[ Italijan @ 19.01.2005. 01:01 ] @
Od pre nekoliko dana (citaj 5 dana ) sam poceo da koristim linux :) Instalirao sam Fedora Core 3 i sve je to proshlo ok (bar se nadam :)). Iako koristim racunar 4 god. ovo mi je prvi susret sa Linux-om iz puke radoznalosti da probam neshto novo (valjda mi dosadilo da non-stop formatiram windows :)) Kao shto mozete zamisliti imam brdooooooo pitanja na koja odgovore nalazim ili na netu u vidu raznih dokumentacija ili daveci poznanike koji vec koriste Linux (tek juce sam naterao da radi XMMS i bio srecan ko kuce u liftu :) Jedan od mojih sledecih problema je izlazak na net sa linux-om. Koristim portatile koji je star 5 god. Pentium II 550 MH i 96 MB ram i znam da ovo nema veze da izadjem na net ali cisto da imate sliku shta mi treba. koristim mreznu karticu PCMCIA koja je detektovana od strane Linuxa i instalirana. Problem je shto koristim ADSL liniju sa ruterom. ruter ima 4 izlaza , jedan od njih koristim za drugi komp koji je pod Windowsom, a drugi izlaz nameravam da koristim za Linux.Povezani su obicnim mreznim kablom i pitanje je kako namestiti linux da radi :)
U prozorcetu za konfiguraciju stoji da je:
dispozitivo aktivno
hardwer sa statusom ok
IPsec. nema nishta
DNS nema nishta
host nema nishta
Klikom na modifikaciju dobijamo drugo prozorce sa raznim konfiguracijama.Odredjivanje automatskog IP-a sa dhcp nije dalo nikakve rezultate.
Unoshenje podataka rucno (posle raznih kombinacija ) takodje nije dalo nikakve rezultate.
Sledeca stavka je bash ruter i tu isto treba da se unese adresa, maska i gateway.
Koliko sam shvatio problem je namestiti sve te adrese na pravo mesto i to bi trebalo da radi :)) E sad ako ima neko ko je expert molio bih da mi napishe shta gde treba da se upishe ili kako to sve treba da proradi :)
Izvinjavam se na ovako dugom clanku ali video sam da iznoshenje problema u par reci ne daje bash neke rezultate pa sam stoga malo obrazlozio problem :)
[ Beltrammi @ 15.06.2005. 23:20 ] @
i, nemesti li ti to ?

jel ruter d-link-ov ?