[ gagi @ 22.01.2005. 00:24 ] @
Pozdrav svima,

Imam jedno generalno pitanje, u vezi e-marketinga. Treba da prestavim za 2-3 sedmice marketing strategy, ono samo kao prvi "draft". Radi se o jednom magazinu iz New Yorka.

- Kako bi trebao da izgleda taj plan tj. sta sadrzi?

- Da li mi mozete navesti par "strategija" pa da procitam nesto vise o tome ili jos bjolje ako imate neke efikasne linkove? Ja sam nesto nalazio, ali nisam bas bio zadovoljan s'informacijama ... a pravo da vam kazem i ne znam sta tacno da trazim. Npr. nasao sam sljedece strategije, ali bih volio nesto vise o njima;
--- Search Engine Marketing / SEO
--- E-mail Marketing
--- Web Analytics
--- Banner affiliate / Link excange
--- ...

- Mozete mi navesti par servisa kao sto su recimo Google AdSense?

- Trazio sam statiske koliko su efikasni baneri? Da li su bolji horizontalni baneri, veliki/mali, animarni baneri, flash baneri sa zvukom, text linkovi, itd. Da li mi je bolje slati e-mail u plain text formatu ili u HTML formatu. Uglavnom, raznorazne statiske koje bi mi pomogle da odlucim gdje i kako da se uloze pare. Da li vi znate nesto vise o ovome ili gdje bih mogao naci raznorazne statiske o web-u.

- ...

Uglavnom, bilo kakav link koji bi mi pomogao da bolje shvatim marketing na Net-u i servisi koji se pruzaju. Klienta ne zanima cjena, samo dobri rezultati.

Hvala ljepa!




[ Dragan Varagic @ 22.01.2005. 06:49 ] @
Kao prvo, možete kupiti veoma kvalitetnu knjigu (imam je) Planning your internet marketing strategy od Ralpha Wilsona
- http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0471441090/

Zatim možete otići i na njegov sajt gde imate na hiljade stranica o ovoj temi
- www.wilsonweb.com

Isto važi i za www.clickz.com

Na našem jeziku, možete otići na www.yutrend.com, moj sajt (imate ispod mog imena, sa strane)...

Koliko sam shvatio, vi treba da uradite marketinšku strategiju, a u sklopu toga i Internet marketing deo?

Obzirom da vam je pitanje veoma opširno, najbolje je prvo da pročitate knjigu koju sam vam preporučio.

Ili da angažujete nekog ko to zna da vam uradi :)

[ gagi @ 22.01.2005. 17:12 ] @
Mnogo ti hvala, pliz samo nemoj da me persiras. Ovi sajtovi su pretrpani s'linkovima, sada na citanje. Oticu do bibloteke vjerovatno imaju ovu knjigu, ma bilo kakva je dobra kad nista ne znas.

Juce sam citao da mogu i keyword-i da se zakupe, ali da se to ne isplati i da je bolje uloziti pare u SEO? Komentari? Inace, moram i SEO da ucim ... jaooooooo!

Gazdu sam 2342523 puta ubjedjivao da zaposlimo nekog na kontrakt iz Yuge; "Ima mnogo talentovanih studenta --- oni ce ti to uraditi duplo jeftinije nego bilo ko u Kanadi. Oni zarade, ti zaradis, svi ste happy". Ali on oce da ja ucim. Morao sam da dizajniram sajt, codiram i sada marketing ... a nista od toga ne znam kako treba. Do sada sve super ide, ako jos ovaj marketing super uradim --- definitivno dobijam full time posao i proguram se na vec nivo. Sve u svemu, moram da naucim ... sta god moze da mi pomogne --- bacaj linkove ;)

Jos jedno, mnogo ti hvala!