[ Bojan 88 @ 18.01.2005. 14:27 ] @
Vec odavno pokusavam da se povezem sa rodjakom koji stanuje ispod mene. Tacnije, mi jesmo vec povezani ali brzina je samo 10 Mb/s. Ranije smo i imali vezu od 100 Mbps, medjutim to se nekako sve zeznulo. Ja imam mreznu integrisanu dok je kod njega trenutno mrezna kartica brzine od 10 Mb/s tako da se moja spusta na njen nivo. Imamo jos dve kartice od Planeta Enw 9504 koje smo ranije koristili. Nazalost, izgubili smo drajvere za ove kartice. Nisam siguran da je problem u drajverima jer sam skidao sa neta 15-ak drajvera koji su imali bilo kakve veze sa nazivom nase kartice i nijedan nije upalio. Cak sam skidao i paket drajvera koji podrzavaju sve REaltek kartice i uvek je prijavljivao da ne moze da pronadje karticu na ploci.
Inace, bez instaliranja drajvera (tj. sa Windowsovim drajverima) on prepoznaje karticu ali naizmenicno prijavljuje da je mreza ulkjucena pa potom iskljucena itd. u intervalima od oko 20-ak sekundi.
Do kabla sigurno nije jer mreza radi sa karticom od 10 Mb/s.
Jos da napomenem da nijedna kartica od ove dve sa 100 MB/s brzinom nece da radi i pokazuju iste simptome i ja sam skoro siguran da su one ispravne.
U cemu je problem?
[ Bojan 88 @ 21.01.2005. 18:04 ] @
Sta bi. Zna li neko do cega je???
[ peer @ 22.01.2005. 15:08 ] @
U kablu

Treba ti unakrsni utp kabl za direktno povezivanje kartica.

Btw... ako je jedna kartica 10/10 a druga 10/100... naravno da ne mozesh imati 100-ku!