misa da onda skroler putuje zajedno sa pointerom, a ako klikne na scroll bar da doputuje do mesta clicka kao i do sada ...

Josh jedan predlog: lepo je kada postoji dinamika u pozadini start interface-a, ali samo skrolujuci starfield malo deluje kao jeftina shareware zezancija ...

Probaj da dodas u pozadinu neku animaciju - pricu iz igre ... malo eye candy-ja nikada nije na odmet ...

Toliko ...
Pozdrav
[ Slobodan Miskovic @ 19.01.2005. 01:50 ] @
Super je ...na mojoj masini je radilo besprekorno.

Celeron 850Mhz
256Mb Ram
GeForce 2 MX 200 32 MB ram
HDD Maxtor 7200

Pozadina je super, deluje kao one igre od pre 10 gidna...a to zna da bude jako nostalgicno...covek prosto pomisli kako je divno bilo igrati te stare igre gde je sve bilo jednostavno i mnogo igrivije nego danas...

Nemam nijednu zamerku...sve je bilo glatko i super za jednu demo verziju

Svaka cast!
[ vlaiv @ 19.01.2005. 14:42 ] @
Pozdrav opet ...

Nocas bas i nisam preterano pomno posmatrao ... bejashe kasno :))

No imam jos par pitanja i primedbi ... :

1. U glavnom meniju je u gornjem desnom cosku jedan krstic na koji se izlazi iz igre ... kada mis dodje na njega izgleda da se pojavljuju neka slova, ali su ona gotovo van ekrana (vidim samo deo od C i pretpostavljam da pise Close ...).

Vidi o cemu se radi ...

2. Malo postoji nekonzistentnost sa pozicijama opcija (pri tom ne mislim na interesantan raspored opcija, to je ok ...) ovo bi se moglo reci da ide uz nedostatak Cancel opcije u Options-ima ... mislim da bi Apply i Cancel na svakom Screen-u trebali imati istu poziciju ...

3. Selekcija rase je ok, ali:
- kako da znam da je rasa odabrana kada se vratim u game menu (nema apply ni cancel a ni u new game posle odabira rase ne pise koja je to rasa).
- Kod ucitavanja rase mi se neke opcije preklapaju? (poziciono) - fajl rase koji se ucitava i jos neki parametri rase sa leve strane u gornjem uglu...

Ne znam da li postoji neki definitivni nacrt interfejsa u obliku tekst dokumenta sa svim potrebnim opcijama ali nebi bilo lose da tako nesto postoji pa da nama beta testerima bude lakse ;)

Sve u svemu, jos jednom pohvale i puno pozdrava ...

