[ Dire_Straits @ 22.01.2005. 14:16 ] @
Interesuje me kako povezati 3 kompa i server (4 kompa) u mrezu preko mreznih kartica, switch-a.
Neke od osnova imam, konto sam da to sve ide preko swith-a, da stavim win2000 professional i da uzmem iznajmljenu liniju 128K za internet, ali bih to zelio da odradim bez router-a. Pa bih cijenio kad bi mi neko napisao najbolju soluciju ovoga i koji hardware/software da koristim (kako da podesim da radi bez routera) i da li bi to sve lijepo funkcionilalo bez routera?
[ MuskoBre @ 22.01.2005. 15:51 ] @
Najlakse rjesenje:Na server stavis windows2000 server ili 2003,sa dve mrezne karte,jedna za "net",jedna za lan..na ostale mashine win2000 profesional,svaka sa po jednom mreznom kartom,switch sa dovoljnim brojem portova,utp kabl da sve to povezesh.Na serveru podignes ICS I NAT,pretpostavljam da ces na raspolaganju imati samo jednu javnu IP adresu,ostalim masinama dodijelis privatne adrese iz C klase.Sto se tice routera,ne morash imati hardverski router,server to sve moze softverski rutirati,za tako malu mrezu.
[ AleksandarNS @ 22.01.2005. 18:20 ] @
mislim da na serverima ne mozesh napraviti ICS...mozesh jedino RRAS da konfigurishesh pretvarajuci time taj kompjuter u ruter.