[ Brdja @ 25.01.2005. 09:53 ] @
Imam problem sa wireless mrežom pod XPom. Na linuxu još nisam pokušavao

Dva računara su umrežena. Signal postoji. Obojica smo podesili IP [njegov je 10.0.0.1, moj 10.0.0.2], Subnet mask [255.255.255.0 kod obojice] i ništa za Default gateway. Veoma često mi se dešava da se mreža iz nekog razloga ne uspostavlja. Dakle, postoji radna grupa [workgroup] i moj računar u njoj [desi se ponekad da ni njega nema], ali nema ovoga drugoga. Takođe "ping 10.0.0.1" ne radi. Retki su slučajevi kada sve to proradi, i onda radi najnormalnije... Kada se desi da je sve u redu, sa moje strane ima i poslatih i primljenih paketa, a kada ne valja ni jedan paket nije primljen kod mene.

U čemu može da bude problem?

Da napomenem da je taj drugi računar u još jednoj [žičanoj] mreži. Ne znam koji mu je IP stavljen za tu mrežu i koji Subnet mask. Da li to može da pravi probleme?
[ risk @ 05.02.2005. 10:22 ] @
windows file sharing (SMB protocol) i file browsing (netbios over TCP/IP po default-u) se oslanjaju na TCP/IP. znaci za pocetak bi ping trebao da ti je stabilan. Koje kartice koristis na kom rastojanju sa kakvim preprekama? Pretpostavljam u ad-hoc modu?
[ apex @ 05.02.2005. 11:44 ] @
pa nek taj dugi iskljuci mreznu nek ostavi samo wirelless pa onda probajte.