[ Marina-bg @ 23.01.2005. 09:57 ] @
Da li bi mogao neko da mi kaze nesto vise o keylogger-ima? Gde se instaliraju,kako funkcionisu..... ili da mi da adresu nekog dobrog sajta gde to mogu da procitam.
[ Shadowed @ 23.01.2005. 15:18 ] @
Sto se sajta tice i ovde na forumu imas verovatno sve sto te interesuje samo je razbacano svud unaokolo.
Keylogger-i su programi koji beleze sve sto otkucas na tastaturi. Ima i hardware-skih ali mislim da tebe interesuju bas programi. Osim onoga sto je otkucano, mogu pratiti i druge stvari, prozore koji su otvoreni, clipboard... Neki beleze i samo password tekstualna polja. Ono sto su zabelezili mogu cuvati u fajlu (plain text ili sifrovano) ili slati na e-mail. Obicno se instaliraju samim pokretanjem i mogu se smestiti bilo gde ali najcesce je to sistemski direktorijum. Ime izvrsnog fajla je obicno isto ili slicno nekom programu koji je deo Windows-a da bi bio sto manje sumnjiv. Mogu se sakriti od Task Manager-a u Win98 ali ne i u Windows NT, 2000, XP, 2003 (u Processes delu). Mogu se i odatle sakriti tako sto ce se instalirati kao plugin za Internet Explorer (npr.) ali im je onda funkcionalnost smanjena jer mogu da rade samo kada je ovaj aktivan. Pokrecu se pri startup-u (najcesce) a postoje i varijante koje se pokrecu prilikom pokretanja bilo kog .exe fajla. Pri uklanjanju je nekad neophodno prvo ubiti proces pa tek onda obrisati Registry vrednost koja mu omogucava ponovno pokretanje pri startup-u.

Sad, ne znam koliko te koji detalji interesuju i da li pod "kako funkcionisu" mislis na ovo sto sam napisao ili te interesuje sa programerskog stanovista?
[ Marina-bg @ 24.01.2005. 12:50 ] @
Puno hvala. To je ono sto me interesuje.