[ svetozar @ 21.01.2005. 13:42 ] @
U toku sledece nedelje krece prodaja post paid brojeva sa mobilnim aparatima Siemens A57, A65, CF62 i S65 po povoljnim cenama.
Vise na baneru na Mobtelovom sajtu: www.mobtel.com
[ kime1 @ 21.01.2005. 19:39 ] @
Pa i ne čini mi se nešto povoljna ponuda (za skuplje telefone),kad ubaciš porez,skoro da nema popusta....
[ maj1991 @ 22.01.2005. 19:04 ] @
Neverovatni su. Jedino CF62 je ponudjen jeftinije (3000din bez poreza dok ovo pisem) ali i to je mozda greska pa ocekujem da uskoro stave cenu 7000 din.

PS: Ova tema bi trebalo da se zove: "Mobtel poceo da prodaje telefone dobijene od Siemens-a"
[ kime1 @ 22.01.2005. 19:40 ] @
Nije mi jasno zašto prodaju telefone bez ugovorne obaveze skuplje nego na tržištu?
[ maj1991 @ 22.01.2005. 20:39 ] @
Pa da, kao sto sam i pretpostavljao. Cena za CF62 na linku http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=15483 je greska. Sad sam procitao cene na baneru i kosta 4000din, znaci sa porezom 4800din. Izgleda da oni ni posle 10 godina ne mogu da se pomire sa cinjenicom da su velika firma (nacin na koji su to postali ovde nije bitan, a mozda i jeste?) i da bi u skladu sa tim trebalo da vode ozbiljnu poslovnu politiku. Ponasaju se kao da su jos uvek u maloj Peckoj radionici a moto je " Uzmi odma' pa makar bilo sica". Javite se kad prodate 100 paketa sa ovim telefonima da zajedno proslavimo. Mada kad malo bolje razmislim ima tu sigurno pametnih ljudi koji znaju da na ovakav nacin nece pridobiti vise od 1000 novih korisnika vec je prevashodni cilj bio zamazivanje ociju kako domace javnosti tako i potencijalnih kupaca Mobtela u skorijoj buducnosti, da izgleda kako se nesto radi. A to sto se radi je mogao da uradi i komsija Jovica kod kojeg kupujem cigarete. Da mi ponudi da se pretplatim da kod njega narednih godinu dana kupujem cigarete, iako su skuplje nego komsije Djure, a da uz pretplatu dobijem telefon po "izuzetno povoljnoj ceni". Jedina razlika je sto komsija Jovica nije dobio te telefone za dzabe od svog poslovnog partnera. O&O iz ove teme.
[ Miroslav Jeftić @ 26.01.2005. 20:01 ] @
Potpuno ste u pravu; ali ma koliko da mi nije simpatican Mobtel, mislim da ce kupci bar biti sigurni da su stvarno dobili pravi Siemens telefon, a ne neki skinut. (kao u temi [m55 od "siemens ovlascenog prodavca"?!!])
[ kime1 @ 26.01.2005. 22:27 ] @
Koji paketi su dozvoljeni za cf62,i da li ima kameru ugrađenu?
[ svetozar @ 27.01.2005. 09:31 ] @
CF 62 nema ugradjenu kameru, ali je moguce koristiti kamericu sa blicem 500 (od S55), 510 (od SL55) ili 530 (od M55).
A sto se paketa tice informacija nema na sajtu, ali mislim da sam u nekim dnevnim novinama video da MobiPro 60 i 90 "idu" uz njega.
Najbolje je da nazoves Korisnicki servis na 9863.
[ agasoft @ 27.01.2005. 21:31 ] @
CF 62 nema kameru. A ovi u call centru su đubrad ne viđena. Rekli su mi da
može bilo koja tarifa a za siemence a65 najmanje mobipro 30. Pa sad vidite.
3528+24*360
=8640 dinara. A ja sam ga nalazio u radnjama za 6800 do 7200 din. Tih 1400
din je moj najveći račun, ili dva prosečna računa. Pa ko voli nek izvoli.
[ bukovski @ 27.01.2005. 21:44 ] @
lopovi sta drugo reci !!!
[ agasoft @ 27.01.2005. 21:56 ] @
Lopovi a ja njihov korisnik. Ne mogu da se odvojim pa to ti je
[ kime1 @ 27.01.2005. 22:48 ] @
Stvarno ne razumem kako vi to računate;pa ne mislite valjda da vam mobtel plati dve godine korištenja telefona?! Telefon je sa popustom,možda nije ok što nisu ponudili još neki paket,ali ne može tako da se računa?! Meni je glupo što su telefoni bez obaveze skuplji nego na tržištu,odnosno što nema ponude za postpaid korisnike koji nisu uzimali telefon (ni kod MTS-a).... inače prednost Mobtela jeste u jeftinijim tarifnim paketima,verovatno bi malo ko uzeo mobipro30 ili 60 naspram bel 50 i 100.... tako da stvarno me čudi zašto Mts ne uvede nešto poput mobi junior...
[ Korisnicki Servis @ 28.01.2005. 06:56 ] @
Citat:
agasoft: A ovi u call centru su đubrad ne viđena.