P.S. btw DirectX 7.0? i ideja o portu na 8.0/8.1 ... Zasto ne 9.0? koji je sada gotovo defacto standard ...?
Koliko sam skontao, 3D objekti ce biti prerenderovani kao sprajtovi, da li si bacio pogled na 9.0 SDK dokumentaciju? mislim da ima dosta izmena u odnosu na ranije verzije u radu sa surfisima i sl. Ako nisi pogledaj, mozda ti bude jednostavnija implementacija (ja nisam gledao ranije SDK-ove ... DirectX sam poceo da shtrikam od verzije 9.0)
[ misa J. @ 19.01.2005. 20:35 ] @
Kada izadjem u Windows, pa se vratim desavaju se cudne stvari :)
Pogledaj screenshoot
[ Dark Icarus @ 20.01.2005. 02:14 ] @
Citat:
misa J.: Kada izadjem u Windows, pa se vratim desavaju se cudne stvari Pogledaj screenshoot
Tehnički problem prisutan i kod mene. Par procedura za reinicijalizaciju površina reši problem. Otkud znam? Probaj da se u tom šarenilu dovučeš nekako do opcije za promenu rezolucije, sve se resetuje. Biće rešeno.
Citat:
vlaiv:1. U glavnom meniju je u gornjem desnom cosku jedan krstic na koji se izlazi iz igre ... kada mis dodje na njega izgleda da se pojavljuju neka slova, ali su ona gotovo van ekrana (vidim samo deo od C i pretpostavljam da pise Close ...).
Jeste, krstić je dva pixela previše levo, ali je ionako samo probno tu.
Citat:
vlaiv:2. Malo postoji nekonzistentnost sa pozicijama opcija (pri tom ne mislim na interesantan raspored opcija, to je ok ...) ovo bi se moglo reci da ide uz nedostatak Cancel opcije u Options-ima ... mislim da bi Apply i Cancel na svakom Screen-u trebali imati istu poziciju ...
Apply i Cancel imaju (koliko se sećam) istu poziciju na svim ekranima osim Quit Game Screen. Valjda. Proveriću.
Citat:
vlaiv:3. Selekcija rase je ok, ali:
- kako da znam da je rasa odabrana kada se vratim u game menu (nema apply ni cancel a ni u new game posle odabira rase ne pise koja je to rasa).
- Kod ucitavanja rase mi se neke opcije preklapaju? (poziciono) - fajl rase koji se ucitava i jos neki parametri rase sa leve strane u gornjem uglu...
Oba problema su posledica isključivo moje lenjosti. Biće ispravljeni u verziji 0.1.
Citat:
vlaiv:Ne znam da li postoji neki definitivni nacrt interfejsa u obliku tekst dokumenta sa svim potrebnim opcijama ali nebi bilo lose da tako nesto postoji pa da nama beta testerima bude lakse
Postoji, samo je u zgužvanom kupusu od 160 pojedinačnih A4 listova koje ja optimistički zovem Design Document.
Citat:
vlaiv:P.S. btw DirectX 7.0? i ideja o portu na 8.0/8.1 ... Zasto ne 9.0? koji je sada gotovo defacto standard ...?
Prosto U DX7 umem da radim, osmica izbacuje DirectDraw, to je veliki korak koji ću sigurno učiniti, da li pre ili pošto izdam igru, to je pitanje...
Citat:
vlaiv:  - U options nema cancel dugmeta ...
Ma to ja eksperimentišem sa novim vidom interfejsa - momentalnim, na ekranu vidljivim promenama. Uvek me je nerviralo ono "are you SURE you want to change the resolution?" Ne, genije, sasvim sam SLUČAJNO promenio prokletu rezoluciju!!! Nepotrebni relikt iz vremena kada je promena rezolucije bila rizičan proces po video drajvere. Otud moja nova filozofija ("All option changes are executed immediately"). Kao kompromis, u planu je "Restore" dugme sa leve strane. Inače, pokušaj podešavanja nepodržane rezolucije će igra uspešno detektovati tako da nema potrebe za onim "kliknite ovde u narednih deset sekundi ili će se monitor vratiti na ranije stanje". Uz malo sreće igra će cela biti ovakva: jednostavna.
Citat:
vlaiv: - Skroleri nisu toliko intuitivni. Prvi moj pokusaj je bio da ga "uhvatim" misem i vucem ... ispostavlja se da je bolje kliknuti negde na skroll bar i sam skroler doputuje tamo ...
To sam kanda i planirao, mislim da ću ih grafički i predstaviti tako da prosleđuju moju ideju korišćenja.
Citat:
vlaiv:Predlog: ako korisnik "uhvati" skroler dugmetom misa da onda skroler putuje zajedno sa pointerom, a ako klikne na scroll bar da doputuje do mesta clicka kao i do sada ...
Duly noted. Biće ubačeno. Kasnije. Mnogo kasnije .
Citat:
vlaiv:Josh jedan predlog: lepo je kada postoji dinamika u pozadini start interface-a, ali samo skrolujuci starfield malo deluje kao jeftina shareware zezancija ...
Ali moja igra i jeste jeftina shareware zezancija. Biće pokoja bitka u pozadini (valjda). Inače, ciljam na što manju download veličinu (~30-40Mb).
Citat:
vlaiv:Probaj da dodas u pozadinu neku animaciju - pricu iz igre ... malo eye candy-ja nikada nije na odmet ...
Ma mogu ja da bitmapama nafilujem ceo CD, ali tehničke karakteristike nisu teren na kome mogu da pariram "velikim" proizvođačima. Sigurno će biti malo bogatije. A priča je već dodata, na jedan zanimljiv način...
Citat:
STELLANOVA: Pozadina je super, deluje kao one igre od pre 10 gidna.
Heej! Ne, čekaj, to je bio kompliment.
Citat:
STELLANOVA:..a to zna da bude jako nostalgicno...covek prosto pomisli kako je divno bilo igrati te stare igre gde je sve bilo jednostavno i mnogo igrivije nego danas...
Mislim da je neko upravo nanjušio osnovnu poentu igre...

E pa, hvala vam svima na vremenu koje ste odvojili da odigrate jedan glavni meni igre .

