[ Miroslav Strugarevic @ 20.01.2005. 13:57 ] @
Evo ovako, uzeo sam gore pomenuti tvrdi disk pre par meseci i moram priznati da radi super.. Ali postoji jedan "mali" problem. Posle nekog vremena disk pocne da se ponasa cudno, ispusta neke zvuke, kao da nesto udara unutar diska.. Nosio sam disk na testiranje posto je jos uvek pod garancijom, i rekli su mi da oni nisu imali tih problema... Da li je moguce da je problem do neke druge komponente tj. da postoji konflikt hardwera.
[ Goran Mijailovic @ 20.01.2005. 20:49 ] @
Malo OT
Miroslave sta bi sa tvojim maxtorom, interesuje me da li su moja predvidjanja bila tacna?
[ pctel @ 21.01.2005. 00:27 ] @
Napajanje.
[ Miroslav Strugarevic @ 21.01.2005. 16:49 ] @
Gorane, ja sam uzeo WD zbog veceg prostora i zbog S-ATA interfejsa.. Radio je Maxtor okej osim tog kliktanja.

Malo OT?

Evo ovako, problem se kod mene desavao najcesce ako koristim wd-ov skener ili kako mu je vec ime, probao sam juce ponovo obican test koji traje minut i taj zvuk se nije cuo, ali to ne znaci da je nestao. Danas dok sam slusao muziku, cuo sam opet taj zvuk koji je trajao oko 1 minut..

pctel: Napajanje je Chieftec-ovo, mada sve je moguce?

Da, reci te mi kako sad ja njih da ubedim da hdd "ne valja" sto je ocigledno..
[ Goran Mijailovic @ 21.01.2005. 18:18 ] @
Budi dosadan.
Nemoj ko ja da sacekas da istekne garancija


PS
OT = Off Topic

U tom smislu malo OT = a sad malo razglabanja van teme
[ Miroslav Strugarevic @ 21.01.2005. 19:42 ] @
Pa potrudicu se da im dosadjujem sto vise budem mogao..
[ Vill @ 22.01.2005. 23:07 ] @
Jel mozez samo da kazez o kojoj se firmi radi.

Ja sam radio u servisu WD-a, i mislim da ti reklamacija nece proci.
prdpostavljam da jesi skinuo wddiag sa satjtam ako nisi skini ga i testiraj ga sa full testom. Ako ti to prodje, nema nista od garancije, jednostavno, takva su pravila.

Ako ti se bas oseca problem u radu...

Pa ajde mi reci prvo za program pa da smilimo nasto
[ ranikolahdd @ 23.01.2005. 03:51 ] @
A gde je bio taj servis WD-a?
Nikola
[ lancia88 @ 23.01.2005. 10:17 ] @
Pozdrav,

a naravno, kao i dosada ovakve konkretne stvari cemo na PP ili javno pa ih brisati...
[ ranikolahdd @ 23.01.2005. 10:41 ] @
Pa ne razumem interesuje me.
Neznam za tako nesto pa se informisem.
Ako jon kaze da je radio u WD servisu ne razumem sto je moje pitanje gore od njegove izjave.

Pa sta, ali ovo moje je vec reklamiranje ,ne razumem zasto sam vam trn u oku.
Nikola
[ lancia88 @ 23.01.2005. 10:48 ] @
Pozdrav,

pa sto se uvek osecas prozvanim? Razmisli malo zasto ne moze da sae reklamira neko samo radi Tvoje informisanosti
[ Vill @ 23.01.2005. 18:32 ] @
U pravu si LANCIA, nije bitna firma, samo kazem iz isjustva sta se moze primiti na servis a sta ne, diskovi koji ne rade a u garanciji se vracaju na TAJVAN, takva je procedura, samo sto se prvo provere serijski na sajtu, (jedanput nam se desilo da je disk zaveden kao STOLEN!!!)

