[ vilyu @ 30.04.2002. 10:06 ] @
Dakle evo sta treba da napravim: kada korisnik klikne na dugme, otvara se pismo u default mail klijentu, popuni se polje subject i u body upisem neki tekst sa nasim slovima. Sve ostalo mi je jasno, samo ne znam kako da izvedem da se u body-ju vide nasa slova. Da li je to moguce resiti bez koriscenja php-a npr.? Hvala.
[ random @ 30.04.2002. 16:10 ] @
Hehe, pa ne znam kako bi ti PHP pomogao u da konfigurišeš nečiji mail klijent :o). Ako koristiš korisnikov default email klijent, ne postoji nikakav način da proveriš da li je on ispravno podešen (u smislu headera) za pisanje naših slova. Sve što možeš da uradiš je da upišeš naša slova po ISO-8859-2 rasporedu i da se nadaš da je mail klijent podešen i da će poslati ispravne headere.

Alternativna varijanta je da potputno drugačije pristupiš problemu -- da mail šalješ sa servera preko CGI/PHP/ASP skripta, ali ne znam šta tačno hoćeš da uradiš u krajnjoj liniji.
[ vilyu @ 01.05.2002. 09:44 ] @
Ma opet san se pogresno izrazio. Nisam mislio php-om da podesavam mail client, vec bih pomocu njega lako sastavio pismo u cijem hederu stoji linija za charset Latin-2, ali ovamo nema podrske za php. A kao sto sam i pretpostavljao, iz HTML-a je nemoguce to resiti.