[ edyson @ 29.04.2002. 13:43 ] @
Kada radim neki projekat sve fajlove vezane za njega snimim u folder i sada ako hocu da nastavim raditi projekat na drugom racunaru koje fajlove (sa kojim extenzijama) trebam prenijeti na drugi racunar da mogu otvoriti projekat.

[Ovu poruku je menjao edyson dana 30.04.2002 u 11:16 PM GMT]
[ KamBa @ 30.04.2002. 11:09 ] @
Citat:
edyson:
sve fajlove vezane za njega snimim u fajl



Dosta interesantno nadam se da si mislio na folder :)

Ok, Prvo pravilo, svaki projekat snimaj u zaseban folder tako da si siguran koji su sve filovi vezani za taj projekat.

Ovo su ekstenzije koje ne bi smio da diraš:

*.pas;*.dpr;*.cpp;*.hpp;*.h

Ove hkstenzije su ustvari rezervni filovi, mogu se pobrisati ali nije preporučljivo:

*.~pas;*.~dpr;*.~cpp;*.~hpp;*.~h

Ima ih još ali ovo su najčešći.

Slobodno možeš da brišeš:

*.obj;*.tds;*.tmp

ako ih pobrišeš on će samo ponovo de rekompajlira kompletan projekat.

To bi bio lakši dio posla. Kada preneseš sve fajlove, možda nećeš moći da kompajliraš aplikaciju, u tom slučaju bi u optios-ima trebao podesiti putanje za ... ima toga



[ edyson @ 30.04.2002. 23:04 ] @
Znaci nema prenosenja projekta ili neko misli drugacije.
[ leka @ 30.04.2002. 23:25 ] @
Pa generalno to će da radi dok ne dođeš do situacije da projekat želiš da nastaviš da razvijaš na mašini sa "custom" instalacijom Borland C++ Builder-a. Kao što znate njega možete da instalirate sa milion različitih dodataka, a takođe postoji dosta dodataka za njega koje komercijalnih, koje opensource. Ako tvoj projekat na mašini A koristi takve stvari, onda mora da ima iste stvari i na mašini B, mašini C i tako dalje.

Ima još jedna stvar koja je veoma bitna, a to su različite dodatke biblioteke... Recimo ja imam par projekata koji koriste MySQL C API ili MySQL C++ API (zavisno od potreba). Kao što znate mysql DLL-ove po difoltu imam u C:/mysql/lib/opt ... Kad bi trebalo da prebacim svoj projekat na drugu mašinu, morao bi OBAVEZNO da prebacim i pomenute potrebne DLL-ove!

Isto važi i za mali milion COM objekata koji se u Borland C++ Projekat ubace običnim prevlačenjem, oni se lako instaliraju pomoću Borlandovog menadžera paketa...

Pozdrav.