[ KINK @ 25.01.2005. 16:07 ] @
Pozdrav
Imam dvd SKY (samo sky)
zanima me koji je chip unutra treba mi finware za dvix sa Srpskim
Pozdrav
[ srdanbum @ 16.02.2005. 19:57 ] @
Potencijalni sam kupac SKY DVD playera pa me imteresuje koliko si zadovoljan sa njim ima li prevod i znas li neki sajt gdje mogu da se vise informisem.

hvala !!!
[ gileii @ 16.02.2005. 20:58 ] @
SKY je sto se tice kvaliteta izrade i komponenti koje su ugradjene u njemu po meni najbolji plejer na nasem trzistu ( ne racunaju se brand name ).
Ima MTK 1389 FE chip.
Otvara sve vrste titlova osim sa ekstenzijom .txt , pod uslovom da se zovi isto kao i avi fajl.
Bilo je problema oko treperenja titlova u DIVX-u ali je to sredjeno.
Pogledaj temu par postova ispod
http://www.elitesecurity.org/tema/85846/2
[ srdanbum @ 16.02.2005. 21:21 ] @
hvala ti puno!!!
Vredi li 6200din? Hocu sutra da ga kupim.
[ gileii @ 16.02.2005. 22:21 ] @
Ja mislim da vredi. Postavicu kasnije veceras novu verziju F/W sa jos nekim izmenam sa kojom dobijas skoro sve sto moze da se izvuce od MTK 1389 Chipa.

Pozdrav!
[ srdanbum @ 16.02.2005. 22:47 ] @
napisi mi forum gde je to pa cu ga posetiti!
hvallla poz.
[ gileii @ 16.02.2005. 23:18 ] @
Da se ne bi ponavljao link sam ti stavio dva posta iznad.
[ gileii @ 16.02.2005. 23:53 ] @
Novi F/W za SKY dv-963 na

http://www.geocities.com/gileii/sky963.html

Sta je novo:

-Otvara sve vrste titlova osim sa ekstenzijom .TXT

-Sada prepoznaje prevod ciji je naziv dug i do 36 karaktera (ranije samo 14) tako da je verovatnoca za ucitavanje titlova mnogo veca

-Sredjeno je odsecanje zadnjih reci-karaktera u prevodu(sada moze da prikaze ukupno 124 karaktera u tri reda,

- Dve vrste prevoda, beli na crnoj podlozi i beli outline bez podloge. Kada se pusti film prevod je sa crnom pozadinom, da biste presli na beli outline dovoljno je samo u toku reprodukcije filma pritisnuti setup dugme na daljinci 2 puta. Za ponovno prebacivanje na font sa podlogom mora se restartovati film.

Pozdrav !!

GILE
[ gileii @ 17.02.2005. 00:04 ] @
DTS kod SKY-a 100% radi Cak i mnoge stvari koje nisu napisane na kutiji. Za DTS sam licno proverio( postoji DTS test fajl koji se pusti kroz plejer). Mozda ti je film u Dolbi 5.1. Ipak su filmovi snimljeni u DTS-u kod nas veoma veoma retki.
[ srdanbum @ 17.02.2005. 01:11 ] @
Hvalla puno izvini sto sam te namucio!!!


Srdjan
[ Moma LS @ 17.02.2005. 01:32 ] @
To stoji da radi DTS ali kada promenim sa 5.1 u DTS kontrolna lampica na displeju se ugasi koja oznacava Dolbi a neupli se DTS kao sto bi trebalo.
Pozdrav.
[ bukiks @ 17.02.2005. 01:39 ] @
ja sam ga instalirao.radi odlično(super).
[ apostolski @ 17.02.2005. 23:43 ] @

Gile, šta da kažem za novi firmware, osim - svaka čast. Slova su taman toliko zbijena da može više da stane, i automatski se prebacuju u sledeći red... baš kako treba.

Jedino nije hteo da mi pusti SRT titl uz film MindHunters. Možda je do same strukture SRT fajla...

poz
A%L
[ CyberGastarbaiter @ 19.02.2005. 01:21 ] @
Odličan firmver gileii.
Radi i na mom Grandinu (pretpostavljam i na svim klonovima TSM310, Seeltech itd.). Sve je to 1389FE. Za moj ukus slova su mi prevelika, ali sve u svemu odličan posao.
Jedina stvar koja kod mene ne radi, a bitna mi je za gledanje filmova je podesavanje 5.1 zvucnika u "Delay kanala", sa ovim firmverom ne mogu da podesavam nista sem subwoofer-a ne rade mi dumici za gore i dole (koje sam koristio da bi podesio satelite). Takođe moram još da proverim, ali čini mi se da prilikom reprodukcije filmova se čuje ritmičko cak, cak kao da laser šeta, no proveriću to sa istim filmovima ali sa TSM-ovim firmverom.



P.S. stavio sam i sličicu ove moje "kante" da oni koji imaju nešto slično ovome ne čeprkaju po samom uređaju već da vizuelno uporede sa nekim svojim noname, pošto su svi oni iz iste kuhinje izašli
[ gileii @ 19.02.2005. 06:45 ] @

@CyberGastarbaiter

Ja imam 2 SKY-a ni na jednom se ne cuje u toku reprodukcije "cak-cak" probao sam sa desetak diskova sto CD-a sto DVD-a.
Sto se tice podesavanja zvucnika (trim kanala) takodje sve radi kako treba na SKY-u.
Tvoj plejer je clon WINBASE DV961, dok je sky WINBASE DV963 pa najverovatnije tu treba traziti uzrok problema. Ipak se ta dva plejera malo razlikuju iako imaju isti chip MTK1389FE.
[ CyberGastarbaiter @ 19.02.2005. 11:36 ] @
Izvinjavam se, moja greška što se tiče trimovanja. Radi i sa tvojim firmverom. A što se tiče cak - cak, izgleda da je bilo do CD-a, jer se javlja i sa TSM-ovim i sa tvojjim i sa MTZ-ovim, dok drugi rade bez problema.
Sad sam međutim stavio i MTZ-ov firmver, koji je on ostavio na svom forumu (kao odgovor za duchka037
http://board.softpedia.com/ind...1&view=findpost&p=3019

Slova su malo manja, meni lično se više sviđa ispustio je titlove malo niže. Takođe glavni meni na srpskom je sa slovima č,ć,ž,đ. Ja sam sebi dodao sa subpatcher-om jedino crnu pozadinu (kao što ima tvoj firmver), jer mi je mnogo lakše za praćenje nekih filmova.
Nisam još video kakav je sa brojem karaktera u jednom redu i prebacivanjem u sledeći red, ali pretpostavljam da će već neko postovati ovde rezultate.


