[ Tigerheart @ 28.01.2005. 01:26 ] @
http://www.ubuntulinux.org

Narucivanje oficijalnih cd-ova za djabe mozete obaviti na lokaciji: http://shipit.ubuntulinux.org/

Mala caka za narucivanje
NEMOJTE narucivati vise od 1 kompleta ... zasto ... pa nasi CARINICI misle da su najpametniji pa nam sankcionisu sve sto je vise od 3CD-a .. tj po njima FIZICKO LICE NEMOZE DA "UVEZE" veliku kolicinu istih cd-ova ..

Zato narucujte na mame, tate, bracu i sestre .. jednostavno SIRITE Linux .. :)

P.S. na carini trenutno cami nekih 90-tak paketa koji su nasi ljudi odavde narucili ... CARINA nece da ih pusti jer krse gore napisano pravilo ...!!!
[ bags @ 28.01.2005. 01:37 ] @
djabe != dzabe
[ tdjokic @ 28.01.2005. 01:53 ] @
E, sad ce oni iz Ubuntu tima da umru od srece sto nama idiotima treba ponovo da salju po 1 komad! Daj, bre, ovo nije normalno uopste! Pa ljudi lepo molili da se porucuje veca kolicina CD-ova, da ne ispadne postarina skuplja od sadrzine, difolt je bio 10 komada i on sa jednim kovertom i neznatno vecom postarinom odradi 10 korisnika. A ovako treba svakome ponaosob da dadu koverat, pa da adresiraju, da plate relativno visoku postarinu i tako redom! Pretpostavljam da ce se ovo cuti do Brisel jer de facto predstavlja krsenje ljudskih prava! Recimo - napise ti neko pismo na 10 strana a oni otvore i kazu: "Ne mozes da dobijes 10 listova papira u jednom kovertu, moze samo po jedan list! Neka ti pise ponovo!"

Nadam se da shvatate. Taj zakon verovatno nije jedini koji je u suprotnosti sa evropskim zakonima. Nije li nasa posta sada obavezna da vrati posiljke? Nije nista otrovno, nije eksploziv, nije zapaljivo, nije zarazno - da bi se moralo unistiti, onda se verovatno mora vratiti pa ce nam se smejati IT javnost. A nas bas briga....
[ japan @ 28.01.2005. 03:25 ] @
medju tih 90 ili koliko vec paketa na carini, se nalazi i moj.
posto sam juce dobio ljubaznu molbu sa carine da podnesem
dokaz o vrednosti posiljke kao i ovlascenje za uvoz,
danas sam nazvao carinu i tetka mi je ljubazno objasnila
da ona saoseca sa svima nama i da nas potpuno razume,
kao i da ce do podeneljka biti zauzet generalni stav po tom pitanju.

logika je jasna...
ako iz turske donosis jedne farmerke - to je za tebe...
ako donosis vise pari - bato... pa ti si svercer!
[ tdjokic @ 28.01.2005. 03:54 ] @
Zanimljivo je da oni nisu cak ni profesionalci - ja kao laik za postanske usluge, bih rekao na osnovu nacina pakovanja i slanja da se radi o bezvrednim uzorcima: nista "preporuceno", nista vrednost oznacena na koverti, nema adrese posiljaoca, verovatno se tretira kao "tiskovina" / "stampana stvar", posiljka totalno nezasticena od gubljenja i propasti - ako stigne, stigne, ako ne - nikome nista.

Ali, oni to ne kapiraju i tu vide neku skrivenu opasnost za nasu privredu, a i sire. A na Internetu jasno i glasno stoji: "Porucite CD-e, besplatno!" i uz to detaljan opis sta je Ubuntu kao organizacija, sta znaci rec "ubuntu" i tako dalje. Ali, bice da je stvar dosla do nekoga na vrhu i sad on trazi ekspertizu od IT strucnjaka, a valjda je i njima sinulo da to stize svima redom, MOZDA JE STVARNO BESPLATNO i BEZVREDNO (u novcanom smislu)? Uhhhhh........
[ mikaso @ 28.01.2005. 09:21 ] @
Nisam bas najbolje shvatio :( da li se placa postarina ili je u potpunosti za DZ kao sto je bio slucaj sa Microsoft Service Pack 2?
[ alex @ 28.01.2005. 09:30 ] @
Kao sto sam vec jednom napomenuo - PTT usluge nemaju nikakve veze sa Linuxom.
[ mikaso @ 28.01.2005. 09:39 ] @
OK, hvala!
[ djela @ 19.04.2005. 21:31 ] @
I... jer je dobio neko CD ?
[ fade @ 19.04.2005. 21:46 ] @
kad sam to narucio ,ima mesec dana ,i nista do sada ,cim sam video topic setih se .ima koji su dobili ,lai ja ne.
[ sadux @ 20.04.2005. 00:00 ] @
pa sto da radim,ima na mnogo mesta u Srbiji gde daju linux distribucije isto dzabe....
[ bukovski @ 20.04.2005. 02:16 ] @
ja dobio 10 komada 1 kom za amd 64 !
sve fino i kulturno ! ali to u VL a u Nisu su me zezali i jos uvekstoje :(
[ superbaka @ 20.04.2005. 08:21 ] @
ja dobio 10, ali ne radi na mom Atlonu... kod zeta na Celeronu radi bez problema...
[ euripyd @ 20.04.2005. 13:56 ] @
pa cekaj, nije tamo naznaceno da oni placaju postarinu, dakle da li ONI placaju postarinu???
[ broker @ 20.04.2005. 14:56 ] @
Citat:

The Ubuntu team will send you Ubuntu CDs at no charge, for you to install and share. We will cover the cost of shipping the CDs to you as well.


