[ set_X @ 21.01.2005. 07:51 ] @
Uzeo sam wireless i zeleo bi da napravim mali file-hosting server.
Instalirao sam potreban software, testirao, radi.

E sad, kako da skinem zastitu od wireless-a, da bi kompjuter t.j. web server, bio dostupan ostalim.

Hvala.

poz.
[ broker @ 21.01.2005. 09:41 ] @
Ne bi trebalo da ima problema da omogucis da ostali wireless korisnici pristupaju tvom ftp serveru, potrebno je samo da podesis svoj firewall da propista dolazne FTP konekcije.

Da bi se tvoj serer video sa Intenreta potrebno je da ti provajder dodeli javnu IP adresu a to verovatno nije uradio. Neki provajderi to i nemaju u ponudi a oni koji imaju dodatno naplacuju i ta opcija je obicno dostupan samo biznis korisnicima, koji usluge placaju po skupljim tarifama.
[ set_X @ 21.01.2005. 09:47 ] @
Pa imam javnu IP adresu.

poz.
[ broker @ 21.01.2005. 10:10 ] @
Sta ti je onda problem?
[ simor @ 21.01.2005. 16:59 ] @
Ajde malo detaljnije opisi problem i konfiguraciju koju imas?

- koji OS?
- koji ftp server?
- sta podrazumevas pod zastitom?
- jel ides preko domena (npr. ftp://ftp.tvoj_server.com) ili ce korisnici da ukucavaju ip adresu? (npr. ftp://192.168.0.1)?

Ovde sam stavio kao primer 192.168.0.1 da je tvoja javna adresa koju si dobio od provajdera (da ne bude opet zabune ;)

ps: ako imas neki firewall dignut (zastitu) pusti port 21

[Ovu poruku je menjao simor dana 21.01.2005. u 18:04 GMT+1]
[ set_X @ 21.01.2005. 17:03 ] @
Ne razumete.

OS je XP.

Ovako, meni NE treba FTP.Ja imam jednu skriptu za registraciju korisnika i kad se korisnik reguje, on ima control panel za upload fajlova.Na to sam mislio.Ne FTP.

A sad sto se tice zastite, pojma nemam...valjda ima neki NAT, al ja to ne razumem, pa zato trazim pomoc.

poz.
[ Gojko Vujovic @ 21.01.2005. 17:16 ] @
Rečeno ti je već - propusti http port u firewallu, ako imaš javnu adresu.
[ vanya86 @ 24.12.2009. 16:16 ] @
Ma kako ce napraviti Server bez staticke ip adrese. 192.168.0.1 ili koja vec adresa nije staticka adresa. to je adresa koju mu je dodjeli Ruter.

ta ti se usluga inace naplacuje ali ima jedan operater koji to nudi besplatno. moras se registrovati na www.dyndns.com

Skinuti njihov softwer koji ce stalno vrsiti update tvoje dinamicne ip adrese na dyndns. A na dyndns moras registrovati neku domenu.

Tako kad neko ukuca www.tvojadresa.com , ta adresa odmah poziva dyndns, dyndns provjerava gdje si ti i na kojoj ip adresi.

www.tvojaadresa.com -----> IP adresa tvog servera. i tako povlaci podatke sa tvog racunara.

Na pc instaliras php server ili vec nesto drugo tako da localhost zna sta radi.

Ukratko na laickom jeziku :)