Što se tiče razlike između 963 i 961 izgleda da su minorne, jer firmver za sky963 uopšte ne utiče na ovaj moj Grandin DV-961.
[ gileii @ 19.02.2005. 18:30 ] @
Deteljno sam pregledao MTZ-ov F/W i primetio sledece:

Prikazuje Ukupno 88 karaktera u dva reda ali ne prenosi tekst u novi red ako ne moze da stane u jedan tako da veoma cesto isece kraj u reda.

Mnogo Bitnije je sto ne vidi vise od 14 karaktera u nazivu filma odnosni subtitla tako da ako je naziv filma i prevoda duzi od 14 karaktera nece da ucita titl iako su istog naziva sto znaci jedno 20% manje filmova koje otvara. Ostalo je sve cakum pakum.
[ Milos82S @ 20.02.2005. 00:20 ] @
ubacio sam firmware koji je gileii postavio, ali kada sam hteo da stavim drugi (MTZ i raniji koji je bio) na ekranu mi ispisuje:
Unknown disc ???

U cemu je problem?
[ gileii @ 20.02.2005. 00:33 ] @

@Milos82S
procitaj txt fajl koji si skinuo zajedno sa mojim f/w tamo lepo pise da se posle flesha ovim f/w isti sada zove SKY963.BIN tako da moras tako i da ga preimenujesprilikom rezanja.

Jos jedno zapazanje vezani za MTZ- ov f/w. srt titlove cita dobro ali mnogo brlja sa sub titlom.
[ jaksas @ 20.02.2005. 00:35 ] @
Lepo u .txt file piše : preimenuješ stari fw u sky963.bin i onda radi šta hoćeš.
[ Milos82S @ 21.02.2005. 15:28 ] @
radi !
[ Mordred @ 23.02.2005. 11:06 ] @
Nisam nigde uspeo da pronadjem da li SKY963 moze da otvori titlove koji nemaju identicno ime kao i AVI?

Konkretno me interesuje za separatore (kod mene tacka), jer su mi svi diskovi snimljeni kao:
film.avi
film.eng.sub
film.srp.srt

Da li ce otvoriti titlove? Da li sam pokrece titlove ili je to potrebno rucno uraditi?
[ gileii @ 23.02.2005. 13:16 ] @
@Mordred

Sto se tice separatora odnosno tacke kao sto si naveo u primeru 100% otvara stim da ime filma odnosno titla do prve tacke ne bude duze od 36 karaktera.
Inace bitno je da do prve tacke film i titl budu istog naziva a iza toka mozes da pisese sta hoces.

pozdrav,
[ Mordred @ 23.02.2005. 14:06 ] @
Verujem da i ostali playeri imaju odredjena ogranicenja sto se tice duzine titla, njihovih naziva i sl, ali da su ona nesto veca....

Jel moze neko da uporedi velicinu titla sa Pioneer 470 ili sa XORO 415 playerom? (ta dva trenutno posedujem)
Prvi su mi idealni, a drugi su mi suvise sitni...

Gile, hvala na brzom odgovoru :)
[ ZockyBoy @ 06.03.2005. 13:32 ] @
Molim te Gile, resi mi jednu dilemu...

Moj kum kupio u Madjarskoj neki DVD - DIVX plejer marke SILTEX čiji meni kao i njegov daljinski izgleda identično sa mojim SKY 963. Da li je moguće koristiti tvoj firmwer???
[ gileii @ 06.03.2005. 20:28 ] @
@ZockyBoy

Sto se tice menija to nista ne znaci jer svi plejeri sa MTK chipom imaju veoma slican meni a takodje i daljinac jer sam video na internetu na desetine vrsta plejera koji imaju identican daljinski a potpuno razlicit firmware. Udji u setup meni pa otkucaj 1,3,7,9 izbacice ti podatke o f/w.

Pozdrav,
[ ZockyBoy @ 06.03.2005. 21:30 ] @
Evo sad mi se javio kum, oznaka plejera je SILTEX DV967, nema karaoke ulaze

Evo podataka o FW

MVERSION 05.00.01.07
SUB-VER 00.00.00.01
SERVO 01.10.00.00
VERSION 967AD-1A-0128
REGIONCODE 0

Ako ovo nesto znaci neka pomaze... Ovako ne valja nista... ucitava 1 od 10 titlova
[ apostolski @ 07.03.2005. 23:35 ] @

Trenutno sam u "kontaktu" sa dva SKY 963 plejera, oba sa Giletovim firmwareom - jedan kod ćaleta, jedan kod sestre.

Ni jedan, ni drugi neće da čitaju SRT! :( U istom folderu je titl, isto ime kao film. Probao tri filma - neće.

Ti, Gile, reče da čita SRT... imaš li neku ideju zašto kod mene neće? Ni imena fajlova nisu duga.

Poz,
A%L
[ gileii @ 08.03.2005. 06:28 ] @
@apostolski

Cita SRT 100%. Najverovatnije nije nesto u redu sa prevodom. Stavi uz poruku daj fajl pa da vidimo sta je u pitanju.

Pozdrav,
Gile
[ gileii @ 08.03.2005. 06:43 ] @
Postavio sam novu verziju f/w na http://www.geocities.com/gileii/sky963.html.
Ima dosta izmena vezanih za filebrowser. Preporucujem svima da obavezno urade upgrade nece se pokajati.

Pozdrav,

Gile
[ apostolski @ 08.03.2005. 14:52 ] @

Evo primera SRT titla koji plejer neće da povuče:

http://www.muzika.co.yu/Personal/nwtch_titl.zip

Inače, firmware koji trenutno imam je onaj sa staklenim voćem. Ako hoću da radim upgrade, da li treba da preimenujem fajl?

I još nešto - da li flešovanje može da se odradi i sa CD-RW diskom, ili mora biti običan CD-R? Kada sam flešovao jedan drugi plejer, CyberHome, zahtevan je CD-R, nikako RW. Ne znam zašto.

poz,
A%L
[ ZockyBoy @ 08.03.2005. 17:43 ] @
Gile, evo sad pred svima da ti se zahvalim za kuma, FW radi OK... Samo, onaj drugi sto si poslao na kumov mail, nije stigao... Proverio 5 puta...

Uradio sam upgrade mog SKYa sa tvojim NOVIM FW-om i evo komentara...

Ne svidja mi se sto sam u filebrowseru izgubio desnu stranu za prewiev JPEG fajlova (mozda to samo meni znači jer imam gomilu PHOTO CDa). Sa druge strane, ovo je fenomenalno za one koji imaju gomilu MP3 fajlova, jer će sada moći da vide ceo naziv pesme.

Toliko o utiscima na prvi pogled, dalja eksploatacija će pokazati ostalo...

Veliki pozdrav.
[ gileii @ 08.03.2005. 18:08 ] @
@apostolski

za upgrade sa postojeceg na novi f/w ne treba da menjas naziv fajla, znaci SKY963.BIN.
Sto se tice CDRW-a ja iskljucivo rezen f/w na CDRW i to brzinom 10x bez problema.
Za titl cu proveriti pa javljam.