Tako da sam samo hteo coveku da kazem, ili da proba da ga testira i vidi, ako prodje nema garancije, jedino da na finjaka izmoli drugi, ili da.... hmmm.... necu javno da pisem, ako ga interesuje neka javi na mail pa da se ispricamo o opcijama.
[ Miroslav Strugarevic @ 23.01.2005. 19:52 ] @
Testirao sam par puta i nije prijavljena nikakva greska, jedino sto nisam imao internet, tako da nisam mogao da odem na sajt, iako je program to pokusavao..
[ ranikolahdd @ 23.01.2005. 23:31 ] @
Ajd da ispostujem formu.
Molim da mi na PM neko kaze gde je bio WD-servis.
Kako znas da se diskovi vracju na Tajvan?
Nikola
[ Vill @ 26.01.2005. 13:00 ] @
Ja pisao I lepio adresu gde ce da idu:)))
[ Miroslav Strugarevic @ 14.02.2005. 22:15 ] @
Narucili su nov. Tako da cu zameniti ovaj.
[ hakinen @ 19.02.2005. 19:27 ] @
Kako zameniti disk WD ako nemam garantni list ( zato sto sam ga kupio uz polovnu konfiguraciju )?? Na njemu pise maj 2003 a koliko znam wd daje 3 godine garancije!!! Moj problem je sto u prvih 5 gb ima 2 mb bad sektora!!!!
[ lancia88 @ 19.02.2005. 20:12 ] @
Pozdrav,

u praksi - nikako. Garanciju podrzava onaj ko ju je dao a lako je moguce da je neko i namerno stavio falican disk u polovnu konfiguraciju a od grancije svakako nista. Cak i da nadjes ko je uvezao, bez propratnih papira nista.
[ ranikolahdd @ 19.02.2005. 20:29 ] @
Imas stiker verovatno, nadju vidi koje firme.
Onda pitaj njih, garancija je na hard disk a ne na coveka sa hard diskom.Ako je to neko dobro nije vezano za vlasnika, nego za uredjaj
Pozdrav Iz Johanezburga
NIKOLA
iMA MNOGO DOBRI ALATA KOJI TI MOGU POMOCI VIDI MALO PO INTERNETU.
KAPS LOCK GOT LOCk.
Pardon
[ hakinen @ 19.02.2005. 21:53 ] @
Dobrih alata kao na primer??? Ako mozes ostavi neki link za download.....
[ lancia88 @ 20.02.2005. 00:33 ] @
Pozdrav,

jes': ko ce koga nego svoj svoga.

