[ daso1 @ 18.01.2005. 15:55 ] @
Ima li netko informaciju kada ce proraditi link "Flash Files" na smart clipovoj stranici?
Trebam fajl sa nasim jezicima za V550 i E550. Ima li netko da posalje na mail ili mozda link za skinuti?

Pozdrav!
[ novack2 @ 18.01.2005. 16:31 ] @
Eh, kolega, malo aktivniji moraš biti, evo ti link od subote :)

http://www.elitesecurity.org/tema/89216
[ Dejan Matijevic @ 18.01.2005. 16:39 ] @
I ne samo to... ima toga još http://www.elitesecurity.org/tema/87877

Izgleda da opcija "pretraga" stvarno neradi... stavio sam naslov teme "Mootorola V550/E550 fleševi sa HR/Serbian" u pretragu i nema ništa. Čudno.
[ Dr S E M A @ 18.01.2005. 19:36 ] @
Dejo jel odgovaraju ovi fleševi sa hostinga za smart klip i ako dgovaraju u kojem su folderu tamo na downloadu što si dao link.
[ Dejan Matijevic @ 18.01.2005. 19:55 ] @
Odgovaraju samo oni od PST-a za Smart clip
[ Dr S E M A @ 18.01.2005. 21:58 ] @
E izvini samo još jedno kratko pitanje koja im je extenzija ?
[ Dejan Matijevic @ 19.01.2005. 07:58 ] @
.shx
[ novack2 @ 19.01.2005. 10:21 ] @
[/quote] izgleda da opcija "pretraga" stvarno neradi... stavio sam naslov teme "Mootorola V550/E550 fleševi sa HR/Serbian" u pretragu i nema ništa. Čudno.

Matijeviću )) Radi, radi, probaj napisati u pretragu samo - Mootorola V550/E550

i izbacit će upravo ono što se traži ))
[ daso1 @ 19.01.2005. 10:44 ] @
Hehe, sad me pricepilo to sto se ljutim kad drugi ne koriste pretragu
No dobro, vidim da sam jos nekima pomogao sa ovom temom
btw. crko marsal http://www.gsmunlock.com/subscriber/Motorola/ (ne radi vise password - probao sam nekoliko puta danas)

THNX
[ daso1 @ 22.01.2005. 11:21 ] @
Sada je jos ostalo pitanje kako smart-clipom flashati mob?
Imam shx fajl za koji je Dejo dao link, uzmem smart moto tool 1.0b Lite i odaberem opciju PC Flash. Tu ucitam fajl, ali mi se ne pojavi mogucnost da kliknem na write flash (ta ocija mi ostaje onako siva - neaktivna - ne moze se kliknuti na nju).
Za phone conection sam odabrao Smart-Clip usb port i spojio mob preko klipa na komp. Pokusao sam ga ubaciti u flash mod (rucno i pomocu SMToola) i ne aktivira mi se ni u jednom slucaju opcija write flash.
Kako da to odradim?

Mob je V550, verzija softa mi je ista kao i u shx fajlu, baterija je puna.
[ Dr S E M A @ 22.01.2005. 17:06 ] @
@daso1
Koliko sam ja kolega uspio skontati,mislim nisam ni ja radio ali sam barem tako čuo da se flešuje dirktno na usb a ne preko smart klipa sa fleševima za pst,e sada probaj pa javi.
[ damko @ 22.01.2005. 21:36 ] @
Ja sam fleshovao v550 i ne moze preko smart clipa tj.ne moze ona opcija da povezes telefon na usb od smart clipa-ustvari telefon ti mozes povezati softwer ga prepozna ali ga nemozes fleshati na taj nacin!!.telefon povezes preko opcije USB-PC i fleshujes je ga preko simulatora PST-a koji je u tom softweru i koji radi jako dobro.
Pozdrav!
[ daso1 @ 22.01.2005. 23:34 ] @
Imao sam dvije v550 i nisam ih uspio preko smart clipa (ni smart clip usb port, ni computer usb port) flashnuti (rijesio sam ih sa PST-om).

Kad sam postavio na smart clip usb port tada mi se niti ne pokusava povezati (tj. dobijem info o telefonu, ali nista dalje ne mogu).
Tada sam postavio na computer usb port i iscupao kabel sa clipa i ustekao ga direktno u usb na PC-u, no tada nije ni nalazio telefon (nasao je motorola modem i jos neke stvari, instalirao sam drivere za to sto je trazio, ali i dalje je ostajao na onome "Searching for phone..." i nista nije nasao).
Nakon toga sam instalirao PST i tada pokusao sa SmartMoto Tool-om i tada je nalazio telefon (direktno povezan sa PC-om, ne preko clipa), ali ga nije uspjevao ubaciti u flash mod (eh, rucno ga nisam pokusao ubaciti u flash mod jer mi je vec bila puna kitica...) vec je izbacivao neku gresku. Eto to su moja iskustva sa flashanjem preko clipa.

Na kraju sam uzeo PST i upisao flash.

Eh sad, iscitao sam backup sa SMTool-om (nakon sto sam upisao lang file) i sad imam taj fajl (32MB). Sta ce se desiti ako taj fajl upisem u neku drugu V550? Hoce li se toj drugoj promjeniti IMEI i biti isti kao na ovoj s koje sam iscitao? Nisam probao dal radi ona funkcija na SMTool-u za promjenu IMEI-a. Jel to netko probao?
[ Dr S E M A @ 23.01.2005. 10:04 ] @
Ne dozvoljava uopšte vraćanje beckupa u drugi telefon osim u onaj sa kojeg je isčitan,jer kad bi to išlo tako nikada nam nebi ni trebali fleševi sa smart-clip.com,isčitaš svaki telefon po jednom i pucaš u ostale...ma to bi bilo extra al neide
[ typhoon @ 24.02.2005. 08:46 ] @
Pozdrav svima pa gdje se definitivno mogu naci flash fajlovi sa extenzijom shx