@ZockyBoy

Nisi izgubio previev slika, one se i dalje pojavljuju na istom mestu samo sto nisu odvojene kao ranije.
Za kuma saljem ponovo f/w.

Pozdrav,

Gile
[ apostolski @ 09.03.2005. 12:38 ] @

Probao sam danas da ubacim najnoviji firmware na jedan SKY koji je kupljen sa firmverom sa voćkama (nisam ga ja flešovao na "voćke", nego je već takav kupljen).

Kada pokušam da ubacim ovaj najnoviji, plejer javlja "Unknown Disc" :(

Ne znam zašto. Probao sam i ponovo da narežem sa imenom 963.bin (umesto SKY963.BIN) i opet neće.

Da nije neko ko je flešovao plejer koristio ime 935? Da li da ga tako preimenujem...?

poz,
A%L
[ gileii @ 09.03.2005. 13:59 ] @
@apostolski

Prvo sto se tice titla koji nije hteo da otvara, to je zbog f/w jer stari je prepoznavao samo 14 karaktera u nazivu filma a naziv tvog titla ima u nazivu 15karaktera. Ti imas prvi f/w za SKY sa vockicama koji sam dao uvozniku (obavezno uradi upgrade)


I taj drugi plejer koji si pokusao da fleshujes ima isti f/w. Znaci 935.bin pa rezi, a ubuduce SKY963.bin. J***ga morao sam da promenim naziv jer ima puno f/w na internetu koji imaju isti naziv a NIKAKO ne odgovaraju SKY-u.

Pozdrav,

Gile

[ jaksas @ 10.03.2005. 11:47 ] @
Gde nestade kontrola led diode u vratima?
[ gileii @ 10.03.2005. 12:10 ] @
@jaksas

Juce sam tek primetio da ne radi. Bice ispravljeno u najskorije vreme.

Pozdrav,

Gile
[ Milos82S @ 10.03.2005. 13:38 ] @
Citat:
gileii: Postavio sam novu verziju f/w
Ima dosta izmena vezanih za filebrowser. Preporucujem svima da obavezno urade upgrade nece se pokajati.

Što je font (subtitle) lošiji na v3? (slova su umrljana, nisu jasna)
[ gileii @ 10.03.2005. 13:46 ] @
@Milos82S

Novi f/w sam licno instalirao na nekoliko plejera i na nijednom font nije zamrljan.
Vrati f/w V2 pa javi da li ima promena.

Pozdrav,

Gile
[ gileii @ 10.03.2005. 22:45 ] @
Ponovo radi plava led dioda u vratima:)

www.geocities.com/gileii/SKY963v4.zip

Inace u odnosu na f/w SKY963v3 ovo je jedina izmena.

Pozdrav,
Gile
[ jaksas @ 10.03.2005. 23:29 ] @
Je´l mogu slova da budu 1 ili 2pt niža ? Odnos visine i širine slova je neobičan, em` se primeti da je neobičan izgled titla, em` malo umaraju izdužena slova .
[ jaksas @ 10.03.2005. 23:53 ] @
@ Milos82S

Kod mene su slova dobra.
[ apostolski @ 10.03.2005. 23:54 ] @

Neposredno po instalaciji novog firmvera TV sistem se automatski podešava na "Auto" (što je praktično NTSC).

Čim se vrati na PAL, slova više nisu zamrljana (ne trepere), a i nisu više toliko izdužena.

poz,
A%L
[ gileii @ 11.03.2005. 13:29 ] @
@jaksas

Font je izduzen da bi moglo da stane sto vise karaktera u jednom redu.Ajd stavicu u toku veceri titl sa normalnijim fontom pa probaj.

Pozdrav,
Gile
[ wild2waltz @ 11.03.2005. 21:39 ] @
bilo da se dohvatim kompjutera ili tehnike, onaj marfi pocne da vice: "moj zakon vazi".
uredjaj pokazuje da mu je verzija: 963sky-0-1102. titlovi pomalo trepere, a i premali su za mojih -3,5 dioptrije. pokusao sam sa sve tri Giletove verzije f/w i na brzini 4x i 8x i svaki put uredjaj mi kaze " un known disk".
gde gresim?
[ gileii @ 12.03.2005. 06:26 ] @
@wild2waltz

Da si procitao uputstvo za fleshovanje ne bi imao ovih problema. Znaci kada u pleyeru imas taj prvi f/w ove moje moras da preimenujes u 935.bin. Znaci uzmes SKY963V4 w/f preimenujes ga u 935.bin. pa razi na 10X slobodno.

Pozdrav,
Gile
[ wild2waltz @ 12.03.2005. 13:26 ] @
ni sa 935.bin nista. da nije problem u cinjenici da ja sve vreme rezem f/w na CD, a ne na DVD????????
[ gileii @ 12.03.2005. 13:54 ] @
Postavio sam na http://www.geocities.com/gileii/SKY963arialfont.zip verziju f/w sa arial fontom.

@wild2waltz

Skini ovaj faj lhttp://www.geocities.com/gileii/UPUTSTVO.doc i detaljno ga prostudiraj. Obrati paznju na slike koje pokazuju sta je stiklirano u NERO-u.

Pozdrav,
Gile

[ wild2waltz @ 12.03.2005. 14:34 ] @
>sad je nekih 5-6 minuta muljao CD, culo se neko kvrckanje, da bi se na kraju na displeju pojavila poruka "stop". nema ni govora da je sam player izbacio CD. na "play" se nista ne dogadja.
dobra stvar u svemu je da nisam ubio player, i dalje radi sa fabrickim f/w.
>
PS
ovo je bilo najblize do sad. prethodnih puta odmah je izbacivao "unknown disk". ako to nesto znaci, sad sam probao sa najnovijom verzijom (ariel fontovi)
[ gileii @ 12.03.2005. 17:02 ] @
@wild2waltz

Kako ti plejer otvara ostale diskove. Pokusaj da rezes slobodno malo vecom brzinom.
24x CD-R ili 10x CDRW.Nadam se da si u Nero-u sve dobro podesio prilikom rezanja.
Poslao sam ti na PM broj telefona pa se javi.
Pozdrav,
Gile
[ wild2waltz @ 12.03.2005. 21:10 ] @
>
>
>
do sad nisam imao problema sa prepoznavnjem diskova. kako sam sprzio sve
CD koje sam imao, moram sutra negde da potrazim nove da bih probao na 24x.
hvala u svakom slucaju. kao sto sam ti rekao, kod mene nikad nista ne
ide glatko. ako ni to ne uspe, ostajes mi ti kao poslednja nada.
placanje nije problem, samo da titlovi budu OK.
pozdrav srdjan
[ wild2waltz @ 12.03.2005. 21:19 ] @
mail mi je redovno stigao, ali nigde telefona. probaj opet na [email protected], ili [email protected].
hvala
[ gileii @ 12.03.2005. 21:31 ] @
@wild2waltz

Pogledaj privatnu poruku tu sam ti poslao broj telefona.