A sada malo pitanja vezanih za netehnički deo igre. Kako vam se dopadaju statistike u Race Construction Screen-u? Ima li smisla ono što piše u tooltipovima? I da li vam se sviđaju početni modeli vanzemaljaca? Još par ideja za simbole imperija bi takođe bilo dobrodošlo... A ako neko ima da predloži još neke primarne ili sekundarne karakteristike rasa to bi već bilo fenomenalno. btw, u kreaciji rase treba ubaciti još jedan ekran "Expertise" u kojoj bi rasa birala polja gde briljira (Terraforming, Nomads, Beam Weapons, Planetary Assault, Genemasters itd.)

Dok prođe ispitni rok biće gotova verzija 0.1, a do 0.2 će nešto malo moći i da se igra. Malo.
[ Slobodan Miskovic @ 20.01.2005. 03:07 ] @
Pozadinu ni slucajno nemoj da menjas :) ako postoji karta na koju mozes da igras a da ne ulozis mnogo novca i resursa to je karta nostalgicnosti pravih igraca...to jedino moze doneti neki veci uspeh ako u obzir uzmemo ulozena sredstva i resurse...

Elem...javio je jedan problem...prilikom cackanja menija...sve se zablokiralo i kada sam izacao (nasilno) iz igre na ekranu je bilo ispisano sledece...

[ Slobodan Miskovic @ 20.01.2005. 03:15 ] @
E, sada sam opet molko cackao i primetio sam da prilikom brzog unselect-ovanja karakteristika dolazi do sledeceg....
U gornjem levom uglu je bio ceo spisak ali sam kliktanjem na svaki od njih isti uklonio...


[ misa J. @ 20.01.2005. 10:35 ] @
A oni modeli vanzemaljaca su lepi,ali da li imas i 3dmodele ili ces i za njih da koristis renderovane bitmape?



[Ovu poruku je menjao misa J. dana 26.01.2005. u 13:14 GMT+1]
[ Dark Icarus @ 20.01.2005. 13:18 ] @
Citat:
misa J.: Detaljno sam pregledao sta pise dole i ima dosta naucnih nelogicnosti (mislim na one koje vaze ako postoje vanzemaljci i sve to) ali ne bih stim da te smaram.
Vrlo me interesuju te naučne nelogičnosti koje si pronašao, moj osnovni cilj je da igra bude naučno dosledna (ako već ne može da bude "realna" s obzirom da se dešava kroz 2000 godina). Samo ti raspali.
Citat:
misa J.:A oni modeli vanzemaljaca su lepi,ali da li imas i 3dmodele ili ces i za njih da koristis renderovane bitnape?
Pa u igri će biti renderovane bitmape. Imam ja te modele na hardu, ali neću ih distribuirati uz igru.

@Stellanova
Hmmm... očistiću ja menije temeljno, a pogotovo Back dugme koje ne radi kako valja. Ali ova greška koju si našao me brine, u pitanju je greška jer je igra pozvala nepostojeći objekat (verovatno neki koji je upravo uništen). Mislio sam da sam rešio ovaj problem, sada ću morati malo da pronjuškam... hvala na trudu
[ Dark Icarus @ 20.01.2005. 16:39 ] @
Hm, ako je to "dosta nelogičnosti" onda stvarno...

A) Nisu svi metabolizmi isti, ne baziraju se svi na raskidu i sintezi kovalentnih veza. Helijum plazmoidima ne mora da bude potreban kao metabolički gas koji će da ulazi i da izlazi iz nekog tamo jedinjenja, već da ga npr. sakupljaju u kesicama na površini tela gde će se možda jonizovati kako bi obezbedio da plazmoidni organizmi budu promenljivo (po želji) podložni magnetosferi gasovitog džina što bi im dalo povećanu/smanjenu flotaciju.
B) Helijum je nereaktivan gas pri normalnom pritisku i temperaturi. Na površini zemlje. Plazmoidi žive u plazmasferi gasovitih džinova, na užasno visokim pritiscima i temperaturama. Ne mora on da se nešto mnogo povezuje sa ostalim elementima, dovoljno je da na određenim uslovima formira dimere ili trimere pa da se ta nestabilna veza u željenom trenutku raspadne dajući usput energiju u vidu alfa čestica.
[ SashaM @ 22.01.2005. 22:33 ] @
Citat:
misa J.: Ili mogucnost putovanja kroz svemir.Znamo da je nemoguce da materija ide brze od svetlosti, ali opet mozemo da kazemo,"Ko zna sta ce mo imati u buducnosti?"


