[ doox @ 20.01.2005. 08:02 ] @
Pozdrav!

Trebam pomoc!!

Na jednom stroju imam PHP 4.2.2 + Apache 1.3.24. Baza je MSSQL. Aplikacija radi savrseno i sad je zelim prebaciti na drugi stroj.
Dignut je noviji PHP (isto 4ka) i noviji Apache (isto 1.3.x) (stare nemam instalcije). I sve je prebaceno i sve sljaka osim jedne stvari. Uopce ne daje znakove zivota da bi se spojio na bazu.
Baza je na zasebnom stroju. Prava i sve druge moguće stvari sam pregledao. Za konekciju koristim ADOdb. Mislio sam da je prvo to problem ali na kraju mi ne radi ni PHP funkcija za konekciju na bazu tj nije da ne radi nego izbaci poruku da se ne moze spojiti. Moja pretpostavka je da je neka bedara sa pravim ali ne znam vise sta...

Warning: mssql_connect(): Unable to connect to server: 192.168.1.11 in c:\web\bsd\inc\php\adodb\drivers\adodb-mssql.inc.php on line 229

Ima li neko bilo kakvu ideju????
[ jablan @ 20.01.2005. 08:39 ] @
Možeš li da probaš da se sa te mašine gde ti je aplikacija konektuješ nečim drugim, recimo Enterprise Managerom, pa da vidiš šta ti javlja? Ili neke druge Windows mašine u mreži koja nije taj .11?
[ Jbyn4e @ 20.01.2005. 08:49 ] @
Da li ti je prethodno sto je radilo bilo sve na istoj masini (i baza)? Mozda ti je baza namestena da dopusta samo sa lokalne masine pristup?
Takodje pogledaj eventualno i log fajlove apache-a...
[ noviKorisnik @ 20.01.2005. 09:53 ] @
Pogledaj sekciju Requirements na www.php.net/mssql

Kada je baza na drugoj mašini (a tvoj PHP trči na Win), potrebna je instalacija Klijentskih alatki za mssql, il' bar kopiranje ntwdblib.dll u \winnt\system32
[ doox @ 20.01.2005. 13:51 ] @
Halo ekipa prvo hvala svima na savetima a drugo problem je rijesen!

Bed je bilo izgleda u nekim driverima na stroju gde je novo instaliran PHP+APACHE!

A resenje...mozda zvuci kretenski ali samo sam na tom istom novom stroju instalirao i client tools za MSSQL i restarto stroj i sve radi....josh sam posle pregazio sve sa zadnjim MDAC 2.8 za svaki slucaj i to je to....iskreno ne znam u kakvoj je vezi ali ako neko bude imao slican problem ovo mu mozda moze pomoci.

Jbyn4e ti si cini mi se bio najblize resenju jer na starom je stroju ako se ne varam bila i baza instalirana kao lokalna za potrebe testiranja...posle je to razdvojeno na zaseban server a noviKorisnik ti si rekao resenje koje je i meni prosljakalo.
Kad sam to procitao negde googlajuci mislio sam da nema veze i pokusavao sam sve ostalo osimt toga ... covek uci dok je ziv...

Pozdrav i josh jednom hvala svima :-)