Pozdrav,
Gile
[ b0ss @ 14.03.2005. 22:49 ] @
Pokusao sam da narezem sky935.bin i pratio sam uputstvo. Medjutim kada ubacim disk u player on ladno ispise "unknown disk". I to ne jeddanput. Da li ima veze sto nemam istu verziju Nero-a ili...? Mozes li da okacis negde Iso Image od tog Cd-a ili da mi posaljes na e-mail: [email protected]?
[ wild2waltz @ 15.03.2005. 09:15 ] @
>
>
>
nasao si pogresnu crkvu da se molis. ja sam sprzio 10-ak diskova sa
istim rezultatom :-D . sta nisam pokusao i uvek je bilo "unknown disk".
upravo cu da zovem gde sam kupio player da vidim da mi oni
flesuju.
[ apostolski @ 15.03.2005. 12:50 ] @

Gile, razmišljah još o nečemu - da li je moguće promenama u firmveru naterati SKY da pušta DivX-e sa AC3 zvukom u sebi?

Sama činjenica da je u pitanju DVD plejer znači da može da čita AC3, ali ako je AC3 zvuk sastavni deo AVI fajla, on ga ne konta i zvuka nema.

poz,
A%L
[ ZockyBoy @ 15.03.2005. 21:04 ] @
Naravno da cita AC3 fajlove, samo pravilno podesi audio izlaze. Kod mene ide preko digitalnog izlaza i AC3 zvuk radi ladno.
Sada kada imam SKY player, mrzi me vise da radim konverziju DivX sa AC3 u DVD, kada mi dodje isto...
[ apostolski @ 15.03.2005. 23:24 ] @
Pa ne znam šta još treba da podešavam osim Downmix -> Stereo. Nema problema kad se pusti DVD film sa AC3 5.1 zvukom - plejer ga svede na stereo, i pusti ga. Ali ako ubacim DivX sa AC3 zvukom, zvuka nema. Samo slika.

A%L
[ gileii @ 16.03.2005. 00:36 ] @
@apostolski

Ja koristim 5.1 zvucnike tako da taj problem nisam ni primetio kod mene uvek stoji Downmix -> 5.1. Probaj da stavis Downmix -> Vsurr.

Pozdrav,
Gile
[ milutinbre @ 30.03.2005. 09:02 ] @
Resenje za problem sa titlovima koji su snimljeni u TXT formatu i ne mogu se reprodukovati na SKY plejerima!

Ovo je tipican izgled titla snimljenog u SUB formatu:

{1544}{1591}Prvi red prevoda|Drugi red prevoda

A ovo je izgled titla snimljenog u SRT formatu:

00:02:13,100 --> 00:02:17,100
Prvi red prevoda
Drugi red prevoda

SUB format prikazuje titlove po frejmovima, a SRT po vremenu. Kada u Notepad-u otvorite prevod snimljen kao TXT fajl, videcete da se zapravo radi o SUB ili SRT fajlu koji je snimljen sa ekstenzijom TXT. Kada odredite koja je vrsta prevoda, dovoljno je da promenite ekstenziju i SKY ce normalno pustiti taj titl. Za navedeno vam nije potreban nikakav program za konverziju titlova, vec to jednostavno mozete uraditi u Windows exploreru. Pritisnite “Tools”, zatim “Folder Options”, pa onda “View”, i iskljucite opciju “Hide extensions for known file types”. Sada cete u Exploreru videti ekstenziju odmah iza naziva prevoda, npr. TITL.TXT. Opcijom “Rename” jednostavno ga preimenujte u TITL.SUB ili TITL.SRT, u zavisnosti od vrste prevoda, i naravno pritom mu dajuci identican naziv kao AVI fajl, i SKY ce moci normalno da reprodukuje i ove prevode.

Osim toga, prilikom snimanja 30-tak Divx filmova na DVD, u dva slucaja mi se desilo da SKY nije pustio prevod, a kada sam proverio titlove ispostavilo se da je prevod u SUB formatu snimljen kao SRT fajl i obrnuto. Softverskim plejerima za kompjuter ovo nije nikakav problem i sami ce to regulisati i prikazati titl kako treba, a da vi niste ni svesni toga, ali SKY to ne moze. Promenom ekstenzije kod pomenutih prevoda problem cete jednostavno resiti.

S tim u vezi, a vezano za raspravu na forumu oko toga da li novi model Sky Vision-a sa ugradjenim radio tjunerom moze da reprodukuje i titlove u TXT formatu, verovatno je plejer u mogucnosti da prepozna da li je TXT fajl zapravo SUB ili SRT, i zatim ga normalno reprodukuje.


Gileii, svaka cast za Firmware, i nadam se da nisi odustao od daljih poboljsavanja.
[ bikkojisedi @ 13.04.2005. 08:16 ] @
Da, Gileii svaka casta za FW!
[ zlaja789 @ 15.04.2005. 20:57 ] @
@gileii
Moj prijatelj ima SKY DV 963 i prilikom ukucavanja 1,3,7,9 pokazuje servo 23,04,00,00.Firmvare v4 ima servo 01,12,00,00.
Pravilo je da prilikom promene firmvera prvi broj u servu mora ostati isti.
Izgleda da ovde to pravilo ne važi.
Ako sam u pravu (ipak je plejer prijateljev) voleo bih potvrdu.
Hvala

Zlaja
[ gileii @ 15.04.2005. 21:39 ] @
@ zlaja789

f/w V4 radi kao satic tako da ocigledno to pravilo ne vazi. Slobodno neka prijatelj stavi v4 i neka uziva.

Pozdrav,
Gile
[ milutinbre @ 18.04.2005. 12:43 ] @
Gileii, sa f/w v4 ne mogu da dobijem zatamnjenu pozadinu iza titla, a i premotavanje unazad ne radi dobo, odnosno previse je brzo. U cemu je problem?

Hoce li biti nove verzije f/w-a, Lancia88 je pominjao da neko radi novu verziju, ne znam da li je mislio na tebe!
[ milutinbre @ 28.04.2005. 14:03 ] @
Poruka sa teme:

http://www.elitesecurity.org/tema/95298

"Yamada 6600 je NAJBOLJI DVD DIVX player na svetu (jedini kod koga je moguce menjati velicinu titla prilikom gledanja DiVX filmova, inace pokrece ga Mediatek 1389FE ..."

da li je i na SKY-u moguće uraditi opciju za menjanje veličine titla, obzirom da je isti ccip u pitanju?
[ gileii @ 30.04.2005. 06:31 ] @
Sto se tice premotavanja unazad tu gresku imaju mnogi plejeri (izmedju ostalog i "najbolji plejer na svetu YAMADA 6600" he he he ), i licno smatram da ne smeta previse u radu tako da ne nameravam da gubim vreme na tome.
YAMADA 6600 ima u sebi Mediatek 1389DE a ne FE chup a sto se tice biranja velicine fonta to je lepa f-ja ali ne previse korisna jer ima tri velicine od kojih su prve dve po meni neupotrebljive je je font previse mali za udobno citanje.

