[ batalovski @ 26.01.2005. 14:24 ] @
Imam sledeću konfiguraciju:
Intel celeron 2.4ghz
Asus P4P800/GD
ASUS v9520 video suit 128mb
512 MB memorije
40 GB HD
LG CDRW
PIONEER DVD
CREATIVE SOUNDBLASTER LIVE! 5.1
LG F700b monitor

Desilo se sledeće: igrao sam FAR CRY i kompjuter je od jednom zablokirao ali totalno
stisnuo sam reset na kućištu ali kad se restartovao monitor uopšte nije hteo da se upali.Probao sam grafičku kod drugara - ispravna je.Pale se svi ventilatori oba cd drajva- sve samo što neće da se startuje monitor a bogami ni sistem.Pomagajte, da li je crko procesor ili nešto drugo.Treba mi brz odgovor da li da kupujem drugi procesor ili ne!!!!!!!
[ jarar777 @ 26.01.2005. 14:40 ] @
Moguce da ti je Hard disk otisao u vecna lovista. Takve iste simptome imao je moj drug kada mu je riknuo hard.
P.S. Pri podizanju sistema da li ti izbacuje neku poruku?
[ cicika @ 26.01.2005. 14:46 ] @
Možda je i izbacio ali pošto mu se ne pali monitor sigurno nije mogao da je vidi.
Da je HDD riknuo bilo bi POST-a, upalio bo se monitor, rekao bi da ne može da nadje HDD i tako...
Verovatno je procesor ili BIOS. Ako znaš nekog sa istim socketom na ploči isprobaj procesor kod njega, ako radi onda je ploča riknula a ako ne radi onda je procesor (al' sam pametna). Onda isprobaj i ispravan procesor na tvojoj ploči da bi se uklonila ili potvrdila sumnja da je i jedno i drugo problem.

Nego ne reče je l' pišti ploča bilo kako kad upališ komp?
[ ssas @ 26.01.2005. 14:58 ] @
Kad upalis racunar stavi ruku na HDD i vidi da li se oseca pod rukom da mu radi motor. Ako radi iscupaj sve kartice pa ih vrati ponovo, izbrisi cmos na ploci i proveri kabl od HDD-a.
[ Java Beograd @ 26.01.2005. 15:04 ] @
"Crkavanje" procesora je definitivno stvar sa najmanjom verovatnoćom.
[ ssas @ 26.01.2005. 15:09 ] @
Verovatnoca da Celeron crkne je izuzetno mala!
[ cicika @ 26.01.2005. 15:33 ] @
Slažem se potpuno, ali nije nemoguće.
Ako ploča ne pušta nikakve zvuke od sebe najverovatnije je BIOS u pitanju, mada ne pišti ni kad crke procesor.

Citat:
izbrisi cmos na ploci


Znala sam da sam nešto zaboravila. Prva stvar u takvim situacijama.
[ ssas @ 26.01.2005. 15:38 ] @
Nemoj da se nerviras bitno je da znas
[ FREELOADER @ 27.01.2005. 20:39 ] @
Ja mislim da je ploča. Da je HDD u pitanju ne vidim zašto se komp ne bi palio, no naravno napisao bi poruku da ne radi HDD.
[ fade @ 28.01.2005. 08:34 ] @
mozda ti je bios otisao ,ja imam iste simptome mada na starom p1 ,ali sve ok upali se ali nema slike ,mozda ti je otisla neka komponenta ,kod duga otisao mu modem i ne radi ,cim se izvadi sve ok.
[ batalovski @ 02.02.2005. 22:45 ] @
Ljudi hvala svima , freeloader je bio u pravu , riknjavala je ploca najverovatnije zbog struje. Sva sreca pa je bila pod garancijom pa su je ljudi bez pitanja ( iz jedne odlicne firme) zamenili. Jos jednom hvala na pomoci!!!!!!!!!