Evo da se i ja prikljucim diskusiji (inace zadnjih mesec dana retko dolazim jer nemam komp, puklo mi je napajanje i spalilo ceo hardver... dobro, preziveli su monitor i mis...:).
Elem, gore navedena tvrdnja nije tacna jer vec sada postoje teorije o "gravitacionom pogonu", odnosno savijanju prostora i, laicki receno, brod ne ide nigde nego se prostor savija i "dolazi" prema brodu... Ko je gledao film "Konacni horizont" shvatice na sta mislim (film je cista fantastika i pomalo lupa gluposti, ali se ideja zasniva na naucnoj teoriji).
Sa druge strane, postoji mogucnost teleportacije (naucnici su '97 uspeli da teleportuju foton (cesticu svetlosti) na metar razdaljine, sto znaci da je fizicki moguce) preko koje bi se mozda moglo putovati svemirom...
Ili Ajnstajnova cuvena formula E=m*c^2 sto znaci da su materija i energija direktno povezane, odnosno da je moguce pretvoriti materiju u energiju i obratno, pri cemu se onda ruse materijalne barijere, sto bi se opet moglo iskoristiti...

Kao sto vidite, naucne podloge ima dosta vazno je samo imati otvoren um... Da ste nekome pre 100 godina pricali o kompjuteru, televizoru i mobilnom telefonu mislio bi da ste potpuno ludi, ako bi uopste i mogao da shvati pojam takvih stvari.

Toliko od mene, igra do sada izgleda super.

Sasa
[ Dark Icarus @ 23.01.2005. 00:26 ] @
Citat:
misa J.: Ima jos njih, ali one bi se mogle jednostavno objasniti time da mi nemamo pojma kako izgledaju vanzemaljci.
Mislim da nisi shvatio šta znači pojam "naučna nelogičnost". Neću ovde zalaziti u metodološku raspravu.
Citat:
misa J.: Od kuda zanas da je moguc takav metabolizam?
Znam da je moguć zato što sam konsultovao biohemičare, planetologe i gomilu drugih ljudi, nisam uzeo pa lupio jedan termin. A i da jesam, opet sam ponudio izbor koji nije ponudila ijedna space empire building igra u istoriji. A što je najlepše, ja ne moram tebe da ubeđujem da je taj metabolizam moguć ili nije. Sve što treba da uradim je da ti meni ne možeš nikako da dokažeš da je nemoguć u uslovima koje sam postavio. Što ne možeš. Izmisliti silikoidni metabolizam nije glupost. Reći da organizmi sa našim metabolizmom ("standardnim" ugljeničnim) mogu da žive na gasovitim džinovima već bi bila nelogičnost, ako ne i čista glupost. A ja ne želim da pravim traljavu igru koja će da vređa inteligenciju igrača.
Citat:
misa J.:Davanje vanzemaljcima osobine nizih oblika zivota sa zemle.Ne verujem da ce neko superinteligentno koja se razmnozava prostom deobom da napravi svemirski brod i odleti u drugu galaksiju:).
A zašto? Kakve veze ima način razmnožavanja date vrste sa njenim naučno-tehničkim afinitetima? Još ćeš da mi kažeš da samo polno razmnožavajući bipedi na bazi ugljenika mogu da dostignu visoku inteligenciju. Plus, "mitoza" u slučaju višećelijskih organizama može da podrazumeva da roditelj pravi više kopija sopstvenog genoma bez oplodnje.
Citat:
misa J.:Mislim da ne bi trebao da se mnogo zamaras da ti sve bude naucno osnovano,zato sto se sve to zasniva nad pretpostavkama.
Ja stvarno ne znam šta ti hoćeš. Da li se buniš što sam ubacio različite metabolizme? Da li ti smeta što igrač ima više opcija nego što je to uobičajeno? Prvo si govorio da imam naučne nelogičnosti a onda si rekao da ne treba da se zamaram da bude naučno osnovano... pa odluči se već jednom.
[ Vranac @ 23.01.2005. 09:21 ] @
Imam jedno pitanje za Dark Icarus-a, mozda je vec rekao, ali ....
U cemu si radio Xenophobia? VB/VB .net, cpp ....?

Igra kod mene radi bez problema i glitcheva.
Asus Aspire 1714SMi:
P4 3.4Ghz
1GB ram
nVidia GeForce FX go5700 128MB
[ Dark Icarus @ 23.01.2005. 14:12 ] @
Igra je rađena u VBu i od spoljnih biblioteka koristi DirectX 7.0