Pozdrav Gileii
[ gileii @ 02.05.2005. 06:48 ] @
Uradio sam jos jednu malu izmenu na f/w za SKY a to je da moze da ucita prevod bilo kog naziva nevezano od naziva filma dovoljno je samo da su u istom folderu. Trenutno imam problema da ga uploadujem na sajt ali se nadam da cu to resiti do kraja dana.

Pozdrav,
Gile
[ lancia88 @ 02.05.2005. 20:46 ] @
Pozdrav,

Ivane, jesam li ja pogresno razumeo pa pogresno ocekujem i resenje problema da mora titl da bude u istom folderu ili se moze ocekivati i ta izmena?

Naravno, zahvaljujem se svakako na trudu iako Ti to znas svakako, bar kad sam ja u pitanju
[ milutinbre @ 03.05.2005. 09:59 ] @
Gileii, vezano za premotavanje unazad. Svaki put kada vidim neki zanimljiv detalj u filmu, umesto nekoliko sekundi vrati me po nekoliko minuta unazad. Znam da nije neki veliki problem, ali svaki put P***M zbog toga (Pardon my french).

Kako da dobijem pozadinu iza titla, pritiskanje tastera Setup dva puta ne funkcionise?

Izvini sto gnjavim, ali mi to znaci mnogo, a verujem i drugima.

[ gileii @ 03.05.2005. 20:44 ] @
IZvinjivam se zbog kasnjenja ali bolje ikad nego nikad he he

http://www.geocities.com/gileii/SKY963v41.zip

Otvara bilo koji prevod dovoljno je samo da je u istom folderu. Od mene toliko za sada

@milutinbre
J***ga znam da moze po nekad da iritira premotavanje unazad ali nije bas tako jednostavno da se sredi, tako da ce za sada ostati tako kako je.

Pozdrav,

GILE
[ darko116 @ 03.05.2005. 22:25 ] @
za GILEII-a
Da li mozes malo da se pozabavis i sa SKY VISION LG-888 plejerom i njegovim f/v.
Imali smo maru ali se on ne pojavljuje na forumu u zadnje vreme a posto poznajes dost o plejerima mozda i ovaj malo usavrsis,osim ako se ne kosi sa tvojim principima.
On ima drugi cipset ESS Vibrato II ali verovatno imas neku ideju makar za bolju podrsku u codecima.
thanks unapred
DARKO from NIS

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 04.05.2005. u 11:06 GMT+1]
[ CyberGastarbaiter @ 03.05.2005. 23:20 ] @
Usput, pozdrav Gileii-a (Gileta???) i samo napred. Primetio sam da jedino u meniju za OSD language ne stavljaš naše š,ć,č,ž,đ, pa sam za sebe pravio ličnu verziju sa našim slovima u meniju (bez ošišane latinice) uz pomoć MTK Remaker-a.
Ako neko još hoće ili ako ćeš kojim slučajem da staviš u sledeći firmware, evo *.mtl fajla za zamenu postojećeg OSD 2 languages, Language 4 - Srpski
[ bukiks @ 04.05.2005. 01:25 ] @
kad instaliram ovaj zadnji firmware ne radi mi kontrolna lampica i displej.kad vratim onaj predhodni softver radi sve.šta to može da bude?unapred hvala.
[ gileii @ 04.05.2005. 06:19 ] @
@darko116

ESS Vibrato II ne podrzava nove Codece i tu nema pomoci bar koliko ja znam.

@CyberGastarbaiter

Hvala na pomoci ubacicu u toku dana najverovatnije.

@bukiks

Sa Verzijom SKY963V4.1 mora da radi, proveri da nisi u meniju iskljucio istu.

Pozdrav,
Gile
[ milutinbre @ 04.05.2005. 10:03 ] @
Gileii, da li mogu da se ubace novi codec-i u f/w? Pitam zbog problema koji mi se ponekad javljaju sa zvukom u filmovima, konkretno kada je zvuk sniman sa variable bit rate-om ponekad dolazi do gubitka sinhronizacije sa slikom. Isto mi se ranije desavalo i na kompjuteru, npr. sa filmovima Sesto culo i Memento, a kada sam ubacio zadnji K-lite codec pack sa Divx-om 5.2.1 u komp sve radi normalno. Da li 5.2.1 moze da se ubaci i u SKY.

I jedno pitanje u vezi f/w 4.1
Imam nekoliko DVD-ova sa Divx crtacima za klince, gde sam sve filmove i prevode snimao u root direktorijum, bez posebnih foldera za svaki film, jer je SKY sam pustao odgovarajuci prevod, pa su klinci mogli brzo da skacu na prethodni ili sledeci film samo uz pomoc tastera Prev i Next bez setanja po direktorijumima. Da li ce sa novim f/w to i dalje biti moguce, ili ce SKY pustati prvi prevod na disku na koji naleti?

Znam da gnjavim, ali nadam se da su moje primedbe i pitanja konstruktivni. Uostalom, valjda je cilj ovog poboljsavanja da svi "ponosni" vlasnici Sky Visiona prodaju svoje masine i kupe Sky bez Visiona
[ gileii @ 04.05.2005. 12:44 ] @
@milutinbre

Codeci mogu da se menjaju to je sigurno ali da budem iskren trenutno nemam pojma gde se nalazi opkod u f/w za codece tako da ce to morati malo da saceka dok ovi iz Mediateka svesno to ne otkriju kao sto su uradili i za mnoga prethodna poboljsanja.

Plejer za f/w v4.1 ucitava sve prevode koji se nalaze u istom folderu i pusta prvi po redu stim sto ima ogranicenje da ne moze da ucita vise od 5 titlova. Gledacu da narednih dana povecam to na 10 prevoda.

