[ outer @ 22.01.2005. 14:24 ] @
Prvi put sam ovde i za dobrodoslicu ajde da pricamo o najgorem - tecnost u velikim kolicinama...postoji li nacin da se unutrasnje cestice iskljuce iz kalkulacije (bilo koja varijanta RF,glu3d,AB...) kako bi se dobile vece kolicine vode npr. i ako postoji kako bi ste to resili u renderu (da spoljni mesh ostane proziran a da se unutrasnji ne vidi)...
Ako me neko razume neka pise....
[ ankalagonns @ 22.01.2005. 20:56 ] @
Najjednostavniji nacin koji mi pada na pamet je da uzmes i taj posao odradis u mayi :), a drugo resenje je svakako ad uzmes u sake real flow pa se poigras sa njim!!!
[ pailhead @ 23.01.2005. 00:14 ] @
Da vidis,
ako hoces da uradis nesto u maxu, najbolje je da uradis to u mayi.
Reci koji savet...
[ DamjanMX @ 23.01.2005. 02:07 ] @
Tesko ces da izuzmes unutrasnje cestice jer se onda sam pojam simulacije gubi, zar ne!

Real flow mnogo baguje kada su u pitanju vece kolicine particla, i neke slozenije simulacije.

Ja bih ti ipak preporucio glue3d. A sto se tice maye, ona sa svojim fluidima ne moze da pridje ni glue-u ni RF-u.
[ outer @ 23.01.2005. 11:00 ] @
Opcija nekakvog izuzimanja i ne postoji,ali izgleda ni takav nacin razmisljanja...
Kontam da mozda neko zna nekakav plugin koji bi radio na tom principu,nekakav optimizer koji smanjuje rigidnu proporcionalnost broja cestica i kolicine tecnosti.
Mozda bi neka od Maja poslala neku ne preveliku sliku sa slozenim sistemom cestica
npr. rasipanje na neravnoj povrsini ili sl.
[ DamjanMX @ 23.01.2005. 11:27 ] @
Uh...ne znam da li sam te dobro ukapirao.......ali zar smanjenje "rigidne proporcionalnosti" cestica nije isto i sto smanjenje broja istih? Tako ces dobiti grublji tj manje definisan mesh ali ce ti simulacija ici brze. Verujem da tebi treba nesto sto ce tamo gde treba da racuna sa vecom gustinom a tamo gde ne treba, sa manjom?
[ outer @ 23.01.2005. 14:33 ] @
Upravo tako nesto,lokalna kontrola ili neki drugi plugin koji radi po algoritmu koji bi iz kalkulacije iskljucio cestice koje "ne igraju ulogu" i nisu u kadru ili slicno...
Pokusavam nesto sa onim Pwrapper pluginom sto ide uz glu3d i klasicnim maxovim cesticama pcloud i sve bi bilo ok da pwrapper gradi mesh koji se ne "krsti" sa okolnim objektima,kao glu3d koji opet muci masinu vec na 10000 cestica...
Vec sam odlepio.
[ Angel_of_Dark @ 24.01.2005. 07:48 ] @
Tesko je dati savet ako ne znam otprilike kako bi trebalo da izgleda animacija. Ako imas neki storyboard, ne bi bilo lose da ga okacis.
Kod ovakvih simulacija je najbolje pribeci kompozitingu i napraviti vise layera cestica na osnovu onoga sto se na ekranu vidi. Zadnji planovi i background mase vode renderovati za malom gustinom, a zatim preko te iste slike nalepiti prednji plan. Ta dva kanala lako mozes u nekom programu za kompoziting (Combustion, AEffects, Fusion) spojiti koriteci Zdedpth masku. Pricam napamet jer stvarno ne znam o kakvoj animaciji se radi.
Cestice koje simuliraju tecnosti su jako kompleksne za racunanje, i pametno je (ako ne i neizbezno) razdvojiti posao i resiti stvar sa trikovima.
[ outer @ 24.01.2005. 10:33 ] @
Razmisljao sam o tome,nisam se zalepio samo za maxa.
Prica ide jednostavno,scena je ogromna soba,predvorje sa mnogo stubova,koju treba da poplavi masa vode.Ne znam na sta si ti mislio sa z-depht maskom,ali ja sam kontao da izrendam dve odvojene scene sa istom kamerom (jedna full okolina,jedna full voda) i da ih kompozitujem u AE,poblem je u odrazima na vodi i prelamanjima.Ako znas kako da iskoristis z-depht u ovom slucaju napisi ili posalji link za tut. za AE na slicnu temu.
[ outer @ 30.01.2005. 22:17 ] @
Andjele,ti si mi se tako lepo prosetao kroz forum,skrenuo temu i lepo...
[ pailhead @ 30.01.2005. 22:30 ] @
?
[ ankalagonns @ 30.01.2005. 23:30 ] @
Hm outer sta pricas? Zanimljivo Damjane da cestise u mayi frulaju kao ti kazes
a znam da se konkretno u Lord Of the Rings drugom delu sceni poplavljivanja Izengarada
koristla Maya bez ikakvih plug inova, doduse napisana je koja mel skripta ali zato maya rula!
Outer i ja bih ti preporucio da odradis posebno rendere sa istom kamerom i odna to spojis u AE-u! Postoje cake koje sam gledao na nekom cd-u ali nisam siguran da bih ti mogao pomoci drugacije osim da ti kazem koji je tutorial u pitanju!
[ outer @ 01.02.2005. 21:20 ] @
Sorry,u frci sam bio,trebalo mi je resenje sto pre.Na kraju sam nesto izmuvao u AE,lose izgleda...