[ mixi @ 04.05.2002. 11:27 ] @
Da li ste provalili sve bagove u Flash-u MX, ja jesam neke.
1) Za početak rad sa bojama je strašno istripovan, npr. ukoliko nešto obojite Linear, npr. kombinacija plavo-belo, nastavite sa radom, bojite nešto drugo i kada se vratite svojoj linear obojenoj površini kliknuvši na nju boja u Properties panelu se ne menja, ostaje ona koju ste prethodno koristili(npr. crno-bela, a ne plavo-bela koja bi inače trebalo da bude).
2) Pokušajte da kreirate Motion Tween, kliknite na prvi frame u toj animaciji i pokušajte da uradite Alpha ili neki sličan efekat.
3) Takođe se često dešava da hoću a napišem neki tekst, napravim Layer iznad neke slike, i koliko god puta pokušao da Text Tool-om kliknem negde na radnu površinu obeleži mi se donji Layer sa slikom a polje za tekst svejedno neće da se otvori.

Ne verujem da su ovo namerno ubacili, jer je u verziji 5 sve ovo moglo da radi bez problema. Ukoliko neko zna koko se ovo radi bez greške neka mi objasni.
[ Trunks @ 04.05.2002. 15:38 ] @
1) Pogrešio si nešto, boja u properties panelu se menja. Možda si gledao levo u toolbox.
2) I ovo radi savršeno. Izabereš Alpha kod Color: drop-down menija, i spustiš vrednost na recimo 0% i radi sve. Naravno na zadnjem frejmu je Alpha vrednost 100% da bi uopšte radio tween.
3) Meni i ovo radi. Stvarno ne znam gde grešiš.

:)
[ mixi @ 04.05.2002. 16:24 ] @
1) Mislio sam na mixer, greškom sam rekao Properties, jer da sređuješ linear boju, to možeš samo u mixer-u;
2) Ovu drugu grešku probaj tako što ćeš prvo da napraviš animaciju, znači kada već imaš Motion Tween probaj u prvom frejmu da promeniš Alpha;
3) A za ovo treće greška mi se nejavlja svaki put već jednom u pet-šest dana.

Prve dve tačke sam probao kod ortaka i njemu se isto dešava.
[ Trunks @ 04.05.2002. 18:36 ] @
U color mixeru se boja nikada nije ni menjala koliko ja znam, ali moguće je da su to jednostavno izbacili.
Probao sam animaciju, i opet radi. Screen shot je ovde.
Što se tiče teksta iznad slike, nemoguće da ti se javi jednom u pet dana, nije to prirodna pojava. :)
Kad ti se sledeći put desi, snimi .fla da pogledam.
[ mixi @ 04.05.2002. 22:09 ] @
U mixeru ti je potrebna promena jer ukoliko napraviš neki mix boja u kojem ćeš da iskombinuješ i alpha efekte i ukoliko to kasnije želiš da promeniš teško da će ti to poći za rukom, a što se tiče drugog problema pogledaj sam.