Pozdrv,
Gile




[ vrucina @ 04.05.2005. 18:15 ] @
Poz za Gileii-a i ostale ucesnike.Ako neko moze da mi kaze gde ima u Bgd da se uzme Sky,posto sam zvao par mesta i niko nije imao pod izgovorom da je sad u modi tj najvise se trazi ona krsina sky vision i strong koji mi i ne izgleda lose ali ipak Sky ima najvecu podrsku na netu VAS.Pozzzzdrav
[ lancia88 @ 04.05.2005. 19:08 ] @
Pozdrav,

naravno, ovakve informacije iskljucivo na PP ili u mail korisniku radi Pravilnika.
[ milutinbre @ 05.05.2005. 15:05 ] @
probao sam verziju 4.1, ali sam se vratio na v4 zbog fonta (u v4.1 je arial, ali mi je mnogo sitan), i zato sto ucitava prvi titl na koji naidje, bez obzira na ime (sto mi ne odgovara zbog crtaca za klince)

nema veze!

trenutno mi je veci problem poluprovidna pozadina iza titla. ne mogu nikako da je dobijem. probao sam svasta da menjam u setup-u, ali ne vredi, uvek je outlined. da li ima neka fora da resim taj problem?
[ Aleksacar @ 05.05.2005. 15:42 ] @
Lancia jel moze na PP kolika je cena Sky 963 u Bg-u. Mislim da je ovde u Jagodini cena dosta visa od realne. Kosta maltene kao Xoro415.
[ sofronije1976 @ 05.05.2005. 23:47 ] @
Da li samo kod mene pri verziji v.4.1 blokira plejer prilikom startovanja DivX filmova? Jednostavno kada pokusam da pokrenem neki divx fim narezan na dvd-u plejer jednostavno zablokira prilikom dekodiranja, daljinski postane neupotrebljiv i to sve traje dok ga ne iskljucim i ukljucim ponovo na dugme na plejeru...Napominjem da verzija v.4 radi bez problema. Molim za pomoc....Hvala unapred
[ gileii @ 06.05.2005. 05:47 ] @
@sofronije1976

Sa filmovima na DVD-u nisam probao ali imam puno DVD-a na kojima je snimljena gomila crtica u Divx za klince i sve otvara kako treba. Inace probao sam oko 100 CD-a sa Divx-om i sve ih je pustio bez problema (naravno f/w v4.1).

Pozdrav,
Gile
[ CyberGastarbaiter @ 06.05.2005. 13:22 ] @
za milutinbre

Ako je to problem možeš i sam da odradiš sa MTK Subpatcher-om.
Samo otvoriš *.bin fajl iz patcher-a i menjaš Background, outline ili Font coulour.


za gileii

Možda je nisam najbolji primer, jer koristim tvoj firmver za SKY za moj Grandin DV961 (ranije sam koristio od TSM-310), ali ovaj v4.1 takodje mi blokira i nema šanse da pustim nijedan film (sa CD-a pokušavao), tako da sam vratio v4.
Ne znam kakav je slučaj sa ljudima koji imaju baš SKY, jer ovo može biti zbog neke nekompatibilnosti mog plejera sa SKY firmverom.
[ duchko037 @ 12.05.2005. 20:49 ] @
I kod mene se desava da dodje do blokiranja DVD-a kod nekih diskova sa softverom v4.1.
Pitanje: Posto si uspeo da napravis da se ucitava titl koji nije istog imena kao i film, da li postoji sansa da se uradi da se titl izabere?
[ gileii @ 12.05.2005. 21:03 ] @
To mislim da nikad nece biti moguce kod MTK chipa.
Sto se tice blokiranja plejera kod nekih filmova radim na tome.

Pozdrav,
Gile
[ duchko037 @ 13.05.2005. 22:49 ] @
- Dve vrste prevoda, beli na crnoj podlozi i beli outline bez podloge

Kako ovo?
Ovo sam video da pise na tvom sajtu. Kako ukljuciti crnu podlogu?
[ sofronije1976 @ 15.05.2005. 19:41 ] @
probao sam sa jos 2 plejera verziju v 4.1...isti problem...prilikom puštanja DivX filmova bilo sa CD ili DVD blokira prilikom dekodiranja ... Vidim da nisam jedini tako da mi je malo lakse...Nadam se da ce se ovaj problem resiti u jednom od narednih verzija FW.
[ ovojeadresa @ 16.05.2005. 20:31 ] @
Probao sam i ja verziju 4.1 i neki filmovi blokiraju, a neki ne. Mozda je do kodeka?
Gile, cestitka na dosadasnjem trudu i radu.

Pozdrav.
[ Alfa1561.8Ts @ 03.06.2005. 13:57 ] @
da li moze tvoj fw da se ubaci u houselov dvd ako moze molim tye mi objasni kako
isti cip je u pitanju
[ Dragan.t @ 10.11.2005. 10:41 ] @
Uradio sam flash sa giletovim fw 4.1 i sto se tice titlova radi OK (za divx filmove koje hoce da reprodukuje).

Medjutim, neke .avi fajlove vise nece da reprodukuje (probao sa promenom imena fajla i sl. ali nista): pocne da dekodira i to traje i traje sve dok mi ne dosadi da cekam i izbacim disk.

Pomoc!!!
[ ovojeadresa @ 10.11.2005. 21:26 ] @
Vrati na prethodnu verziju. Nece citati bas sve titlove sem sub. i srt., ali je to manje zlo.
Inace, uredjaj je veoma dobar, jedino sto mi dosada nije ucitao je video zapis sa Canonovog fotoaparata. Ostalo sve cita bez greske i zamrzavanja.
[ ovojeadresa @ 17.12.2005. 20:48 ] @
Juce sam u Kragujevcu uzeo Sky dv963, ali neki novi model. Dizajn je potpuno drugaciji, kao i daljinac, koji je mnogo bolji. Sto se softvera tice, ugradjena je podrska za txt, a koliko sam primetio, prevod ne mora da bude isti kao i naziv filma. Medjutim, slova su sitna kao i u prethodnom modelu. E sad, u vezi toga, imam par pitanja.
1. Ako bih stavio softver sto je radio Gilei (verziju 4), da li bih izgubio podrsku za txt prevode, koji u ovoj verziji softvera nisu bili podrzani?
2. Takodje u vezi nadogradnje, posto je kod prethodnog modela plejera, prilikom prve nadogradnje bilo potrebno da se uradi sa nazivom fajla 935.bin, a tek posle da se menjaju sa Sky963.bin, da li je ista situacija i sa ovim plejerom?

Mozda sam bio malo preopsiran, al' ne zamerite. Ako neko zna, bio bih mu veoma zahvalan.
[ gileii @ 17.12.2005. 21:27 ] @
Ovaj novi SKY dv-963 koji se pojavio u prodaji nema ama bas nikakve veze sa prethodnim modelom-jedino je uvoznik isti tako da ti ne bih preporucio da bilo sta isprobavas sa f/w-om od prethodnog modela. ja licno nisam imao prilike da se upoznam sa ovim novim plejerom osim sto sam ga video u izlogi jedne prodavnice.
Daj detalje kakav mu je meni i setup da vidimo da li je i u njemu MTK ili ESS chip.

Pozdrav,
Gile
[ ovojeadresa @ 19.12.2005. 13:08 ] @
Kada se ukljuci plejer, welcome screen je potpuno identican sa prethodnim modelom. Takodje, kada ubacim disk, na levoj strani prozora prikazuje sadrzaj diska (pri tom ne prikazuje fajlove sa prevodima, vec ih automatski ubacuje), a na desnoj je prazan prozor, valjda za slike (sto onemogucava prikaz punih naziva .mp3 pesama). Znaci i ovo je isto kao u prethodnom modelu.

