[ MAKKI ICF @ 22.01.2005. 22:11 ] @
Imam vitiligo od malena na celu a pored toga iznad tog dijela i sijede pramenove.Volio bih ako neko moze da mi kaze da li je moguce da vratim prirodnu boju kosi!
HVALA !

[Ovu poruku je menjao secret dana 25.03.2005. u 16:05 GMT+1]
[ duke of zill @ 25.03.2005. 14:03 ] @
koliko ja znam, prirodnu boju ne mozes vratiti.
frizer mi je rekao da sijedost nastaje kad kisik udje u korijen kose i oksidira ga. tad je sva kosa koja raste s tog mjesta sijeda.

mozes idi svom frizeru da ti boja te pramenove u boju sto slicniju tvojoj, a mozes bojati i cijelu kosu
[ neo01 @ 25.03.2005. 18:20 ] @
Probaj preparat Restoriu, pa onda reci da li ne moze... Samo sto pravila foruma ne dozvoljavaju da ti kazem gde mozes da je nadjes, ali... Trazi po Net-u "Restoria"... Ima je po celom svetu... a radi na principu ishrane gladnih celija melanocita, cime ponovo dobijas prirodnu boju svoje kose. Licno probao, i radi...
[ sobra cobra @ 24.04.2005. 21:46 ] @
Ja ću da probam, a da li je istina da se boja vrati za tri nedelje.
[ neo01 @ 24.04.2005. 23:01 ] @
Pa, pazi, iskustva ljudi kazu da vraca za oko 4-5 nedelja, a ne 3-4 (kao sto pise u upustvu), ali opet vrati boju. Jedini je problem sto posle toga, mora da se const. nastavi sa terapijom makar 2-3 puta nedeljno. Inace, se sve polako vraca na staro.

Sem toga, preparat je nekima totalno izlecio i perutanje koze, cak i neke oblike seboreje.
[ Stefano @ 03.05.2005. 13:20 ] @
Citat:
duke of zill: koliko ja znam, prirodnu boju ne mozes vratiti.
frizer mi je rekao da sijedost nastaje kad kisik udje u korijen kose i oksidira ga. tad je sva kosa koja raste s tog mjesta sijeda.

mozes idi svom frizeru da ti boja te pramenove u boju sto slicniju tvojoj, a mozes bojati i cijelu kosu


Cekaj jel to onda znaci da su prazne price da covek sedi zbog brige,nervoze,neurednog zivota?
[ sobra cobra @ 11.05.2005. 21:34 ] @
Citat:
Pa, pazi, iskustva ljudi kazu da vraca za oko 4-5 nedelja, a ne 3-4 (kao sto pise u upustvu), ali opet vrati boju. Jedini je problem sto posle toga, mora da se const. nastavi sa terapijom makar 2-3 puta nedeljno. Inace, se sve polako vraca na staro.

Sem toga, preparat je nekima totalno izlecio i perutanje koze, cak i neke oblike seboreje.


E tek sam sad video tvoj odgovor, to mu dođe onda ko neka farba (inače kupio sam i počeo da koristim, javiću rezultate), ako pomaže za perut biće super.

[ cmoky @ 12.05.2005. 13:33 ] @
A da li neko možda zna ima li veze vegeterijanstvo sa pojavom sede kose??
[ sobra cobra @ 24.06.2005. 20:24 ] @
Evo samo da se javim posle dva meseca korišćenja ostalo je još malo sedih ali je zadovoljavajuće, perut je nestala, znači ipak vredi.
[ Aleksandar Marković @ 24.06.2005. 20:37 ] @
znaci restoria deluje ;-)
[ MARINELI @ 03.11.2007. 11:44 ] @
Zdravo
ja sam Mihajlo iz skoplja
procitao sam vas teks ovde na forumu za onaj lek za vracanje boje na kosu
RESTORIU
Zanimame gde se moze nabaviti lek,ko ga proizvodi i koliko kosta taj le.
Ako mozete mi recite kakavo vam je iskustvo sa njega
moj mail je [email protected]
Pozdrav
Mihajlo
[ vladica021 @ 25.07.2011. 17:12 ] @
da li mozes da mi kazes kako si kupio ili narucio preparat.
unapred hvala !
[ kandorus @ 25.07.2011. 23:14 ] @
A u čemu je razlika izmedju "Restorije" i farbe za kosu?


Citat:
ima li veze vegeterijanstvo sa pojavom sede kose??

Ne mogu da tvrdim ali stičem utisak (posmatrajući starije osobe) da mesožderi duže zadrže gustu kosu i kasnije osede.
[ dmisic636 @ 06.10.2011. 07:55 ] @
evo jos jednog predloga o sedoj kosi koji nista ne kosta..moja baka ima gotovo 80 godina i nema toliko sedih vlasi na glavi.uvek sam se pitala kako tako starija zena a nema sedih?pricala mi je da je sve stvar u mladom mesecu.pitah je kako?rece mi iscupaj iz kose svoje sede dlake koje su tvrde,kako ih ona nazva "konjske dlake"ali samo njih i nosi ih uz sebe,tako dok ne skupis deset konjskih dlaka.kad ih skupis zakaci ih na neki lep cvet.jer kaze da je mlad mesec lek iznice "mlada kosa".pa eto pokusaj te nista nekosta,ako ne uspe bar smo se zabavili i nasmejali starim bakama....
[ dmisic636 @ 06.10.2011. 07:58 ] @
evo jos jednog predloga o sedoj kosi koji nista ne kosta..moja baka ima gotovo 80 godina i nema toliko sedih vlasi na glavi.uvek sam se pitala kako tako starija zena a nema sedih?pricala mi je da je sve stvar u mladom mesecu.pitah je kako?rece mi iscupaj iz kose svoje sede dlake koje su tvrde,kako ih ona nazva "konjske dlake"ali samo njih i nosi ih uz sebe,tako dok ne skupis deset konjskih dlaka.kad ih skupis zakaci ih na neki lep cvet.jer kaze da je mlad mesec lek iznice "mlada kosa".pa eto pokusaj te nista nekosta,ako ne uspe bar smo se zabavili i nasmejali starim bakama....
[ 93 Stefan @ 15.10.2011. 20:26 ] @
Citat:
duke of zill: frizer mi je rekao da sijedost nastaje kad kisik udje u korijen kose i oksidira ga. tad je sva kosa koja raste s tog mjesta sijeda.

E ovo sam i ja čuo, samo zar nije to suviše jednostavno? Kad bi ovo bilo istina, onda bi bilo dovoljno da samo čupamo sa korenom sve sede i biće šanse da posle njih na tom mestu izrastu normalne dlake...