[ 01011011 @ 03.05.2002. 01:00 ] @
Pozdrav,
U skoli su nam zabranili da mozemo da koristimo MS Prompt i prilaz nekim stvarima. Da li je moguce da mi neko pomogne oko pisanja programa koji ce kad se exekutuje pokrene C:\>

Gledao sam u neke knjige i tamo pise da se sve nalazi stndlib, zaglavlju.

E sad kako sve kreirati>
[ leka @ 03.05.2002. 01:41 ] @
Nikola, moram priznati da čak i uz maksimalni trud nisam uspeo da shvatim šta je poenta teksta. :( Hajde molim te objasni šta si hteo da kažeš da bi mogli da ti pomognemo.

Ili, ako je neko razumeo šta je Nikola hteo da kaže nek mi javno ili privatno pošalje poruku...
[ Milan Aksic @ 03.05.2002. 01:58 ] @
Mozda je mislio kako da iz programa pokrene dos prompt, a ta funkcija iz stdlib.h bi mogla biti system().
Znaci ako sam te i ja razumeo dobro, onda bi dos prompt mogao prosto da pokrenes sa
Code:

system("c:\windows\dosprmpt.exe");

ili na koji ti je disk i koji windows, vec ;o)
A ako ovo nije ono za sta si pitao, izvinjavam se sto nisam razumeo pitanje ;o)
[ 01011011 @ 03.05.2002. 09:07 ] @
Evo ovako ljudi.

Tacno ja sam isto probao ovako. da ubacim stdlib i da onda napravim array koja ce imati maximalno 100 karaktera. Poenta oovoga je ovo. U labaratoriji na fakultetu su nam zabranili da se udje u DOS. comanda dosprmpt ne radi. Potrebno mi je da kreiram window koji ce da radi kao c: da bih onda mogao da listiram sta hocu, da radim komande ping, dir del itd...u dosu, kao da napravim taj dos prompt a da se to pokrene iz C++ jer ga je nemoguce pokrenuti sa kompijutera jer je zasticeno administrativnim pravima. Svugde ovo po knjigama trazim i kontam kako da to uradim. Jedini nacin je da se sa ovom stdlib i system () funkcijom izvrsi, ali kako???
[ Ivan Dimkovic @ 03.05.2002. 09:54 ] @
Ako na masinama imate NT/2000/XP masine probaj da izvrsis "cmd.exe"
[ leka @ 03.05.2002. 20:09 ] @
Citat:
fakultetu su nam zabranili da se udje u DOS. comanda dosprmpt ne radi.

Pa to i nije prava komanda... Prava "komanda" je command ili kako Ivan rece cmd na NT-u. Primeti da sam "komanda" stavio u navodnike. Okej, to JESTE komanda, ali zapravo COMMAND.EXE ili CMD.EXE su SHELL-ovi! Kao sto je recimo zsh ili tcsh na Linux/UNIX-u... Dakle probaj da rucno startujes command.exe ili cmd.exe i vidi sta ce da se desi!?
[ 01011011 @ 04.05.2002. 01:01 ] @
Ma ne kontate, uopste nema run opcije, kad kliknes na Start nema run opcije da pokrenem dos. Nesto sam napisao neki code , probacu da ga postavim kad dodjem kuci, samo sto ima bug.
[ random @ 04.05.2002. 04:53 ] @
Citat:
leka:
... ali zapravo COMMAND.EXE ...


Zapravo COMMAND.COM, ako ćemo pravo :o).
[ Milan Aksic @ 04.05.2002. 05:29 ] @
Citat:
leka:
Citat:
fakultetu su nam zabranili da se udje u DOS. comanda dosprmpt ne radi.

Pa to i nije prava komanda... Prava "komanda" je command ili kako Ivan rece cmd na NT-u. Primeti da sam "komanda" stavio u navodnike. Okej, to JESTE komanda, ali zapravo COMMAND.EXE ili CMD.EXE su SHELL-ovi! Kao sto je recimo zsh ili tcsh na Linux/UNIX-u... Dakle probaj da rucno startujes command.exe ili cmd.exe i vidi sta ce da se desi!?

Nemam pojma zasto bi iz vec 'startovanog' DOS-a, Win95/98... neko startovao command.com!??
Da je to bilo potrebno Nikoli, trebalo je da startuje dosprpmt.exe iz Win95/98 ili cmd.exe iz w2k/xp.
Ali 'ajde jos uvek se moze opravdati jer Nikola nije bio dovoljno jasan.
[ Goran Rakić @ 04.05.2002. 09:27 ] @
Citat:

01011011
Ma ne kontate, uopste nema run opcije, kad kliknes na Start nema run opcije da pokrenem dos.


Kakve veze ima sto nema Run opcije.
C:\WINNT\system32\cmd.exe
C:\Windows\System32\command.com (za ovo nisam siguran, ali start>find ce da resi problem)
[ NLO @ 04.05.2002. 10:14 ] @
mislim da hoće da kaže da mu je zabranjen pristup cmd.exe ili command.com
[ Ivan Dimkovic @ 04.05.2002. 10:15 ] @
Ma iz C/C++ koda uradis:

Code:

WinExec("cmd.exe",  SW_SHOW);


cmd.exe je command line interpreter za Windows NT - command.com se izvrsava u NT VDM (virtual DOS machine) modu, koji u stvari "emulira" V86 procesor.
[ 01011011 @ 05.05.2002. 21:07 ] @
Citat:
NLO`:
mislim da hoće da kaže da mu je zabranjen pristup cmd.exe ili command.com


Upravo to, samo administratori mogu da svljaju po networku.