Pod setup: raspored ikona po horizontali - video setup, audio setup... a dole prikazane podopcije, isto kao u prethodnom, samo sto ima nekih dodatnih opcija, tipa HDTV, Last memory (za memorisanje pozicije gde je iskljucen film). Nema opcija ni za jedan drugi jezik osim engleskog.

Prevod: U principu, i nije tako sitan kao sto je bio kod prethodnog modela, ali bi mogao biti bar malo veci.

Ne znam da li su ovo informacije koje sam trebao da ti dam. Ako treba neko dodatno objasnjenje - tu sam

Pozdrav, Dragan
[ gileii @ 19.12.2005. 13:25 ] @
Na osnovu ovoga sti si napisao najverovatnije je MTK ali devinitivno nije ista verzija tako da od prethodnog f/w-a nema nista. Probaj da ukucas kada si u setup-u 1,3,7,9 da vidimo da li ce izbaciti verziju f/w-a.

Pozadrav,
GIle
[ ovojeadresa @ 19.12.2005. 17:18 ] @
VERSION 05.00.05.07
SUB-VER 08.04.00.18
8032 05.00.05.07
SERVO 89.61.10.00
RISC 05.00.05.07
DSP 08.96.00.46
REGION CODE 0
[ lancia88 @ 19.12.2005. 20:00 ] @
Pozdrav,

ovo nisu vrednosti starog Sky-ja, ovaj bi trebalo da prepoznaje i .txt prevode ukoliko sam iscitao ovo kako treba.

Gileii?
[ Djordje Bojic @ 05.01.2006. 15:54 ] @
Pomazite!
Hoce li biti nekog odgovora za ovaj novi plejer koga imam i ne podrzava titlove!!!
[ ovojeadresa @ 06.01.2006. 06:17 ] @
Ne rade prevodi?
Koliko sam ja koristio ovaj uredjaj, dovoljno je samo da je prevod u istom direktorijumu, a moze biti bilo kog imena i sa svim popularnim formatima (i txt). Usput, mislim da trenutno nema uredjaja sa povoljnijom cenom!
[ d_eXpeRiMenT @ 06.01.2006. 08:48 ] @
Hello
I ja sam kupio nedavno SKY DV963 i ima ove vrednosti firmware-a
VERSION 05.00.05.07
SUB-VER 08.04.00.18
8032 05.00.05.07
SERVO 89.61.10.00
RISC 05.00.05.07
DSP 08.96.00.46
REGION CODE 0
sto se tice prevoda cita sve,
izgleda da ga sad pakuju sa novijim firmrware-om.Ali pazi foru,ne moze ponovo da se fleshuje sa
Giletovim firmware-om.....Jedina mana sto je mali font titla a cini mi se kao da treperi i da je font krzav iako sam podesio na PAL.Da li se to moze srediti?
Pozz
[ PredragP @ 10.01.2006. 14:33 ] @
Versio : 05.00.01.07
Sub : 00.00.00.01
8032 : 05.00.01.07
Servo : 01.12.00.00
RISC : 05.00.01.07
DSP : 03.07.01.41
Firm ID :
File : SKY963.BIN
Pass : 1,3,6,9,0
Flash : Type 800 (16bit)
Remote : ()
Button : 0x53D2 (Unknown. Replace with CAUTION !!)
VFD bit : Type A (Ascomtec,Amstrad,Elta,Denver,H&B,Hyundai,Irradio,Medion,Nevir,Philips,United)

ovo je Bin pod kojim trenutno radi DVD ali ima problema sa titlovima. Kada sam pokusao da ga flesujem sa v4.1 izbacuje mi "unknown disc" fajl sa kojim sam ranije flesovao je 935.bin. Verzija 4.1 je narezana sa imenom SKY963.bin...dali treba da se nareze sa 935.bin ??? Nisam siguran u cemu je problem
[ lancia88 @ 10.01.2006. 15:27 ] @
Pozdrav,

kontaktiraj Gileii-ja na pp u vezi preciznog imenovanja mada, koliko znam, dobro si imenovao fajl, jedino sto trebas da imenujes citav disk kao MEDIATEK.

Ne znam na koje probleme sa titlovima mislis, ali novi FW za sada ne resava te probleme. Kada nije jasno definisan titl, da li se cita po sekundama ili slikama, Sky za sada nema izolovanu komandu kojom bi mu se zadalo da analizira sam fajl tako da problem pogresnog imenovanja subtitla za sada ipak resava samo neki od programa za konverziju.
[ SBSL @ 28.01.2006. 14:18 ] @
Pozdr@w...

Uzeo sam danas dv963 i resio da odma odradim zamenu firmware-a.. Plejer (trenutno) nema Srpski meni a posto sam isti uzeo za kevu i caleta hitno je potreban!

E sad ovako, taman sam se ponadao da sve tece kako treba dok nije pocelo da se prica o drugoj verziji samog plejera.. Odradio sam kombinaciju 1,3,7,9 i dobio sledece podatke:

Version 05.00.05.07
Sub Ver 08.04.00.18
8032 05.00.05.07
Servo 05.00.05.07
RI SC 05.00.05.07
DSP 05.00.05.07
Region Code 0

I, jer mogu da koristim ovaj Giletov fw ili ne.. Ako ne sta mi je ciniti da ubacim Srpski..?!
[ lancia88 @ 28.01.2006. 18:12 ] @
Pozdrav,

pa samo Ti i drugi put prvo uzmi neki player pa tek onda citaj sta je ovde o njemu napisano....sampionska formula, nema sta.
[ SBSL @ 29.01.2006. 01:26 ] @
@Lancia88 - dobro znam na sta mislis.. Ali kod mene je malo drugacija situacija.. Cale je kao kupio kevi taj plejer (prethodno meni nista nije rekao).. tako da nisam bas imao udela u toj kupovini. jednostavno je dosao kuci sa plejerom u rukama..

Inace ja kad uzimam neki hi-tech uredjaj prvo procitam 1000 testova i misljenja o njemu.. Mobilni pogotovo...

Ali se slazem sa tvojom konstatacijom..

A sada back top topic..

Pozdr@w...

edit: Dva Bambija manje za mene.. nisam razumeo najbolje temu! Naime do sad nisam provalio da je ovo tema za sky koji posedujem! Sad sam opet detaljno procitao temu pa cu da se bacim na 'flesovanje'...

