[ icondic @ 27.01.2005. 20:39 ] @
Imam dva nova compa koja sam probao direktno povezati (umrežiti) i sve je navodno o.k. alio jednostavno se ne vide međusobno, ikona od mreže dolje lijevo prikazuje da su spojeni i da nema nikakvih problema

postavio sam i isto ime u workgrupe, različite IP adrese, dva sata sam pokušavao i jedino sam uspio doći do toga da mi prijavi da nemam (navodno) prava gledati a druo računalo, navodno nešto kao administrator i tako, ali ne kužim oba compa su logirani kao administratori i sve je "sherano"

na oba je instaliran XP_SP2, jedan ima abitovu a drugi asusovu matičnu sa itegriranim karticama i ostadoh bez ideja, to bi navodno trebalo biti vrlo lagano za postavit ali izgleda da ima nekakav trik kojeg se nisam sjetio!!!

heelp!!!

[ banom @ 27.01.2005. 20:52 ] @
Pogledaj jel ti iskljucen Firewall na racunarima
[ icondic @ 27.01.2005. 21:14 ] @
isključen je i ovaj od windowsa i ovaj koji imam inaće instaliran čak sam i antivirus i sve isključivo ali neće, a i naredio sam da mi firewall prijavi ako nešta zaustavi, jednostavno kada jedan komp traži podatke drudi ne odgovara
[ banom @ 27.01.2005. 21:15 ] @
Jel radi ping?
[ scud @ 07.02.2005. 09:39 ] @
Covece promasio si temu totalno... Ovde se prica o IRC-u, a ne o racunarskim mrezama.
[ greentooth @ 22.02.2005. 21:40 ] @
mozda gateway da ukucas??
[ StORM48 @ 23.02.2005. 14:31 ] @
A protokoli? Da li su isti na obe mašine?
Možeš da probaš da uradiš rebuild mreže pomoću Wizarda (nekad pomaže pri ovako beznadežnim situacijama, gde "sve radi, ali ništa ne radi").

Probaj pa javi šta si uradio.

Pozdrav
[ Milos Stojanovic @ 23.02.2005. 17:31 ] @
ili jednostavno pročitaj ovo:
http://www.elitesecurity.org/tema/81455-FAQ-Osnove-umrezavanja
mislim da će ti rešiti sve probleme. A i trebalo je da ovo postaviš na Home Networking forumu...