[ Pera_Anarhista @ 03.05.2002. 16:33 ] @
Pozdrav ! Hteo bih da naucim kako se koristi DirectX, ali do sada svaki tutorijal ili tekst koji sam nasao na tu temu mi nije nesto koristio, jer je bilo previse slozeno i sve se objasnjavalo odjednom. Jel ima neko dovoljno razumljiv tutorijal ili barem savet kako da pocnem sa directXom ? Znam dovoljno c++, to nije nikakav problem... I da, da li moze da se uz pomooc malo asemblera programira graficka kartica onako prosto kao u paskalu, samo ovog puta pod windowsom ?
[ leka @ 03.05.2002. 20:27 ] @
Pozdrav Pero,
Ako zelis da koristis DirectX u svojoj aplikaciji koju pises uz pomoc Borland C++ Builder-a, onda treba da pogledas malo community.borland.com i tamo ces naci par dobrih primera za to.

- Sto se tice samog DirectX-a, mislim da nema potrebe da ti pricam gde treba da ides za tutorijal/informacije... ;)

- Sto se tice ono "malo asemblera", nisi precizirao sta si mislio pod tim... Pretpostavljam da si mislio na BIOS interapte, ako si mislio na to odmah ti savetujem da to zaboravis, to je proslost. Danas se BIOS zaobilazi uvek! :) Zasto? - Prosto zastarelo je to sve. Danas se koristi nesto sto se zove DirectBuffer najvise (za stvari koje tebe interesuju). Nazalost ja ne znam nesto sto moze da ti pomogne tu na Windows-u. Uglavnom, Microsoft i jeste napravio DirectX da se ljudi ne bi razmisljali sta da koriste (tj. da ne bi koristili OpenSource resenja ;).

Evo jednog od (po meni) najboljih sajtova koji imaju veze sa F.B. : http://www.directfb.org

Hejd?!
[ Pera_Anarhista @ 04.05.2002. 16:04 ] @
e, hvala na odgovoru, nikada mi nije palo na pamet da na community.borland.com ima toliko korisnih stvari :) Nego, ja imam u planu da pravim sa drustvom Final Fight (ili Punisher) kopiju, tako nekakav trip, znaci 2D igra... Da li je DirectDraw dovoljno dobro resenje ? Kako onda ide sa tastaturom ?? Mislim, verovatno sve ovo verovatno mogu i sam da provalim ,ali ko pita ne skita :)
Hvala ti jos jednom na odgovoru, i ako hoces mozemo nastaviti kroz email...
[ leka @ 04.05.2002. 16:47 ] @
Ovaj, ne, ja bih nastavio ovde... :)
Elem ako hoćeš tako nešto onda treba da pogledaš biblioteku koja se zove Allegro. (potraži na Google)
[ Pera_Anarhista @ 05.05.2002. 18:46 ] @
Caos
Evo, nasao sam, pa ako jos nekoga zanima:
http://www.talula.demon.co.uk/allegro/