[ xtraya @ 30.04.2002. 01:21 ] @
OVA PRICA DATIRA OD PRE 7-8 godina...jos iz vremena NT 3.51
kada je neki baja amer provalio da je server i workstation u sustini IDENTICNA stvar ideticnih fajlova....samo je REG razlicit ... e sad ne bi bilo nista lose u tome
da su namazani Mikrosoftovci prodavali paket server za DUPLO i vese para od workstation....pravdajuci se da je navodno server optimizovaniji bla bla....

e sad...ima taj maleni alatic koji se zove NTSWITCH imate ga astalavisti....
pretvara nt4 workstation u server , win2k profesional u server , xp profesional u whistler.....i tako.... e sad to sto napravi ovaj program je VEOMA glomazna mashinerija koja GUTA RAM ko bombone....

evo mihajlo ce da objasni SUSTINU izmedju SERVER i WORKSTATION....
[ Mihailo @ 30.04.2002. 01:37 ] @
Možda je to i 'telo da radi u vreme NT 3.51 :) danas teško da 'oće :)
[ Borko Savic @ 30.04.2002. 16:22 ] @
Ja imam w2k professional, server i adv server na 1 CDu... što znači da su većinom isti, i verovatno da može tako neka alatkica da proradi
[ xtraya @ 01.05.2002. 01:08 ] @
ko ne veruje da ovo radi...neka me cimne na mail da mu to bacim na isti...ja nisam verovao ali sam se zgranuo kada sam odradio xp profesional i restartovao...

e sad...kada se dizao XP...na uobicajnom logou bilo je samo crni fazon dizanja XP-a ali bez oznake XP!
kada sam usao na start....dobije se WINDOWS WHISTLER u start meniju levo...

naravno u control panelu u sistemu pise LEPO server.... i kad se screen server upalio umesto win XP....pisalo je lepo windows WHISTLER

a tako je i na serveru zar ne?