[ shaban-mihailo @ 20.01.2005. 21:06 ] @
Ako je neko pisao neki maturski rad iz dinamickog programiranja, neka kaze o prilike od cega bi trebao da se sastoji, ili sta misli da je bitno da obradim u tom radu, i ako zna gde na net-u mogu da nadjem dobru literaturu za pisanje te teme.
[ vaske555 @ 30.01.2005. 14:34 ] @
Preporucujem knjigu iz Strukture Podataka i Algoritmi autor Djura Paunic, PMF Novi Sad, tamo ces naci pseudo kod, ako ti treba javi se imam neke konkretne primere iskucane pa ti mogu dati da vidis kako radi!!!
[ RooTeR @ 30.01.2005. 17:26 ] @
Pa, on nije pitao shta je dinamichko programiranje, vec kako bi trebalo da izgleda maturski na tu temu. Tako da mu pseudo kod nece biti od velike pomoci :)
Ono shto ja mislim da je bitno : primer knapsack-a, josh par lakih primera, uopshte ideju objasnish na knapsacku, kazesh neshto o memoizaciji (Milan Vugdelija je to tako nazvao), i to ti je to. Pogledaj knjigu "Dinamichko programiranje", autora Milana Vugdelije.
[ shaban-mihailo @ 30.01.2005. 17:39 ] @
Citat:
RooTeR: Pa, on nije pitao shta je dinamichko programiranje, vec kako bi trebalo da izgleda maturski na tu temu. Tako da mu pseudo kod nece biti od velike pomoci :)
Ono shto ja mislim da je bitno : primer knapsack-a, josh par lakih primera, uopshte ideju objasnish na knapsacku, kazesh neshto o memoizaciji (Milan Vugdelija je to tako nazvao), i to ti je to. Pogledaj knjigu "Dinamichko programiranje", autora Milana Vugdelije.

Ne brini za Vugdeliju, on mi je i predavao dinamicko programiranje, ali u svakom slucaju hvala, tako sam i ja mislio nesto da treba da izgleda
[ Dejan Mitrovic @ 06.02.2005. 16:40 ] @
Ja sam radio 'Uporedo resavanje zadataka dinamickim programiranjem i grubom silom'. Uzeo par zadataka sa saveznih takmicenja, odradio dinamickim programiranjem i grubom silom i onda kenjao po gruboj sili. Na kraju sam uradio jedan zadatak koji se ne moze uraditi prvom metodom cisto da istaknem mane. Sve to lepo uradio u Delphiju, merio brzine izvrsavanje i to je to...
[ risp73 @ 25.02.2005. 09:12 ] @
http://www.dir.hr/pripreme/1998_1999/dinamicko.html