Postoji li ovde neko ko moderiše forum? Ima li potrebe za ovakvim kvalifikacijama?
Citat:
agasoft:Rekli su mi da može bilo koja tarifa a za siemence a65 najmanje mobipro 30. Pa sad vidite. 3528+24*360=8640 dinara. A ja sam ga nalazio u radnjama za 6800 do 7200 din.

Jeste li možda obratili pažnju na jedan detalj. Ne otplaćujete telefon na rate, već je tih 300 din (+PDV) pretplata. Što znači, svakog meseca, u narednih 24 imate (npr. uz MobiPRO 30) svakog meseca besplatnih pola sata razgovora. Da li vam neko od prodavaca nudi to? :)

Tema je postavljena kao informacija, ako ima zainteresovanih ... koga ne interesuje, možda bi bilo dobro da je naprosto preskoči ...

Inače, ma koliko bilo glupo, legalno uvezeni telefoni su uvek skuplji od onih "snašli smo se" varijanti. Ovako, postoje dve ponude, pri čemu je jedna jasno povoljnija.
[ agasoft @ 28.01.2005. 08:04 ] @
(npr. uz MobiPRO 30) svakog meseca besplatnih pola sata razgovora. Da li vam
neko od prodavaca nudi to? :)
>
Nudi mi to ali ja razgovarao pola sata ili minut na isto mu dođe.

> Inače, ma koliko bilo glupo, legalno uvezeni telefoni su uvek skuplji od
onih "snašli smo se" varijanti. Ovako, postoje dve ponude, pri čemu je jedna
jasno povoljnija.
>
hahahahahahahaha. Legalno ili ne ja dobijam istu garanciju i uz legalno
uvezen i uz nelegalno uvezen telefon.
[ JogyII @ 28.01.2005. 09:08 ] @
Citat:
agasoft: (npr. uz MobiPRO 30) svakog meseca besplatnih pola sata razgovora. Da li vam
neko od prodavaca nudi to?
>
Nudi mi to ali ja razgovarao pola sata ili minut na isto mu dođe.


pa covek hoce da kaze da je najveci deo te pretplate (ili sve?) za istih onih 30 minuta po istoj ceni koju placaju i svi ostali korisnici mobipro 30 paketa koji su ga uzeli bez telefona a ne za telefon, telefon ti daju najverovatnije po nabavnoj ceni samo da bi se obavezao da ces biti njihov korisnik recimo narednih godinu dana

Citat:
agasoft:> Inače, ma koliko bilo glupo, legalno uvezeni telefoni su uvek skuplji od
onih "snašli smo se" varijanti. Ovako, postoje dve ponude, pri čemu je jedna
jasno povoljnija.
>
hahahahahahahaha. Legalno ili ne ja dobijam istu garanciju i uz legalno
uvezen i uz nelegalno uvezen telefon.

to ti mislis, nazalost i kvalitet i garancija su nekoliko puta losiji (inace da se ogradim odmah telefon nisam uzeo od mobtela nego od JEDNE OD RETKIH prodavnica u gradu koja je prodavala zaista nove i legalne telefone)
ovo mi je vec 5-ta godina koriscenja jednog istog telefona uz zaista dosta lose fizicke/temperaturne uslove (ispadanje/vlaga ...) sa jos uvek prvom baterijom koja umesto 5 traje 4 dana doduse ali je i to bolje nego nula kod drugih koji su "legalni",
kolega koji je takodje tamo kupio je sam flashovao telefon i tako ga pokvario, cak je i rekao sta je radio, i telefon mu je ZAMENJEN ZA NOV (a ne "nema garancije na softwer")
toliko o "istoj garanciji"

