[ Guardian OfThe Blind @ 27.01.2005. 21:37 ] @
Novajlija sam u ovoj oblasti pa me je malo začudilo kada sam pročitao negde na ovom forumu da cc-processori ne prosleđuju novac odmah na račun korisnika već samo par puta u toku meseca (mada to naravno, ima smisla). Zbog prirode posla kojim se bavi web sajt uplaćenim novcem moram da raspolažem odmah kako bih mogao u što kraćem roku da ga prosledim dalje, što izgleda, odbacuje cc-processore kao način naplate, a kako su sume reda veličine nekoliko hiljada dinara otpada i neki vid plaćanja putem SMS-a. Šta mi preostaje? Da organizujem saradnju sa bankom koja će mi direktno omogućiti procesiranje kartica. Da li se zna kada će domaće banke početi da pružaju ovu uslugu (s obzirom da je donet zakon o elektronskom potpisu, mada ne i sva podzakonska akta) i koliko će to meni kao nekom ko tek razvija posao biti komplikovano i skupo da realizujem? Drugi način su direktne uplate na moj račun ali se pitam koliko fizičkih lica ima uključenu uslugu otvorenog naloga za plaćanja putem interneta? (kao na primer što delta banka omogućava uz korišćenje mini cd-a, koliko još drugih banaka nudi ovu uslugu?)

Hvala unapred!
[ Dragan Varagic @ 28.01.2005. 07:39 ] @
Prvo, kada se radi posao, lepo je raditi sa tudjim parama, ali u ovom slučaju potrebno je imati svoja sredstva da bi se započeo posao. kada posao krene, nije problem podatak da pare stižu svake dve nedelje, jer se svaki put preuzimaju sredstva za prethodnu nedelju. Drugim rečima, potrebno je imati sredstva zha start, a kasnije postoje sredstva koja pristižu svake druge nedelje, što je sasvim OK, a ima poslova u ovoj državi gde pare ne vidiš minimalno 90 dana (npr. ako prodaješ nešto preko trgovačke mreže velikih marketa).