[ borismax @ 29.04.2002. 13:29 ] @
Instalirao sam englesku verziju Win NT 4.0 Workstation - sta treba da promenim u Registry-ju da mi default keyboard bude nesto drugo (ili da uz US keyboard dodam jos neki)?
[ Sasa Milenkovic @ 30.04.2002. 00:06 ] @
Microsoft ne preporucuje da se bilo sta menja u regisrty-ju, jer moze da nanese OGROMNU stetu, vec sve promene koje se vrse treba raditi preko administrativnih konzola. Ukoliko vec zelis, probaj ovako: HCKU\Keyboard layout\Subtstitutes. Zapis treba da je sledeceg formata: Keyboard layout code (standardni) REG_SZ Keyboard layout code (altern.).

PRIMER:
00000409 REG_SZ 00010409
/\ /\
|| ||
us english dvorak us english
[ Mihailo @ 30.04.2002. 00:48 ] @
Citat:
Sasa Milenkovic:
Microsoft ne preporucuje da se bilo sta menja u regisrty-ju, jer moze da nanese OGROMNU stetu, vec sve promene koje se vrse treba raditi preko administrativnih konzola.


Otkrio si toplu vodu. Naravno da nećeš da menjaš registry ako posztoji konzola, ali za gomilu stvari moraš da menjaš registry, jer nema drugi način.
[ borismax @ 30.04.2002. 11:12 ] @
Citat:
Sasa Milenkovic:
probaj ovako: HCKU\Keyboard layout\Subtstitutes. Zapis treba da je sledeceg formata: Keyboard layout code (standardni) REG_SZ Keyboard layout code (altern.).

PRIMER:
00000409 REG_SZ 00010409
/\ /\
|| ||
us english dvorak us english


Nece ni ovo... Vec sam probao da promenim layout code u svim kljucevima gde mi stoji 409 ali bez nekog efekta.

Evo jos jednom da objasnim problem: u Win NT mrezi na jednoj stanici je instalirana engleska verzija Win NT Workstation. Posto su korisnici ucenici jedne skole u Norveskoj, svaki put kad se neko po prvi put uloguje (naravno) dobije englesku tastaturu (bez norveskih slova) i svaki put me cimaju da im za svakog usera instaliram nanovo norveski keyboar (code 414). Jel moze ovo nekako da se resi?
[ gruco @ 30.04.2002. 13:41 ] @
Probaj da izmenis cod u:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload

Kod mene radi bez pb.
[ borismax @ 30.04.2002. 14:31 ] @
Citat:
gruco:
Probaj da izmenis cod u:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload

Kod mene radi bez pb.


Pa to sam prvo i probao, izgledalo je tako lako i logicno. Ali nije uspelo... Sad me jos i cudi kako to kod tebe radi a kod mene nece?!?
[ gruco @ 30.04.2002. 14:52 ] @
Pa ne znam !
I ja radim na US NT4 i Win2000 takodje US
sa Francuskom AZERTY tastaturom, kad dignes NT4 po difaultu si u QWERTY (US) , pa smo imali isti pb. sa logovanjem !
HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload\
dize Keyb pre sesije: tu mu lupim da pod 1 dize reg_sz 0000040C, za tebe 00000414
i sve ide glatko....
HKLM dize Keyb za sesiju.....i opet sve ide glatko...
Proveri to jos jednom, i nevidim zasto si dirao HCKU\Keyboard layout\Subtstitutes, nema potrebe !