naravno dobro je imati mogucnost izbora

[ JogyII @ 28.01.2005. 09:10 ] @
takodje ja jos uvek ne znam sta to u stvari znaci "bagovanje softwera" jer sam kupio zaista nov telefon
[ Korisnicki Servis @ 28.01.2005. 12:34 ] @
@JogyII - pretplata je identična. Nezavisno od toga da li sklopite "običan" ugovor, ili ugovor sa telefonom (uz ugovornu obavezu), pretplata je 300 din (MP30) + PDV.

Čisto me nešto interesuje, šta bi bila ponuda na koju bi svi rekli: "SJAJNO!"?
[ genesys @ 28.01.2005. 12:51 ] @


Pa recimo, pogledaj ovo

ili ovo

S65 je 30evrica = 2400din uz odredjen paket i ugovornu obavezu 2 godine ...
[ JogyII @ 28.01.2005. 13:03 ] @
Citat:
genesys: Pa recimo, pogledaj ovo

ili ovo

S65 je 30evrica = 2400din uz odredjen paket i ugovornu obavezu 2 godine ...
veruj mi siguran sam da ti se ta ponuda (telefon za jedan euro) nebi dopala jer ukljucuje sledece :
Citat:
*) Offer applies only in connection with the conclusion t-mobile of a contract in the tariffs Telly professional or Relax100 with a minimum running time of 24 months. To the tariff TellyProfi apply these subsequent costs: Supply price 24.95 EUR monthly basic price 29.95 EUR; Standard domestic connections e.g. 0.09 to 0.49 EUR/Minute (dependent on time of day). For the tariff Relax100 these subsequent costs result: Supply price 25, - EUR, monthly package price for Inklusivminuten 25, - EUR. The monthly minute package at a value of 100 minutes taken into account on all inlandsgespraeche of D1 to D1, in the German fixed net (excluded separating and service call numbers) and to the mobile box. The exhaustion of the Inklusivminuten depends on clocking: Account takes place in the 60/1-Sekundentakt, i.e. the first minute becomes always full, afterwards one accounts for second-exactly. For connections outside of the minute package result e.g. for standard domestic connections 0.30 EUR and/or 0.50 EUR/minute. Used Inklusivminuten does not purge at the end of the month. Additionally to your t-mobile tariff is computed when GPRS use in the first preset tariff option t-mobile DATA a daily use price of 0,09 EUR and depending upon type of use of volume prices of 0,09 EUR and/or 0.19 EUR 10 and/or 20 KB data block per begun. With selection of another tariff develop other terminal prices, which through click on ' tariff rate overview ' under the price information are after readable.


iliti vazi samo uz paket koji kosta 25eura mesecno, sa ugovornom obavezom od 2 godine


[ genesys @ 28.01.2005. 13:25 ] @


Da zivim tamo dopala bi mi se :-D Shta je svabama 25 eura mesecno ? To cak ni za nashe uslove nije neka (jako) velika suma, imash i kod nas tarifne pakete koji kostaju 1k-1k5 dinara
[ JogyII @ 28.01.2005. 13:51 ] @
pa oni koji uzimaju takve pakete (mada ja nisam video takve pakete za jedan telefonski broj) verovatno na raspolaganju imaju i slicne ponude LOL
[ Korisnicki Servis @ 28.01.2005. 14:28 ] @
Upravo o tome i pričam:
"Da živim tamo, dopala bi mi se". Ili, da preformulišem (pretpostavljam da se na to svodi) - da imam bolja primanja, svidelo bi mi se.

Jesam li dobro shvatio:
cca. 2000din mesečno
100 besplatnih minuta
tarifiranje: započeti razgovor obračunava se kao minut, posle isteka jednog minuta tarifiranje je na sekund
Niža tarifa - 8 din/min
Viša tarifa - 40 din/min
GPRS - 16din/20 KB (80din/100 KB)

Možda sam negde pogrešno nešto protumačio, slabo se snalazim sa engleskim prevedenim sa nemačkog ... ispravite me ako grešim.
Hipotetički, kada bi MOBTEL imao TP sa ovakvim uslovima, da li biste prihvatili ugovornu obavezu od 2 godine pod ovim uslovima?
[ maj1991 @ 28.01.2005. 14:36 ] @
@Korisnicki

Pa sjajna ponuda je na primer bila Telekomova :

Decembar 2003. Siemens c60 1500din.- u ono vreme oko 24e (cena u radnji 110-120e).

