[ huse @ 17.01.2005. 19:27 ] @
Bok

HP 845c i nakon zamjene ketridza novim radi istu stvar, printanje dokumenata u color-u vrsi samo sa nijansama crvene boje, znaci uopste nekoristi plavu i zutu!Kvalitet otiska je ok!
[ StORM48 @ 17.01.2005. 20:11 ] @
Probaj sledeću stvar: otvori poklopac dok je štampač uključen, a onda izvuci naponski kabl iz štampača (znači, kraj koji je u samom štampaču), tako da glava ostane parkirana u sredini, a da štampač ne bude pod napajanjem (ovo je vrlo bitno!). Zatim izvadi kertridž napolje i pažljivo očisti pinove u boxu nečim za to pogodnim (fina krpica, blago natopljena alkoholom). Najbolje je ponoviti postupak par puta, a onda i očistiti kontakte na samom kertridžu. Posle takvog tretmana, sačekaj da se sve osuši, pa probaj.

Meni se ovo desilo jednom, a razlog je bila oksidacija pinova u boxu kertridža, zbog koje štampač nije uspevao da pošalje "signal" do kertridža.

Pozdrav i srećno!
[ pajaja @ 18.01.2005. 21:23 ] @
Jos bolje ako mozes da te pinove u boxu ocistis gumicom... ciscenje 100%. Nisam siguran da alkohol moze to da ocisti....
[ hakinen @ 19.01.2005. 12:29 ] @
Ja imam isti problem ali sam mislio da je doslo do praznjenja ketridza!!! Nisam koristio stampanje u boji nekih mesecak dana i kada sam probao da stampam u boji izbacio je sam crvenu ajde bas cu da probam da ocistim te pinove pa cu da javim sta sam uradio!!!
[ huse @ 19.01.2005. 20:24 ] @
Hvala!!!

Moram priznati da sam sumnjao na kontakte, posto su i ketridzi malo stariji, imao sam ih u zalihi!Sada printa kao lud!

Jos jednom hvala!!!