[ taca07 @ 22.01.2005. 23:29 ] @
Jednog lepog dana zavalim se u fotelju i počnem svoje (sad već čuvene VHS signale da bacam na DVD ) i sh(v)atim da je AVI format najjaći od svih ostalih , te se rešim da ih kao takve snimim na DVD bez obzira što jedan komad košta 39.5 dinara a 15 minuta AVIja otima 4.5 GB. Dakle žtvovao sam kvantitet za kvalitet. I priča bi imala srećan kraj ali Windows media player i Power DVD nisu mogli da otvore.....ZAŠTO BRE , ZASTO? Upropastih 2 diska.

Da nisam možda jedini koji je ovo pokušao ?
[ Trajkovic @ 23.01.2005. 09:03 ] @
Mislim da player ne moze da pusti fajlove vece od ~1Gb, nisam siguran,
mozda gresim.
Ali u svakom slucaju manji fajlovi se mogu rezati na DVD (primier: ja sam
rezao 6 divx filma na DVD, i rade bez problema)



--
Pozdrav,
Trajkovic!
[ angry boy @ 24.01.2005. 01:42 ] @
Nijedan plejer nece da pusta sirove formate.Plejeri pustaju sliku preko dekodera ili dekompresora
(MPEG2,DIVX,WMV).Mozda ces to i uspeti da pustis sa na primer BSplayer-om,ali veruj mi
nije zdravo za HDD ,pustanje takvog fajla (real time) izazvace seekovanje i visok burst rate za
hard disk(ubitacna kombinacija) a da ne spominjem optiku.Kompresuj to lepo u MPEG2 ko sav ostali svet.
[ vukx @ 24.01.2005. 09:29 ] @
Odradjivao sam neki posao i dobio 20tak DVD-a sa video materijalom. Ubacio sam sada jedan da vidim koliko je tacno duzina video klipa i koliko mesta zauzima. Znaci radi se o Microsoft DV Avi kompresiji (formatu) i 15 minuta zauzima 3.24GB. Taj file mogu normalno da pustim u player-u, cak sam ubacivao direktno sa DVD-a u Premiere.
U svakom slucaju i ti si taca07 koristio neku kompresiju, samo je pitanje koju, posto nekompresovani (uncompressed) AVI bi ti pojeo mnogo vise GB za 15min video materijala...skoro 10x vise
[ Green-BABUSNICA @ 13.02.2005. 17:41 ] @
Najbolji kvalitet zauzima negde oko 1.5GB za 1min (AVI format). Ako imas ogroman HDD (oko 200GB) grebuj, mozes koristiti WinProducer ili Premiere. Taj ogroman fajl kompresuj preko DR.DivX-sa na 4.3GB pa narezi na DVD-R. Kvalitet je fenomenalan i mozes da ga pustas u bilo kom divx plejeru. Pozdrav!