[ shoba @ 25.01.2005. 17:25 ] @
Pozdrav, hardverski magovi !!!

Imam cudan problem (kad ne znas onda ti sve cudno).
Konfiguracija je sledeca:
ASUS a7n8x-e ploca
Sempron 2600+
512 MB (2x256) DDR (oba istog proizvodjaca)
350W napajanje
ASUS Radeon 9550 graficka

Najpre se desavalo sledece. Kad se radi u 3ds max-u i to samo dok se renderuje slika, kompjuter se u toku renderovanja ugasi. Do pre dvadesetak dana je sve hteo da izrenderuje. Led dioda na maticnoj je upaljena kao i ona na kucistu za napajanje! Na Power komp ne reaguje odnosno nece da se upali. Tek kad ga "iscupamo iz struje" i ponovo vratimo, ukluci se.

Reinstalacija 3ds maxa i instaliranje druge verzije nije dalo rezultate. Kompjuter nje na Internetu, hard disk je nov pa mislim da nema veze sa virusima.
Od skoro je poceo da se isto tako gasi dok se radi u npr Photoshopu, ali ne svaki put.

Proverio sam memoriju sa GolgMem-om i kaze da je sve u redu.

Sve u svemu : Redovno pukne dok se renderuuje neki crtez, a od nedavno puca i na drugim programima!

Da li ste se susreli sa slicnim problemom i sta mislite da je u pitanju.
Veliki pozdrav!
[ fade @ 25.01.2005. 17:59 ] @
verovatno neka komponenta sistema ne moze da podnese , ovi programi koriste dosta memorije kao i cpu ,proveri setovanja u BIOS-u za cpu itd ,ne znam mnogo ali je bar nesto.pogasi sve programe iz tray-a pa probaj onda.
[ cicika @ 25.01.2005. 18:37 ] @
Vrati sva setovanja u BIOSu na Default ili još bolje na Fail Safe.

Citat:
Led dioda na maticnoj je upaljena kao i ona na kucistu za napajanje! Na Power komp ne reaguje odnosno nece da se upali.


Ne reaguje jer je još uvek upaljen, iako se tako ne ponaša. Probaj samo da ga resetuješ kad se to desi.
Probaj sa drugim napajanjem, možda je u njemu problem. I vidi kolika je temperatura procesora kad se to desi.
[ sasa022 @ 25.01.2005. 20:10 ] @
Kakav hladnjak ima graficka ??? Mozda se ona pregreva i blokira ceo sistem...
( Pri renderu opterecenje je oko 100 % )
Da li se blokade desavaju pri radu u programima koji nisu hardverski zahtevni tj.
veoma malo opterecuju sistem ?

Ako mozes probaj drugo napajanje i kabl.... Desi se ponekad da nisu skroz Ok.
[ shoba @ 25.01.2005. 20:15 ] @
Kad je ovo pocelo da se desava sumnjali smo da se procesor pregrejava ali nije to
jer se desi da pukne i na 55 ili 65 stepeni!

Iako GoldMem javlja da je sve u redu sa memorijom probali smo samo sa jednom plocicom od 265 MB, pa samo sa drugom, pa je i prvi i drugi put pucao.

Ne deluje mi da je napajanje jer se ovo redovno desava pri renderovanju slike. Nivo napona mora biti konstantan sta god kompjuter radio. Da je napajanje mislim da bi se gasio i u bilo kojoj drugoj situaciji.
[ shoba @ 25.01.2005. 20:22 ] @
sasa022, graficka je ASUS Radeon 9550 sa 128MB i ima onaj standardni ventlator :).
Kuciste je stalno otvoreno. Praticu sta se desava sa kulerom od graficke dok renderuje (sad malo da skrenem - ne znam da li je on sa promenljivim brojem obrtaja)

Cudno mi je da je do pre nedelju dve to sve uspevao lako da odradi. U medjuvremenu renderujemo radove na masini AMD 1GHz i 512 SDRAM !!!! :)

Sto se tice pucanja u ostalim programima samo je jednom pukao dok je bio otvoren photoshop i winamp; pri tom u Photoshopu nije radjeno nista specijalno.
[ sasa022 @ 25.01.2005. 20:23 ] @
Onda obavezno proveri graficku....
Probaj obavezno i druge drajvere ( drugu verziju )....
[ Trajkovic @ 26.01.2005. 03:02 ] @
A temperatura?


--
Pozdrav,
Trajkovic!
[ shoba @ 27.01.2005. 18:38 ] @
Danas smo hteli da reinstaliramo sistem!
I kad smo stigli (vec na samom pocetku) do F8 - I agree, racunar se ugasio!

To mi je bar oteralo sumnju da puca na zahtevnim stvarima :)
[ icondic @ 27.01.2005. 20:20 ] @
Imo sam isti takav problem sa asusovom plocom, najverovatnije ti je greska sa RAM-om, meni se isto to dogadjalo dok sam imao 2x256MB ali onda su mi u servisu to promijenili sa jednom od 512MB i sada sve radi!!

Cranjak ti je to sto se to stalno dogadja s asusovim plocama koje nisu "deluxe" verzija(tako su mi barem rekli u hg-spotu)!! najvjerovatnije zeza dual-channel!!!

Moj prijedlog napravi što i ja ili uzmi drugu ploču!
[ shoba @ 27.01.2005. 21:01 ] @
Citat:
icondic:
Cranjak ti je to sto se to stalno dogadja s asusovim plocama koje nisu "deluxe" verzija(tako su mi barem rekli u hg-spotu)!! najvjerovatnije zeza dual-channel!!!


Imam Deluxe verziju
Izgleda zeza i sa ovim modelima! :)
[ CPUman @ 27.01.2005. 22:16 ] @
Probaj da izvadis pa da vratis memoriju, ili je mozda problem aaaaa kod poluprovodnickih materijala posto ne podnose prasinu. Izvadi crevo od usisivaca i ubodiga pozadi i izduvaj malo kuciste. Takodje probaj da zagrejes sobu jer se osna karakteristika kod poluprovodnika pomera u levo na niskim temperaturama.

SRECNO