Vasa ponuda :

Siemens cf62 4700 din.- oko 60e (cena u radnji 100-110e)

O razlici u kvalitetu izmedju paketa da ne govorimo


Malo jasnije?
[ JogyII @ 28.01.2005. 14:36 ] @
da to sam i pokusao da mu objasnim, a engleski prevod nemackog je odradio google posto ja govorim samo engleski (i pomalo srpski) jer je link koji je on dao bio na nemackom
[ Slobodan Miskovic @ 28.01.2005. 14:50 ] @
Evo kako je u Italiji.... operator Omnitel-VOdafone

Offerta facile Siemens A50 Wap Blu € 89,00
Telefoni One Siemens A52 antracite € 119,00
Offerta facile Siemens A52 antracite € 119,00
Telefoni One Siemens A65 Silver € 99,00
Offerta facile Siemens A65 Silver € 99,00
Offerta facile Siemens C62 Silver € 129,00
Telefoni One Siemens C62 Silver € 129,00
Telefoni One Siemens CV65 Atomic blu Vodafone live! € 199,00
Telefoni Vodafone Live!
Siemens CV65 Atomic blu Vodafone live! € 199,00
[ genesys @ 28.01.2005. 15:35 ] @
Citat:
Korisnicki Servis: Upravo o tome i pričam:
"Da živim tamo, dopala bi mi se". Ili, da preformulišem (pretpostavljam da se na to svodi) - da imam bolja primanja, svidelo bi mi se.


Netacno. Tacnija formulacija: cene T-mobile ja posmatram u odnosu na nemacke plate ("Da živim tamo, dopala bi mi se") a ne nashe. Ti i JogyII posmatrate nemacke cene u odnosu na cene i plate kod nas. Onda naravno da ispadne skuplje. Jednostavan primer : kafa u svabiji (obicna "produzena" espresso ) je oko 2 evra, kapucino je oko 3. Kapucino kod nas je oko 70-80 dinara.I onda kazhes - wow, pa to je 3 puta skuplje nego kod nas.
Samo, kod nas je prosecna plata oko 300 evra (?), sto znaci da za svoju platu mozhes kupiti, recimo 300 kapucina. U svabiji je prosecna plata oko 3000 evra (podatak koji sam sad na brzaka nasho na netu, odnosi se na 2oo3 godinu za zapadni deo svabije). To znachi da svaba za svoju platu mozhe kupiti 1000 kapucina, iako je tamo isti 3 puta skuplji kod nas.

Skraceno, kupovna moc nemaca je veca nego nasha. Uzmi i skaliraj cene ponudjenih telefona za odnos prosecna plata tamo/ovde pa ces dobiti koliko bi kod nas ti telefoni trebalo da kostaju, i tako ces dobiti odhovor na pitanje "koju ponudu smatrate za dobru" ;-)

Citat:

Hipotetički, kada bi MOBTEL imao TP sa ovakvim uslovima, da li biste prihvatili ugovornu obavezu od 2 godine pod ovim uslovima?


Ne. Ne bih prihvatio bilo koju ugovornu obavezu duzu od godinu dana.
[ JogyII @ 28.01.2005. 16:15 ] @
Citat:
genesys: ... deo o odnosu standarda izmedju nemacke i srbije ...

da tako bi trebalo da bude, ali ekonomija radi drugacije, recimo kapucino je 3 puta skuplji ali to vec spada u usluznu delatnost, ali ako recimo uporedis cenu kokakole, sira, fabricke (ne modne) odece ... videces da su one iste ili cak i manje nego kod nas iako su im plate toliko vece

generalno jedino na osnovu cega nase kompanije mogu nama da ponude manje cene je manja plata zaposlenih posto je skoro sve ostalo skuplje (umesto jeftinije)

mobtel jeste jeftiniji, ali ne moze biti toliko puta jeftiniji jer mu troskovi nisu toliko puta manji, recimo taj telefon kosta mobtel isto kao i tog nemackog operatera, ali ga on moze otplatiti sa onom ratom od 25 eura mesecno na 2 godine, telekom bi znaci isto morao da ga otplati (posto ga isto kosta) ratom od 25 eura na 2 godine bez obzira sto u srbiji imaju n puta manje plate

