[ BURA @ 23.01.2005. 21:52 ] @
Do prije neki dan stranica mi se uredno prikazivala na trecem mjestu na google-u kada bi se pretrazivalo po kljucnoj rijeci koja mi se nalazi u adresi. U zadnjih par dana google stranicu uopće ne prikazuje, nigdje... Kako sam gore rekao kljucna rijec kojom pretrazujem mi je adresa na kojoj mi je sajt (PostNuke). Stranica je linkana sa 3 stranice (jos je nisam u potpunosti dovrsio) a nekontam bas pretrazivace pa sam mislio da bi to mogao biti problem.
Bio bih zahvalan kada bi mi neko objasnio sta se dogadja i kako da se vratim na google.
Hvala
[ broker @ 23.01.2005. 23:34 ] @
Verovatno je upao sajt u SandBox, potrazi na netu objasnjenja.
[ boccio @ 24.01.2005. 00:45 ] @
Tesko da neko moze konkretnije da ti pomogne kad niti si rekao koji je sajt u pitanju, ni kad je prvi put indexiran na gugl, ni koje kljucne reci su bile #3, a sad su ispale...
[ GSOM @ 24.01.2005. 09:25 ] @
Meni se nesto slicno desilo polovinom decembra ,sajt je imao do 200 posjeta sa gugla a danas jednu ili nijednu a na nekim sajtovima posjeta sa gugla se povecala za 3000%,pravio sam razne analize ali mi bas nista nije jasno
[ BURA @ 24.01.2005. 15:09 ] @
Radi se o stranici www.ptice.net. Postavljena je 15.12.2004 i google je nakon par dana prikazivao. Ključna riječ po kojoj sam pretrazivao je "ptice". Evo..pa ako mozda moze nesto vise..
Hvala
[ crodream.com @ 24.01.2005. 15:17 ] @
vratit će ti se sve samo daj google vremena

al vidim i session, vjerojatno je problem google to odskenirat
[ boccio @ 24.01.2005. 16:05 ] @
sandbox...
[ BURA @ 27.01.2005. 07:50 ] @
Ukljucena mi je kompresija na PostNuku pa me zanima jel to mozda zbunjuje google?
Dali da iskljucim kompresiju?
[ webmaster1 @ 27.01.2005. 08:06 ] @
Ne bih rekao da to ima veze......patience my boy...i bice to dobro:)
[ Boyce @ 27.01.2005. 19:13 ] @
Izvinjavam se, moze li neko da objasni sta je SandBox i kako se zastiti od toga. Tnx.
[ boccio @ 27.01.2005. 23:23 ] @
Citat:
Boyce: Izvinjavam se, moze li neko da objasni sta je SandBox i kako se zastiti od toga. Tnx.

http://www.elitesecurity.org/tema/63108/
[ Eves @ 21.02.2005. 01:34 ] @
ako je sajt u sandboxu, da li je onda njegov page rank 0 ili n/a ?
[ broker @ 21.02.2005. 01:38 ] @
SandBox snaci da sajta nema nigde, nema ni rejting niti se pojavljuje u rezultatima pretrage.

SandBox je inace veoma misticna pojava i to u toj meri da ima ljudi koji tvrde da je to sve samo izmisljotina, medjutim definitivno je da sajtovi nestaju sa Google-a i nikad anije pouzdano utvrdjeno ni koji su kriterijumi da neki sajt upadne u SandBox niti koji su kriterijumi da iz njega izadje.

To je i razlog zasto sve vise ljudi trazi neki drugi search engine, posto se sa ovim vise ne znaju pravila.
[ boccio @ 21.02.2005. 02:22 ] @
Citat:
Eves: ako je sajt u sandboxu, da li je onda njegov page rank 0 ili n/a ?

