[ indicator1 @ 24.01.2005. 11:06 ] @
Na kog provajdera se nakaciti? Uzeo sam na pozajmicu nesto opreme da probam varijantu bezicnog interneta, prijatelj me pustio na svoj nalog na Tehnicom i apsolutno sam razocaran.
Rastojanje do Bigza < 100 metara, a signal zivi uzas. Npr sa Asus Wlan kartom + kantena ne mogu ni da vidim AP, sa D-Link900AP+ i kantenom (flasa od viskija) imam 60% dropout-a u predaji, sa Pheenet 118C+ i Gridom od 24 dB i 5 metara 400 kabla (pa bre ovo treba da jede decu) signal oko 80% (a trebalo bi po mome da bude 500 a ne 100% !!!). Tipujem jedino da imam neki veliki izvor smetnji kad ovo ovako lose radi. Na stranu sto je Tehnicom smejurija od provajdera, link 128K a ide gore nego modemom, P2P ne radi, mal - mal pa se rekonektujes.


Ajde dajte vasa iskustva, da znam da li dalje da se bakcem sa ovim ili da batalim wireless. Lokacije koje su mi od interesa su Sajam i Brace Jerkovic.
[ indicator1 @ 24.01.2005. 14:31 ] @
Da napomenem, internet mi treba ISKLJUCIVO za P2P klijente, DC++ , torrente i ostale zezalice, znaci provajder treba ovo da "omoguci". Nece mi bas odgovarati razmena fajlova medju lokalnim korisnicima (mada nije ni to lose), jer ono sto hocu da skinem je malo specificna stvar (koncerti i serije).


@ Baja Gaša: Ok je ovaj Beogrid, al cini mi se da je tu primarna razmena fajlova medju korisnicima a ne internet. Cisto me zanima, sta uopste ljudi sheruju i koliko je ljudi prosecno nakaceno na Beogrid? Mozda mi to ne bi bilo lose resenje za Jerkovic?
[ ap61 @ 24.01.2005. 17:39 ] @
nece zelimo da se ovde reklamiramo ali pogledaj www.beogrid.net
tamo ti sve lepo pise....a inace nije istina to da je internet sporedna stvar....
[ a1200 @ 24.01.2005. 18:09 ] @
Probaj kako vidis Verat... flat je najjeftiniji kod njih, a i P2P radi bez problema. Ako ti je OK signal i veza, nemas sta da mislis...
[ Milan Andjelkovic @ 24.01.2005. 18:12 ] @
Kod beogrida je primarno ono što korisnik 'postavi' kao primarno, znači - po volji.
U internom file sharing-u u proseku ima 50ak korisnika, možda malo jače, ali imaj u vidu da ovde većina šeruje mnogo više jer je to nemereni protok, a brzina velika. Inače naravno ima dosta više korisnika, ali ne raspolažem tačnom cifrom. Ljudi šeruju sve i svašta, da ne nabrajam sada... U ponudi za flat bi trebalo da su i javne adrese, što će reći da bi i edonkey, bittorent i sl. trebalo da rade bez problema.
Za detalje, kao što reče ap61, imaš sajt.

Kod verata su adrese javne dinamičke, a portovi su otvoreni tako da je on takođe opcija. Jedini uslovi su da si u blizini neke bazne stanice (čini mi se da jedino ona u Kumodražu dolazi u obzir, ali pogledaj na sajtu) i da uspeš da ostvariš dobar radio link.

poz
[ TeCHNiCS_ @ 25.01.2005. 14:27 ] @
....prikacen sam za beogrid od juna meseca 2004. godine i sve extra radi, stvarno ne mogu da se pozalim ni na sta. na dc++ ima oko 70 ljudi i zajedno smo svi sharovali 3.2TB. znaci ima sta god ti treba, od serija preko igrica do recepta za pravljenje shnenokli. pored dc-a ima i miranda koja je na foru ICQ tako da i tu mozes da se dopisujes sa ljudima. ima server za counter strike, a uskoro ce biti za jos 3-4 igre. Mene iskreno odusevljava net, za 1100 dinara 1000mb download je za mene vise nego dovoljno, pogotovu zato sto nisam od onih zahtevnih korisnika a i sve sto mi treba sa neta ima na DC++. ako neko bash oce max download tu je flatrate, pa ko voli nek izvoli. Po meni >>>BEOGRID<<< JE ZAKON!!!!!!
....skupljaj leshnike-WeWeRiCa rolesss
[ Milan Andjelkovic @ 25.01.2005. 15:13 ] @
Kao sto rece ap61, ova tema nije predvidjena za reklamiranje beogrida niti neke druge firme (za utiske o veratu i beogridu postoje odgovarajuce teme). Posto je vec pomenuta mogucnost povezivanja na njih, sve naredne poruke koje govore o bilo kom od ova dva provajdera ce biti obrisane.
[ ap61 @ 30.01.2005. 08:21 ] @
Kao sto sam rekao gore...molim korisnike Beogrida da ne spamuju ES sa reklamamiranjem Beogrida. Svi koji nesto zele da kazu ...neka to kazu kod nas na DC++ ili ircu....
Hvala
Nikola
[ 20Recoba @ 31.01.2005. 12:57 ] @
S'obzirom da si u Jerkovicu, mislim da ti je MaksNet veoma povoljno resenje, prvenstveno zbog toga sto dobijes ono sto platis. Dalje informacije ti necu dati da ih ne bi reklamirao. Ali tu je Google pa ti potrazi i dobices sve informacije. Ja sam nakacen kod njih vec 3 meseca i stvarno sam zadovoljan, prvenstveno zbog Teh. podrske.

btw. Jeftiniji su od ostalih...
[ a1200 @ 01.02.2005. 01:51 ] @
U krajnjoj liniji ako imas uslova uzmi ADSL (pogledaj cene kod Verata, mislim da su naj jeftiniji za FLAT).

Wireless je bio jedina solucija do skora (sto se tice isplativosti). Sada vec mozes da biras ADSL/Wireless... stim sto oprema za wireless dosta kosta, a i samo postavljanje je smaranje (takodje nikad neznas kakav ce ti biti kvalitet linka). Neznam kakav je kvalitet ADSL usluge, raspitaj se... ja sam vec kupio opremu za wireless tako da nema svrhe da sada menjam, a i nema razloga (blago je jeftiniji i dobro radi)...