Citat:
genesys: Ne. Ne bih prihvatio bilo koju ugovornu obavezu duzu od godinu dana.
ok onda da mobtel hipoteticki ponudi paket sa ugovornom obavezom na godinu dana ali sa ratom od 50 eura sto je ekvivalentno (ako zanemarimo 6% kamate)


da se ogradim nemam nikakve veze sa mobtelom, osim sto sam njihov korisnik, pomalo cak i nezadovoljan ali ipak zelim da naglasim razliku izmedju realnih ocekivanja i nerealnih ocekivanja


[ ognjenr @ 28.01.2005. 16:32 ] @
Zasto postojeci pretplatnici nemaju pravo na kupovinu telefona pod ovim uslovima, ipak mislim da nema razloga da novi pretplatnici (ok, znam da je u pitanju pridobijanje novih klijenata) budu u povlašćenijem položaju od onih koji redovno plaćaju svoje račune i koriste usluge Mobtela?
[ valeksic @ 28.01.2005. 17:43 ] @
Samo iz jednog razloga: Da bi se privukli novi post-paid korisnici. Ali barem treba otići korad dalje i omogućiti nabavku telefona korisnicima koji prelaze sa pre-paida na post-paid. Ipak to je pravno gledano novi post-paid ugovor. MTS je u svojoj poslednjoj akciji ponude telefona dala takvu mogućnost.
[ agasoft @ 28.01.2005. 20:47 ] @
> Čisto me nešto interesuje, šta bi bila ponuda na koju bi svi rekli:
"SJAJNO!"?
>
To bi bila ponuda sa jedno 5 telefona od dve pa do 20 hiljada dinara, uz
mogućnost da se izabere bilo koji tarifni paket uz bilo koji telefon, pa
makar svi ugovori bili dve godine. Eto to je za mene sjajno.
[ agasoft @ 28.01.2005. 20:47 ] @
> Da zivim tamo dopala bi mi se :-D Shta je svabama 25 eura mesecno ? To cak
ni za nashe uslove nije neka (jako) velika suma, imash i kod nas tarifne
pakete koji kostaju 1k-1k5 dinara
>
Ma daj šta pričaš, šta nije velika suma. Jedino ako ti je tata direktor
mobtela ili je šef fiksne u telekomu, pa ti izdvaja hiljade i hiljade za
mobilni. Mogao bi malo i nama da pozajmiš. Da ja telefon od deset, platim,
24 hiljade nebi mi palo na pamet.
[ agasoft @ 28.01.2005. 20:48 ] @
> Hipotetički, kada bi MOBTEL imao TP sa ovakvim uslovima, da li biste
prihvatili ugovornu obavezu od 2 godine pod ovim uslovima?
ne. i ne.
[ agasoft @ 28.01.2005. 20:48 ] @
Ko kaže da nemaju pravo. Ja sam uzeo telefon a pretplatnik sam. Ovo mi je
drugi ugovor.
[ Davor Vlajkovic @ 28.01.2005. 21:37 ] @
Postojeci pretplatnici mogu da potpisu jos jedan ugovor i to im niko ne brani, potrebno je samo da prodje bar 90 dana od potpisivanja prethodnog ugovora. Mislim da je ognjenr hteo da pita zasto nije moguce na vec postojeci ugovor natovariti obavezu od 24 meseca tj. zasto bi neko morao da uzima jos jedan broj ako mu nije potreban.
[ agasoft @ 28.01.2005. 21:48 ] @
zasto bi neko morao da uzima jos jedan broj ako mu nije potreban.
>
pa neka ga zakopa u zemlju, pa kad istekne 24 meseca vrati mobtelu i kraj
[ Trajkovic @ 29.01.2005. 04:51 ] @
3528+24*360
=8640 dinara. A ja sam ga nalazio u radnjama za 6800 do 7200 din. Tih 1400
din je moj najve�i ra�un, ili dva prose�na ra�una. Pa ko voli nek izvoli.

A jesi li ti naucio u skoli da se babe i zabe ne sabiraju. Racunas cenu od
360 dinara u cenu telefona. A sta kad kupis telefon u radnji hoce li oni
da ti placaju svaki mesec po 30 minuta razgovora za cenu telefona
?!?!?!?!?!?


