[ aleksim @ 21.01.2005. 21:24 ] @
Uz svo postovanje ljudi koji ucestvuju u radu ovog foruma, predlazem da se nesto uradi u cilju razdvajanja tema koje se ticu dizajna i 3d projektovanja(masinci, gradjevinci i ostalo-u koje i ja spadam- i koji koriste neke od vec pomenutih programa CATIA, Pro i UG u konkretnim projektnim zadacima). Ne zelim da palim vatru, uostalom moderator ce vec odreagovati kako treba, ali krajnje je vreme da se nesto preduzme po ovom pitanju.
[ MOHOK7 @ 21.01.2005. 21:36 ] @
:-) Ti bi se mogao ubrojiti ili pripadati nekoj od grupa.

Neke druge stvari spadaju ili mogu da spadaju kao na primer gace bez uckura.

Sorry ali kad sam po ko zna koji put ponovio tu takvu izjavu na casu materinjeg jezika pre vise od 20 godina skolcila mi mama zlata jedinicu i nije ju 3 meseca dala posusit.
Nikad vise :-) :-) :-) :-)

Postovanje i pozdrav s ove strane Alpa

MOHOK :-)

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 22.01.2005. u 08:22 GMT+1]
[ ankalagonns @ 22.01.2005. 00:21 ] @
Mislim da bi trebalo odvojiti teme po vrsti programa!!! Trebalo bi otvoriti posebne pod forume za mayu, max, lw... malo je konfuzno i cesto otvaram topike sa zeljom da pomognem i posle otvaranja skontam da je pitanje vezano za max i da nikako ne mogu da pomognem bla,bla,bla i trebalo bi napraviti neku galeriju radova kao sto postoji u dizajn forumu!!!
[ pailhead @ 22.01.2005. 00:21 ] @
Citat:
aleksim: ...dizajna i 3d projektovanja(masinci, gradjevinci i ostalo-u koje i ja spadam- i koji koriste neke od vec pomenutih programa CATIA, Pro i UG u konkretnim projektnim zadacima).


mislis razdvojiti ove dve kategorije jedne od druge ili od kako drugacije da nazovem "umetnickog" 3d-a, kao sto su animacije, likovi, arhitekotnska vizualizacija?
[ MOHOK7 @ 22.01.2005. 07:20 ] @
Predlog je na mestu licno ga podrzavam.

Inzenjerska konstrukcija sa 3d "umetnoscu " kao jedinu vezu ima stoje uradjena u nekom od 3d CAD programa. Nije valjano mesati vanzemaljce sa blokovima motora. Tu su merila zadatka i parametri izrade odvec razliciti.

Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
[ aleksim @ 22.01.2005. 09:25 ] @
U pravu si, trebao sam da napisem PRIPADAM grupi ljudi koji pomenute programe koriste za CAD, CAM ( konkretno, koristim CATIA-u, a po profesiji sam dipl. mas. inzenjer). Jos jednom da napomenem, NEMAM nista protiv vizuelizacija, animacija i slicnog, pa imam ovaj predlog u smislu lakseg pracenja foruma, koji je stvarno kvalitetan.
[ koscani @ 22.01.2005. 09:59 ] @

I ja dajem svoj glas ZA!
[ Valerij Zajcev @ 22.01.2005. 11:48 ] @
lepo posebni forumi za mayu max i ostale + jedan za predstavljanje i davanje kritika na sve zavrsene radove (ali ipak mislim da je onda bolje da se napravi poseban sajt)
[ Gojko Vujovic @ 22.01.2005. 15:40 ] @
Ok, ja se slažem da krenemo sa odvajanjem, ali ne 5 novih foruma odjednom, nego jedan po jedan da vidimo prvo kako to funkcioniše.

Naravno, treba mi predlog za naziv takvih foruma, koji bi postojali npr. kao podforumi glavnog foruma "3d modelovanje".
[ reject @ 22.01.2005. 16:46 ] @
Ja bih stavio CAD/CAM kao podforum i tu bih prebacio sve
teme vezane za CAD/CAM softver.
Podelu ostatka foruma po softveru (Maya/MAX/LW) ne bih radio.
[ pailhead @ 22.01.2005. 17:41 ] @
Ni ja mislim da ne treba davati svakom programu poseban forum, prvo zato sto ima u proseku po 2 usera koji koriste jedan program, nebi bilo fer prema ostatku sajta.
Al kad pomislim da se niko nebi petljao sa odredjenom osobom da su 3d forumi bili razdvojeni na predlozeni nacin...