[Ovu poruku je menjao SBSL dana 02.02.2006. u 02:02 GMT+1]
[ grinder @ 13.02.2006. 09:26 ] @
Nekoliko pitanja u vezi modela SKY DV963 ako je moguc odgovor:
1. Da li postoji neko uputsto o samom uredjaju koje se moze naci na netu?
2.Kako da promenim velicinu prevoda i boju?
3. Da li postoji zvanican sajt ove firme ili uredjaja i ako postoji koja je adresa?
[ PetarCabunac @ 01.03.2006. 22:10 ] @
Imam Sky DV963 , kada ukucam 1379 pojavi se ovo :
VERSION 05.00.05.07
SUB-VER 08.04.00.18
8032 05.00.05.07
SERVO 89.61.10.00
RISC 05.00.05.07
DSP 08.96.00.46
REGION CODE 0
problem je sto je prevod beo kada gledam divx i kada je slika svetla nista se ne vidi.
Ako neko zna resenje molim ga da mi pomogne.
[ lukovo @ 14.03.2006. 23:43 ] @
Gileii svaka čast. Da li postoji mogućnost da se neki od tvojih f/w ubaci u Kopernikus Neptun DVD-2818A? Imam problem sa našim slovima.
[ gileii @ 15.03.2006. 09:36 ] @
Nikako Jer je jer je kod kopernikusa drugi Chip

Pozdrv,
Gile
[ Overkill @ 26.03.2006. 12:54 ] @
HELP!!!!

Kupio sam Sky DV963 pre 10-11 meseci (valjda) i sada se pojavio problem.Naime prilikom reprodukcije bilo DVD ili DivX filmova player posle izvesnog vremena zakoci pa krene pa opet zakoci pa krene i tako nekoliko puta i na kraju potpuno ne stane.Desava se na primer da radi normalno duze od sat i 45 min. i onda pocne sa kocenjem...a ima slucajeva kada ceo film pusti bez problema.Medjutim danas je stao posle 20 min i ni makac....probao sam posle par sati i kao sve je ok...Do duse ranije se desavalo da prilikom pustanja divx-a dodje do desinhronizacije slike i tona...to jest ton ide normalno a slika malo uspori pa ubrza,da bi se posle nekoliko sekundi sve normalizovalo.
Imam verovatno stari firmware,onaj sa staklenim vockicama (jer sam generalno bio zadovoljan reprodukcijom prevoda).
Servo 23.04.00.00
RISC 00.74.08.0A
Version 963 SKY - 0 - 1102

gileii ako nije problem posalji mi neki noviji firmware na [email protected] mozda pomogne :(
Unapred zahvalan.
[ lancia88 @ 27.03.2006. 18:34 ] @
Pozdrav,

meni ipak vise vuce to na neophodnost ciscenja lasera iz nekog razloga nego na FW ali je ovo drugo lakse probati. Mislim da imas temu sa linkovima na koje je okacio svoje FW-e, moguce da ima i za Sky.
[ Overkill @ 27.03.2006. 22:11 ] @
Jedino sam nasao linkove ka geocitis-u ali dobijam "Sorry, the page you requested was not found." Ocigledno ne mogu da pronadjem pravu temu.
[ lancia88 @ 28.03.2006. 21:46 ] @
Pozdrav,

izvinjavam se, zaboravio sam da je taj sajt nedostupan iz nekog razloga, moja greska.
[ Overkill @ 29.03.2006. 14:06 ] @
Sve je ok...iz nekog razloga "search" nije obuhvatio "sticky" teme.Tamo sam nasao link ka firmware-u.
[ Tale @ 21.06.2006. 08:09 ] @
Kupio sam Sky pre neki dan.
Dali neko može da mi pomogle oko f/w - gde ga naći i uputstvo kako odraditi posao?

Linkovi na predhodnim stanama ne rade.

Unapred zahvalan na pomoći.
[ Ravnogorac @ 30.07.2006. 20:54 ] @
zamolio bih nekoga ko ima noviji fw za sky dv 963 da mi posalje na mail !Unapred hvala
[ Tale @ 31.07.2006. 08:44 ] @
ja sam sa sajta
http://www.geocities.com/gileii/
skinuo FW al mi je nepoznato da li je poslednji tj. da li je noviji od onog što je u DVD-u koji sam kupio.

kada se otkuca 1379 i pjave se podaci kako da znamo da li treba upgrade ili ne ako u fajlu koji je sa sajta skuput stoji SKY963zadni.bin ?
[ JA12345 @ 10.08.2006. 21:51 ] @
Jel mozes da mi posaljes na mail F/W za dvd player SKY DV 963 (novi). Kupio sam ga pre neki dan, kostao je nekih 4600 dinara i nemogu da pokrenem ni jedan divx prevod.

[email protected]
[ Tale @ 11.08.2006. 06:23 ] @
nije problem. Skinucu sa sajta, mada opet kažem nisam siguran da je to poslednji F/W.
[ gileii @ 15.08.2006. 12:38 ] @
SKY koji sada kupujete nema nikakve veze sa onim od pre godinu i nesto dana za koji stoji f/w-e na sajtu.U ovaj novi SKY NIKAKO!!! ne ubacivati f/w od starog.

Pozdrav,
Gile
[ pdeki @ 29.08.2006. 20:56 ] @
Da li postoji neki firmware za SKY DV963 za uredjaje koji su novijeg datuma (mladji od 10 dana). tj za one za koje gileii kaze da nikako ne stavljamo firmware sa njegovog sajta?
[ oci32 @ 26.11.2006. 18:42 ] @
Imam mali savet za sve koji koriste stari sky DV963.
Ukoliko rezete divx-e na dvd mozda ste primetili a mozda i ne da kad dorezujete filmove nisu vidljivi u filebrowseru uredjaja (vidi samo prvu sesiju).
Ukoliko neko ima resenje za ovaj problem firmware-a neka kaze
Poz i hvala Gile
[ albi2006 @ 27.11.2006. 06:17 ] @
= = = = = = = = = = = = = = = = = = =
djradmanovic
[email protected]
2006-11-27
[ Gibolin @ 12.10.2007. 19:25 ] @
For Dragan Jovicevic,
Could you send me an e-mail at [email protected]. I would like to discuss with you.
Best Regards.
[ Oroku @ 02.10.2008. 15:47 ] @
Jel kupovao neko u skorije vreme ove DVD uredjaje? Ja planiram da pazarim uskoro, pa pitam kakvi su, jel se kvare? Da li citaju sve prevode ili samo one istog naziva, da li moze da se unapredju sa FW-ovima? Da li neko zna sajt gde se moze naci nesto o proizvodjacu, jer ja nemogu da nadjem nista?

Hvala na pomoci!
[ sokomm @ 04.12.2010. 13:30 ] @
Zdravo
Pre nekoliko dana sam dobio od prijatelja sky963 na njemu je neki praistoriski fw. Ako neko slucajno jos ima gileiitovu verziju fw-a v4 ili v4.1 i ako bi mogao da mi je posalje na mail bio bih mu vrlo zahvalan! Svaka cast gileii-u za trud oko fw-a po onome sto sam procitao fw je mnogo unapredjeniji od osnovnog koji dolazi uz dvdp.

podaci mog skya su:
Servo 23,01,00,00
RISC 00,74,08,0A
Version 963SKY-0-1102


Miljan
miljanmiletic (at) gmail.com
Unapred hvala na odgovoru!!