[ RAZZLEDAZZLER @ 02.05.2002. 02:01 ] @
Obichno ne postavljam ovakva pitanja, na koja se odgovor moze dobiti isprobavanjem, ali iscrpeo sam sva sredstva, tutoriale, references i kombinacije i stvarno vishe ne znam kako.
Da li neko zna da mi napishe regular expression proveru sa preg_match() koja ce da ispishe "netachan string" ako string sadrzi BILO SHTA sem slova, space-a, tachke i ' [apostrof ili single-quote ..kako vec] ?

Znachi string sme da sadrzi samo slova abecede [velika i mala], razmake, tachke i ' ...inache ispisuje se "netachan string"

Najverovatnije je reshenje neka glupost i znam da cu da popizdim kada vidim koliko sam glup bio i koliko je jednostavno, ali stvarno vishe ne mogu, glava me zabole od ovoga, a previshe vremena mi je vec oduzelo.

Hvala
[ FlatLine @ 02.05.2002. 12:28 ] @
Code:
if (preg_match ("%[^0-9A-Za-z\'\.[:space:]]%", $String)) { 
    print ("string not ok\n\n");
} else { 
    print ("string ok\n\n");
}
[ leka @ 02.05.2002. 17:25 ] @
Inace petljavine oko regularnih izraza imate i na forumu "Scripting Languages" :)
[ RAZZLEDAZZLER @ 02.05.2002. 18:20 ] @
Uf, sad je josh gore

Ma lepo meni idu regular expressions, samo sam se ovog puta izgleda negde drugde zaje ....
Skapirao sam da mozda i nije problem samo u reg exp izrazu.
Flat, ispostavilo se da taj tvoj radi ... ali isto tako da i ovaj shto sam ja pre pisao isto radi

preg_match ("/[^0-9A-Za-z'. ]/", $String)

... mislim to je samo jedna od verzija koju sam probao ... isto sam probao sa tim escape (\) pre tachke i apostrofa ... ali problem je sledeci.
Kada uzmem samo tako upishem neki string ..npr $String = "Ime Pre'zime"; ...onda lepo radi ..ali kada ubacim u kod bash gde treba to da stoji, onda nece da radi.

E sada, lako bih ja sredio poshto ispada da mi negde drugde u kodu neshto ne valja, ali problem je shto mi ne radi lepo reg exp tek kada dodam ' [single quote)
... ako on ne stoji, onda preg_match() sasvim ok radi.

Nije mi jasno, valjda je negde drugde u kodu problem, ali to cu vec sam reshiti

U svakom sluchaj Flat hvala na trudu

BTW koja je razlika izmedju %reg exp% i /reg exp/ ?
[ FlatLine @ 02.05.2002. 19:35 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER:
BTW koja je razlika izmedju %reg exp% i /reg exp/ ?


Pa razlika je u tome sto kod % znaka pored / znaka ima i dva ° znaka :p

zezam se, nemam pojma :D
[ RAZZLEDAZZLER @ 02.05.2002. 22:15 ] @
xa xa xa ... strashno

josh ja gledam u manualu onaj deo o regular expressions, niko nigde ni ne spominje %, al' rekoh znam da volish RE, pa mozda si negde neshto iskopao
[ Zoran Rašković @ 02.05.2002. 22:21 ] @
Ne znam jel ste znali, ali evo jednog strasnog tutorijala:

http://phpbuilder.net/columns/dario19990616.php3
[ RAZZLEDAZZLER @ 03.05.2002. 01:26 ] @
Nije losh tutorial ...Flat da idesh da ga prochitash, skratice ti kucanje za par karaktera, konkretno backslash

Just don't forget that bracket expressions are an exception to that rule--inside them, all special characters, including the backslash ('\'), lose their special powers (i.e., "[*\+?{}.]" matches exactly any of the characters inside the brackets). And, as the regex man pages tell us: "To include a literal ']' in the list, make it the first character (following a possible '^'). To include a literal '-', make it the first or last character, or the second endpoint of a range."

Shalim se malo