pa nista

-Cad/Cam

-3d Grafika
[ ankalagonns @ 22.01.2005. 18:38 ] @
Pogledajte samo organizaciju na simply3d sajtu, tako treba odraditi i ovde!!! Nema potrebe ad se prave flejmovi svako malo jer forumi nisu odvojeni, a nema potrebe ni nonstop naglasavati u kom programu radis!!! Nema potrebe ni za posebnim forumima: modelovanje, texturisanje, animacija... samo po programima!!!
[ aleksim @ 22.01.2005. 19:55 ] @
Bas kao sto su naveli reject i pailhead: CAD/CAM i ostatak
[ Valerij Zajcev @ 22.01.2005. 20:07 ] @
3d modelovanje

modelovanje/animacije

texture/svetla

tutoriali

svetski ;))
[ ankalagonns @ 22.01.2005. 23:14 ] @
Sta imate protiv otvaranja posebnog pod foruma za svaki prgram??? Ustvari je ne vidim u cemu tolka frka, pa to je dva minuta posla a mi se ubismo ovde postujuci predloge!!! Ja licno ucim da radim u mayi i nije me preterano briga sta ljudi mogu da urade i sta rade u maxu i ostalim programima, znam da se u svakom progarmu moze napraviti sve sto se moze zamisliti i vise, ali nije me briga kako ljudi to rade u drguim programima nego kad pitam nekog nesto da to uradim u pod forumu koji se zoev maya gde cu dobiti odgovor od ljudi koji isto rade u mayi a ne da tragam za postovima vezanim za mayu po celom 3d modelovanje forumu!!! Kapirate sta hocu da kazem
BTW bez uvrede max-ovcima, LW-ovcima, CAD-ovcima...
[ cs_coyote @ 23.01.2005. 09:36 ] @
Citat:
ankalagonns: Sta imate protiv otvaranja posebnog pod foruma za svaki prgram???


Otvaranje novih tema, tj. grananje foruma je proces, koji direktno zavisi od posecenosti i tema kojima su poruke posvecene. U ovom trenutku je nas podforum dovoljno porastao da je podela potrebna, ali preterivanje moze dovesti do rasplinjavanja posetilaca i gubljenja "ostrice".
Drugim recima, potrebno je upravo ono sto mladim ljudima nedostaje - strpljenje ;)

Off topic - vec je bilo reci o nacinu na koji pises poruke. Moras shvatiti da postoje pravila u ovom nacinu komunikacije, i da se ti, koristeci toliko usklicnika, sve vreme deres. Molim te da prestanes sa time.
[ sanibo @ 23.01.2005. 10:22 ] @
Ovo sam predlagao pre nekoliko meseci, ali nikad nije kasno. Evo moj predlog za dva foruma za sada.
1. CAD/CAM/FEA ( Mašinsko, elektro i gradjevinsko projektovanje i konstrukcija, izrada na cnc masinama, kao i strukturna analiza modela u pogledu statike, dinamike, termike i dr.)
2. 3D GRAFIKA/VIZUELIZACIJA (modeliranje i grafika za igrice, web dizajn, animacija i td. )
[ pailhead @ 23.01.2005. 15:27 ] @
@anglosaksofon

Izgleda da si negde propustio informaciju da elitesecurity nije forum posvecen samo 3d grafici ili grafici uopste. Otvaranje podforuma za svaki program bi bilo opravda no samo u tom slucaju i samo u slucaju da hiljade korisnika elitesecurity-a rade samo 3d.
Sama sekcija 3d modelovanje je slabo posecena u odnosu na ostale sekcije na ovom forumu, razbijanje iste u 10 razlicitih foruma je stvarno besmisleno.
Jedna podela je doduse, dobrodosla. Cad/cam i "umetnicki" 3d su dve potpuno razlicite stvari, ali desavalo se da se pojedinci toliko zbune i pocnu da flejmuju svaku temu...

[ ankalagonns @ 23.01.2005. 17:10 ] @
Citat:
pailhead: @anglosaksofon

Izgleda da si negde propustio informaciju da elitesecurity nije forum posvecen samo 3d grafici ili grafici uopste. Otvaranje podforuma za svaki program bi bilo opravda no samo u tom slucaju i samo u slucaju da hiljade korisnika elitesecurity-a rade samo 3d.
Sama sekcija 3d modelovanje je slabo posecena u odnosu na ostale sekcije na ovom forumu, razbijanje iste u 10 razlicitih foruma je stvarno besmisleno.
Jedna podela je doduse, dobrodosla. Cad/cam i "umetnicki" 3d su dve potpuno razlicite stvari, ali desavalo se da se pojedinci toliko zbune i pocnu da flejmuju svaku temu...