Rejting (SERP) nije u direktnoj korelaciji sa PR-om...
Moze potpuno da ispadne iz pretrage, a i ne mora - jednostavno bude lose kotiran.
[ BURA @ 28.09.2005. 08:54 ] @
Pozdrav,
evo isti slucaj i ista stranica kao u prvom pitanju. Kako mogu znati da li je sendbox ili nešto drugo?
Ne razumijem se baš u fore kako zaj... google tako da ne radim ništa što bi me moglo izbaciti.
Molim dijagnozu.
[ BURA @ 30.09.2005. 14:19 ] @
Sorry, mozda nisam dobro formulirao pitanje. Zapravo google me izbacio iz pretrazivanja po kljucnoj rijeci 'ptice' a do sada sam bio na prvom te eventualno drugom mjestu. Kako sam vec spomenuo ne radim nista zbog cega bi me google izbacio.
Jeli nesto prolazno u pitanju i trebam cekati ili mi je nesto za raditi?
[ bsoft777 @ 15.11.2005. 16:59 ] @
Isti problem se i meni desio sa sajtom www.besplatan-hosting.bokomp.com ,dok na MSN-u pod pojmom "besplatan hosting" (bez navodnika) od 8000 pogodaka, moj sajt se nalazi na trecem mestu, kod google-a sam bio nekoliko dana na sto i nekom mestu. Posle toga jednostavno mog sajta vise nema...
Nikako mi nije jasno o cemu se radi???
[ bojan_bozovic @ 15.11.2005. 19:00 ] @
@Bura

Upao si u tzv. sandbox Google penalizuje sve nove sajtove i po godinu dana.
[ bsaric @ 15.11.2005. 20:39 ] @
Citat:
SandBox snaci da sajta nema nigde, nema ni rejting niti se pojavljuje u rezultatima pretrage.


Ovo nažalost nije istina u većini slučajeva, iako je site u sandbox može imati neki promet sa google koji je mizeran, ali nije istina da se ne pojavljuje u pretragama. Najčešće će ta posjeta dolazit od dužih fraza i fraza pri kojima surferi koriste navodnike za pretraživanje i neke specijalne operatore, također sajt u sandboxu može vuć normalnu posjetu sa google images.
[ BURA @ 03.12.2005. 00:53 ] @
Citat:
bojan_bozovic: @Bura

Upao si u tzv. sandbox Google penalizuje sve nove sajtove i po godinu dana.


Ma skoro 8 mjeseci bio sam na prvom mjestu a sad, ima već više od tri mjeseca kako google nije indexirao stranicu. I ne poznaje uopće adresu ptice.net.
[ lazzar @ 03.12.2005. 01:43 ] @
Ne bih rekao da je sandbox. Pre mislim da ima veze sa whois-om...
Od kada je Google postao i domain registar, naravno da paznju posvecuju (neobicnim) podacima kao sto su:

www.whois.sc/ptice.net

?
[ BURA @ 03.12.2005. 19:27 ] @
Zašto me onda google ignorira? Regularan sam skroz.
Ima neko kakvu ozbiljnu dijagnozu?
Daj pomozite savjetom, dijagnozom, bilo kako. Zaj... se s tim već mjesecima i ništa mi nije jasno.
[ basic10 @ 04.12.2005. 02:57 ] @
pa ubacivaj link opet movdje dok nadodje
http://www.google.de/addurl/?hl=de&continue=/addurl
[ lazzar @ 05.12.2005. 15:46 ] @
Citat:
BURA: Zašto me onda google ignorira? Regularan sam skroz.
Ima neko kakvu ozbiljnu dijagnozu?
Daj pomozite savjetom, dijagnozom, bilo kako. Zaj... se s tim već mjesecima i ništa mi nije jasno.


Ja ne sumnjam da si ti regularan, ali ti kazem da razlog tvog banovanja sa Google-a mogu biti cudni whois podaci kao:

Registrant Contact:
NA
NA student


Citat:
basic10: pa ubacivaj link opet movdje dok nadodje
http://www.google.de/addurl/?hl=de&continue=/addurl


Njegov sajt je vec bio indexiran, tako da mu to nece pomoci ma koliko puta pokusavao.