Nikola raspolozen veceras, pa niko ne brani linkove za download (naravno, izuzimamo neku ljutu pirateriju opet radi Pravilnika) ali zato ne pisemo one koji kod nas nude robu ili usluge da ne zapadnemo u zonu sumraka gde svaki ciga svoga konja hvali a na kraju nemamo objektivne pristupe stvarima. To je sve
[ Goran Mijailovic @ 20.02.2005. 06:08 ] @
To Nikola, tvoji postovi su korisni kao i uvek.
Konacno sam nasao to sto sam oduvek trazio, BB REMOVER izbacuje ga google na prvom mestu...
Hvala ti.
http://www.bikesmart.com/index...OB&ap=15.99&StartRow=1
[ ranikolahdd @ 20.02.2005. 06:56 ] @
ok hddl.exe
Eto javi se kad uradis nesto.A sto se tice mog znanja kako to da si toliko siguran da nisu dve mrve.
[ Goran Mijailovic @ 20.02.2005. 07:02 ] @
Ajde ovako mrva dve jebem li ga priznajem da o hdd-ima znas vise od mene.
Nadam se da si shvatio poentu mojeg pisanija tako da no hard feelings spusti loptu i idemo dalje, ok?
[ ranikolahdd @ 20.02.2005. 07:15 ] @
radi se o tome sto da bi naucio da skines bb moras da utrosis bar nedelju dana.Ja nemam vremena da objasnjavam toliko svakomponaosob.Hocu da pomognem ali nemogu da drzim skolu.Toliko su oljuvali po meni al sta da radim nemozes protiv vetrenjaca, ali u svom selu je najteze.
Ovde je sve drugacije , isti posao sad naplacuju , moj rad, 2000-3000 dolara, a meni niko nije verovao da mehaniku mozes da popravis.Ako hoces bas da vidis koliko sam pomogao svojim postovima vrati sa malo u nazad u vreme kad je uredjaj za popravku hdd-ova bio zamrzivac.Nisam ja smislio nista od toga, ali sam siguran i znam da jesam da sam prvi u srbiji popravio hdd bez otvaranja i da sam savladao neke stvari od kojih sad zivim i to dobro.Problem sa bb se resava veoma dobro, usao sam mu u creva.Shavtio sam kako zabravo radi hdd i sve sto sam znao do tada nije imalo veze.Trebalo mi je 2 mes da popravim prvi hdd ali dva meseca
po 16 sati dnevno.Nije imao niko da mi poogne jer nije niko znao bolje odmene.Zasto da budem lazno skroman.Pitajte Gorana Simonovica, zna i Lanchia al recimo kad m je doneo hdd sa bb nisam znao, posle 3 meseca sam naucio.A sve to zahvaljujuci teskim radom.
Popravka frimwera a da tu su bb zapisani svi, je zjebana rabota ne moze da se radi usput.Kedini u jugi koji to zna je Gsimon , moj burazer Stojanovic Zoran.
Oni iz Data Solution stalno nesto muljaju tako da za njih necu da komentarisem.
Ja vise nisam u SCG al vraticu se brzo, moram da vratim neke dugove pa cemo da vidimo.Al jebiga nekako imponije sto si ovde mr.Engeneer a tamo sam mrva .
Nije fer, imate priliku da naucite mnogo a ponastate se bezobrazno.Nisam ja bogom dan samo sam utrosio mladost u jednoj vrlo specificnoj oblasti.
Pozdrav sa 30 stepeni u februaru
ps:nemaju pojma odbojlu na pesku
[ Goran Mijailovic @ 20.02.2005. 07:33 ] @
Ok cenim i postujem svako treba da ceni svoj rad jer ako ga on ne ceni pa ko ce?
[bar ovde u wonderlandu]
Ali... mogao si da das par linkova, kao npr:

http://hdd-recovery.narod.ru/
http://www.bvg-group.ru/
http://www.acelab.ru/products/pc-en/
http://www.rom.by/phpBB2/viewt...67e94e3784ea74246940e26b6fb8aa
http://64.233.183.104/search?q...amp;hl=sr&client=firefox-a

Niko ne moze da ti ukrade to sto znas i tvoje iskustvo...

BTW
Ovi tvoji rusi kazu:
Citat:
Ne HDDL.EXE a HDD.EXE ... HDD.EXE činit vse. Instrument professionala ... no prenadležit HDD.EXE Team i v svobodnom vide ee net

!??!
[ ranikolahdd @ 20.02.2005. 07:56 ] @
svaki ciga fali svoga konja .
Pozdrav
[ ranikolahdd @ 20.02.2005. 07:57 ] @
a st se tice linkova samo napred ja sam kupio ono od ace lab-a nedavno
Pozdrav
[ Goran Mijailovic @ 20.02.2005. 18:44 ] @
Hm naso sam taj tvoj hddl.exe ver.1 i 2 al posto je sve na ruskom imam samo karakuke, al to cu da resim u win lako a za dos moram da skinem neki ruski dos :p
Skino sam i brdo drugog softvera cak sam poco da skidam i taj tvoj pc 3000 :D
ako ne verujes evo: http://d1.acdown.com/download/acdown-pc3000.rar
Kinezi su zakon, al malo slabije poznajem jezik :)
Registrovao sam se i na par foruma i ruskih sajtova...
Toliko za sada.
PS
Jesi ti kupio orginal onu spravu il si naso kineza?
Kolko si platio i nemoj da mi uvijas jer znas da cu da nadjem ako me naljutis :)
Moze i na pp.
pozdrav
[ ranikolahdd @ 20.02.2005. 19:40 ] @
Pa ti se naljuti, poklonu se u zube negleda tako da ne znam .
Bya