[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2005. 12:46 ] @
Znam da AV programi usporavaju Windows, ali sa KAVov mi se na laptopu desava nesto vrlo cudno. Na 3 masine na poslu radi savrseno..ni ne primeti se usporavanje kad se otvaraju tiffovi i slicne glomazne stvari, a sinoc instaliram KAV kod sebe (da zamenim postojeci Norton) i posle reseta se sistem jedva digne, kopiranje i brisanje fajlova u Commanderu traje i po 5 minuta. Mis ne trza i ne koci, ali sve drugo kao da radim na digitronu. I sve tako dok ne iskljucim Real-Time Protection.

Jel se desava jos kome slicno?
[ VRKY @ 25.01.2005. 12:52 ] @
Ček, kolko te ja razumim još uvijek imaš instaliran Norton, jel? Ako da makni ga ili bar makni startup, jer se "tuku"
[ mrkidivx @ 25.01.2005. 14:09 ] @
Jel' pro ili personal verzija?
[ DjordjeRd @ 25.01.2005. 14:35 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-
...
da zamenim postojeci Norton
...


Odgovor na tvoje pitanje se nalazi u ovoj izjavi. Poznato je da je Norton praktično nemoguće kvalitetno deinstalirati...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2005. 17:48 ] @
Deinstalirao sam Norton pre KAVa. Imam Personal KAV.
Sad sam 45min češljao kroz registry i pobrisao sve tragove Symanteca i Nortona, ali mi KAV i dalje zeza na isti način.
[ Xpirit @ 25.01.2005. 20:12 ] @
pa KAV je vrlo prijateljski nastrojen prema hardveru od verzije 4.5 naovamo ... ali ako ne ide ne ide.... probaj neki drugi AV... dok je dzabe menjaj i testiraj dok ne nadjes neki koji ti lepo sljaka

samo se ne vracaj na nortona :)
[ mrkidivx @ 25.01.2005. 20:16 ] @
Sve mi se čini da ćeš morati da popiješ reinstalaciju celog sistema.
KAV personal 5 uopšte ne zauzima toliko resursa.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.01.2005. 00:24 ] @
Nesto se zanimljivo desilo po rebootu sistema. Win se nije mogao bootovati, pa kad sam uradio reinstall, tj. repair cini mi se da sve radi kako i treba :)
A par Nortonovih .exe i .dll fajlova sam morao izbrisati iz Linuxa, jer ih Win nikako nije dao.
Hvala na savetima :)