--
Pozdrav,
Trajkovic!
[ Trajkovic @ 29.01.2005. 06:12 ] @
"Pa sjajna ponuda je na primer bila Telekomova :

Decembar 2003. Siemens c60 1500din.- u ono vreme oko 24e (cena u radnji
110-120e).

Vasa ponuda :

Siemens cf62 4700 din.- oko 60e (cena u radnji 100-110e)"

Koliko se ja secam (a dobro se secam) da je cenu u decembru 2003. kod
telekoma bila 2500 dinara + PP


--
Pozdrav,
Trajkovic!
[ agasoft @ 29.01.2005. 10:15 ] @
Ja nikad ne razgovaram 30 minuta, i meni to nje potrebno.
[ maj1991 @ 29.01.2005. 11:51 ] @
@Trajkovic
Ne secas se dobro, ovaj nikako se ne secas dobro, mada sam i ja prevideo porez pa je telefon kostao 1800din-u ono vreme oko 26e.
[ veseliz @ 29.01.2005. 14:20 ] @
Citat:
agasoft: Ja nikad ne razgovaram 30 minuta, i meni to nje potrebno.


Sad su se uplasisli!! Pa bre, nisu oni pravili ponudu samo za tebe!!! Ajde se obuzdaj malo!

ps ovo nikada ne radim inace, ali nisam mogao da izdrzim posle ove izjave!
[ Trajkovic @ 29.01.2005. 17:42 ] @
Siguran sam da je u decembru 2003 bio 2500 dinara, a u decembru 2004 je
bio 1500 dinara. Pitaj nekog pa ces videti.


--
Pozdrav,
Trajkovic!
[ maj1991 @ 29.01.2005. 18:16 ] @
No ljutish ali koga da pitam, nekog ko je kupio telefon tada ili nekog ko je "siguran" kao ti. Ako je ono prvo onda bi mogao sebe da pitam a to bi bilo malo glupo a i mislim da bih dobio odgovor slican ovom : http://www.elitesecurity.org/tema/35457/0#242331
[ agasoft @ 29.01.2005. 20:55 ] @
Ima moj prijatelj ugovor od pre dve godine pa ćemo videti.Ja mislim da je
cena zavisila od tarifnog paketa.
[ maj1991 @ 29.01.2005. 21:25 ] @
Ja kupio telefon i ne znam kolko sam platio. Postavim link ka temi iz Novembra 2003. u kojoj se raspravljalo o tome i opet postoje nedoumice. Predajem se, mnogo ste jaki :D.
[ agasoft @ 29.01.2005. 22:37 ] @
Nenenene. U pravu si. Izvini nisam lepo video temu
[ maj1991 @ 30.01.2005. 11:20 ] @
Nishta
[ Trajkovic @ 30.01.2005. 11:21 ] @
Ok, priznajem, ali sam bio bas siguran. Pogresio sam.


--
Pozdrav,
Trajkovic!
[ maj1991 @ 30.01.2005. 13:37 ] @
Nema frke. A pazi kako ovo nase prepucavanje cak nije ni otislo u offtopic jer je naslov teme "Post paid paket sa Siemens mobilnim telefonom". Hehe
[ ognjenr @ 05.02.2005. 12:36 ] @
Citat:
Mislim da je ognjenr hteo da pita zasto nije moguce na vec postojeci ugovor natovariti obavezu od 24 meseca tj. zasto bi neko morao da uzima jos jedan broj ako mu nije potreban

Upravo tako!
[ ifi @ 15.02.2005. 11:36 ] @
Koji paketi su dozvoljeni za s65?
[ eagle 3 @ 15.02.2005. 13:20 ] @
Za fizicko lice, samo MobiMax.
[ VladeM @ 16.02.2005. 12:56 ] @
Svi aktuelni (fun, junior, senior...), tako su mi rekli u astri.

--
Best regards,
VladeM mailto:[email protected]
[ eagle 3 @ 17.02.2005. 14:38 ] @
Pa oni cak i mogu da sklope ugovor sa korisnikom o koricenju takvog tarifnog paketa za model S65 ali taj ugovor nikako nece proci aktivaciju posto je moguce sklopiti ugovor jedino za MobiMax uz ugovornu obavezu od 12 meseci.