[ drdrksa @ 18.01.2005. 14:18 ] @
Pri pustanju filma sa racunara na TV-u se javlja "sneg" (dijagonalne linijice koje se konstantno krecu), iako je slika u boji i lepo se vidi. To stvarno iritira i utice na kompletan kvalitet reprodukcije. Kako ovo resiti? Dodavanjem nekog kondenzatora negde ili kako vec? Nikada ovo nisam radio, pa bi mi pomoc nekog iskusnijeg bila od velikog znacaja.
[ shame @ 18.01.2005. 17:51 ] @
Imao sam istu stvar i rijesio sam to na taj nacin sto sam istekao koaksilni antenski kabl koji je uvodio antenu sa pojacalom u Tv. Napravio sam sklopku pored tv-a da ne bih svako malo zavlacio ruku iza tv-a.
Uz to sam jos nasao kvalitetniji kabl komp-tv i skratio ga sa 8 na 4 metra.
Sada mi je slika super. Koristim Ati 9500 128 Mb.
Pozdrav svima!!!
[ petarr @ 18.01.2005. 18:30 ] @
Da, potrebno je samo galvanski odvojiti RF ulaz na tv od antenskog kabla ili ako je u pitanju kablovska tv, jos je drasticniji problem(veca razlika potencijala).
[ slavkica @ 19.01.2005. 00:03 ] @
Kakav ti je kabal od kompjutera do TV ako je neki tanki cinc cinc ili cinc skart ili pak S-vhs skart ustvari nebitno je sta je na krajevima kabla vazno je kakvog je kvaliteta taj kabal.Ja sam za video signal uzeo RG58 kabal imam graficku sa cinc i S-vhs izlazom a u tv mi ide cinc i nikakvih problema nema.Jos sam nailazio na par mesta gde su bili prikljuceni tanki kablovi i to duzine 0d 5-10m i naravno slika je bila dosta losa zamenom sa RG58 sve je OK.
[ petarr @ 19.01.2005. 10:46 ] @
Za video signal opsega 5Mhz treba koristiti RG 59U, 75 ohm-ski kabel , RG58 je 50 ohm-ski kabel i sluzi za druge namene(stare rac. mreze,predajne antene,wireless net...). Sto neznaci da nece raditi na kracim rastojanjima.
Mislim da je ovde ipak problem u tome sto masa na RF kablu(antena ili CATV) nije na nultom potencijalu,, pa se javlja razlika potencijala(napon) i to dovodi do opisanih smetnji.
[ slavkica @ 21.01.2005. 00:45 ] @
Tacno je da je RG58 50 Ohm ali je njega lakse upakovati u konektore jer sadasnji 75 omski kablovi su predebeli i tesko ih je lemiti zbog debljine srednje zice koja je nekih 1mm.A uz to su ti kablovi i kruti!.Po meni najlakse je to odraditi sa RG 58 ili nekim tanjim 75 omskim kablom koji su se nekad prodavali.
[ petarr @ 21.01.2005. 01:00 ] @
Nadam se da je covek resio problem. Sto se kabla tice , 75ohm-ski kabel se izradjuje za opseg od 5 Mhz(tzv Baseband, osnovni opseg) i za kompletan RF opseg,tzv antenski ili CATV kabel.
Sto znaci,da kabel o kome pricas je antenski kabel koji je deblji ,kruci i nije predvidjen za BNC ili RCA konektore.
Video kabel opsega 5Mhz,moze se naci u bolje opremljenijim elektro radnjama,proizvodi ga Novkabel iz NS i masa inostranih proizvodjaca.
[ SBSL @ 21.01.2005. 01:30 ] @
Citat:
RG58 kabal


Jer moze da se nadje u Pancevu na pijaci, posto sam tamo video mnogo kablova, konektora itd, itd.. I ako moze da mi opises kako izgleda..?!

PoZdRaV
[ petarr @ 21.01.2005. 06:56 ] @
Sigurno da moze, ako si pazljivo citao, znaci nije debeo i krut.
[ drdrksa @ 21.01.2005. 09:15 ] @
Problem je resen tako sto sam na kablu od kablovske TV stavio mali prekidac (da ne bih svaki put kada hocu da gledam nesto sa kompa vadio iz TV-a). Smetnje su prestale i slika je cista. Takodje, promenio sam produzni kabl koji je takodje generisao neke smetnje (bio je los i jeftin) samo manjeg intenziteta. Sada sve radi ok. Hvala na savetima.
[ SBSL @ 21.01.2005. 10:35 ] @
He, he.. evo i ja sam sad izvadio kabl od antene, mnoooooooooooogo bolje radi.. ali jos uvek ima male smetnje.. Sad cu jos da kupim neki kvalitetniji kabl i to je to...