Ali dečko nema potrebe da me vređaš! Nije reč ovde o posećecosti foruma nego o čistoj organizaciji i preglednosti topica! Čisto da bi svako ko posećuje ovaj forum može sa lakoćom da nađe ono što traži! Ja mislim da posećenost nikako nebi opala kada bi se forum malo organizovao, a sad ako moderatori i administratori vole da im posetioci lutaju kao muve bey glave po forumu to je njihova stvar koja meni smeta! Nema ničeg lošeg u mojim prethodnim postovima da bi me ti vređao i rugao mi se!
[ pailhead @ 23.01.2005. 17:56 ] @
Kako su te uvredile jednostavne cinjenice koje sam naveo?!
[ ankalagonns @ 23.01.2005. 18:33 ] @
Citat:
pailhead: @anglosaksofon


Konkretno ismevanje mog nika i ponižavanje! Nisi li to hteo da postigneš? Ako nisi objasni mi molim te!
[ abishai @ 23.01.2005. 21:58 ] @
Ja sam za.

CAD/CAM - 3D Grafika (ili kako vec ;)
[ Okmijun @ 24.01.2005. 14:32 ] @
Jos jedan ZA

jedno dizajn-"umetnost"
drugo teska inzinjerija
[ saleng_42 @ 24.01.2005. 15:29 ] @
*Za*

CAD/CAM/CAE forum i "Umetnički" forum.
[ ankalagonns @ 24.01.2005. 18:12 ] @
:) I ja sam za :)
[ sanibo @ 24.01.2005. 21:38 ] @
Cini mi se da je predlog usvojen velikom vecinom. Administratori i moderatori sad je na vama.
Pozdrav
[ mcbane @ 24.01.2005. 23:00 ] @
Slažem se s predlogom za odvajanje foruma
1. CAD/CAM...
2. "Umetnički" 3d
ali ne sa podelom po programima.
[ Entoni @ 25.01.2005. 10:42 ] @
Obzirom da ceo svet u zadnjih 20-ak godina ide ka decentralizaciji u svim oblastima tehnike a narocito u masinstvu i elektronici, mislim da je iluzorno da mi spajamo pojedine teme. Dosta bolji napredak bi bio kada bi i u okviru tema CAD/CAM postojale podgrupe.
Naravno, jos jedan glas ZA
Pozdrav
[ aleksim @ 12.03.2005. 22:50 ] @
Proslo je prilicno vremena a jos nista se ne desava na ovu temu?
[ moonliner @ 13.03.2005. 20:42 ] @
Eh pa ti bi da se odma' nešto reši. Pa postoji procedura, podneseš zahtev pa to prođe javnu raspravu, pa amandmani, pa glasanje ... pa onda treba neko da potpiše. Naravno subota, nedelja i praznici su neradni dani. A možda će ovaj što treba da potpiše da vrati predlog na ponovno razmatranje. A mi tek započeli javnu raspravu

Šalim se naravno. Da budem malkice konstruktivniji. Lično predlažem da za početak čisto bude podela na grupe prema nameni programa, na pr.:
1. Engineering CAD/CAM/CAE
2. Artistic CAD

E sad možda bi adekvatnije bilo da je prevedeno, ali nekako
Inženjerski CAD zvuči ... bljak, pa na kraju ni CAD nije naška reč

Još neka ideja??

[ koscani @ 25.03.2005. 21:03 ] @

Ocigledno je da zivimo na prostorima gdje je nemoguce
donjeti bilo kakvu odluku!!!!!??????
Ovo je prosto nevjerovatno!
Moderatori, daj malo akcije!
[ reject @ 26.03.2005. 09:24 ] @
Ne mogu reci da vas razumem u potpunosti. :)
Kazem, CAD/CAM moze da bude podforum i to je
sve sto treba reorganizovati.
Podela foruma po softverskim paketima po meni
nema smisla.
Ono sto je potrebno ovom forumu jeste angazovanje
usera da napisu nekoliko tutoriala, makar i za osnovne
stvari (ja nazalost nemam vremena).
[ IvanRD @ 27.03.2005. 10:00 ] @
Pa dobro jel ima ovde neko ko moze ovo da nam uradi? Toliko price ni oko cega. Dva minuta posla uvrh glave!

Molimo vas da odvojite umetnicki/animacijski od inzenjerskih/dizajn/CAD 3D programa.

[ forgotten @ 27.03.2005. 12:50 ] @
Stavite dva pod foruma: art modelovanje; parametarsko modelovanje