Kada se Ubuntu tek pojavio ja sam narucio jedan CD i stiglo je bez peripetija.

[Ovu poruku je menjao broker dana 20.04.2005. u 16:21 GMT+1]
[ Burgos @ 20.04.2005. 14:59 ] @
Ja sam dobio 38 od 40 :)
28 za i386
5 za pocketPC
5 za Amd64
[ tdjokic @ 20.04.2005. 19:31 ] @
Citat:
euripyd: pa cekaj, nije tamo naznaceno da oni placaju postarinu, dakle da li ONI placaju postarinu???

Posto niko da ti odgovori, evo ja cu: porucis, dobijes - NISTA ne placas, niti postarinu, niti ista drugo. To je poslato valjda kao ono "stampane stvari" ili na neki slican nacin, pa pretpostavljam da imaju i neki popust. Na sajtu je pisalo (mozda jos pise) da se mole korisnici da naruce vise CD-a, default je bio 10 komada, "da ne bi ispalo da je postarina veca od vrednosti samih CD-a". Znaci da postarina nije beznacajna, ali da sa porastom broja komada unutra postarina ne raste mnogo, pa su na taj nacin hteli da salju za vise ljudi pomocu jednog koverta i jedne dostave. E sad, sto je to kod nas u brojnim slucajevima izvrgnuto ruglu i ljudi bez veze maltretirani je nas "patent", ne Ubuntuov.

Edit: pardon, dobio si vec jedan odgovor, prevideo sam.
[ euripyd @ 21.04.2005. 00:16 ] @
jeste da je tema u mad zone, ali neka mi neko kaze kako vam se cini, jel rade crnci dobro??
sta propustam ako recimo imam fedoru ili mandraka?
simpa mi je nekako onaj backgrund
[ Janmix @ 21.04.2005. 09:27 ] @
Ja sam do sad dobio za dzabe sa neta BIBLIJU na CD,CD O kompaniji za preradu ulja, NAKI ACTEL PROGRAM ,FRANCUSKO PORODICNO STABLO???!!! i jos neke stvarcice ali najubedljiviji je bio ACTEL.
Dakle zovu mene iz FEDEX-a da potvrdim da cu primiti porudzbinu i sledeceg dana mi dolazi paket znaci OGROMNA KOVERTA 60x50 cm
Ja sav Happy sto sam dobio nesto za dz. kad ono otvaram,utoj ogromnoj koverti jedna malo manja plastificirana sva izleplena markicama i ptt shitom ,
otvaram nju kad i u njoj jedna manja neplastificirana i u nijoj mala kesica sa cd-om
Mislim stvarno ,da li za transport jednog cd-a treba koverta 60x50 cm???
[ wanted @ 27.04.2005. 19:47 ] @
Jel ovo sigurno za djaba?
Da nisu neki manijaci :)
Nerazumem koji linux poklanjaju
Dal suse dal red hat dal mandrak
Do kolko cda je besplatna postarina ako je uopste besplatna.
nE Ozbiljno sta oni imaju od toga sto nama daju cdove?
30% mislim da se uclinim tamo a 70% da se ne uclanim.
Stvarno mi treba linux al ponovo pitam dal je ovo s***** sigurno!!!
Jel neko dobio?
Jel platio postarionu?
Kolko cd0va je narucio?
[ tdjokic @ 27.04.2005. 20:00 ] @
Evo ti sajt pa pogledaj tamo ko su i sta su: http://www.ubuntulinux.org/. CD-ove poklanjaju kao promociju - reklamu, odnosno poklanjali su, ne znam da li jos to rade. Na obrascu za narucivanje je default kolicina bila 10 komada, a mogao si poruciti i vise. Ja sam porucio 5 i dobio sam 5 kompleta - u mali kartonski omot su bili upakovani po 1 Live CD i 1 instalacioni CD, na oba je bila Ubuntu distribucija Linuxa, koja na www.distrowatch.com vec dugo zauzima prvo mesto na tabeli i ima priblizno duplo vise posetilaca od prvog sledeceg Linuxa.

http://www.ubuntulinux.org/shipit/link_view:

Shipit - Free CDs

The Ubuntu team will send you Ubuntu CDs at no charge, for you to install and share. We will cover the cost of shipping the CDs to you as well.

The link address is: http://shipit.ubuntulinux.org/
[ wanted @ 27.04.2005. 20:09 ] @
oOk shvatio sam to rade radi reklame.
Al samo mi nisi reko dali si na tih 5cda platio postarinu i kolko?
[ tdjokic @ 27.04.2005. 20:13 ] @
Nista nisam platio, apsolutno nista, oni placaju postarinu za bilo gde u svetu: We will cover the cost of shipping the CDs to you as well. Da, nisam dobio 5 CD-a nego 5 kompleta Live + instalacioni, dakle 10 komada.
[ wanted @ 27.04.2005. 20:15 ] @
Ok thx
Sad cu da se prijavim
[ fade @ 27.04.2005. 20:21 ] @
nemoj misliti da sigurno dobijash ,ja se prijavljivao vishe puta pa nista ,ostane na carini ili postar ne donosi ,ili nesto ,uglavnom ja josh nisam dobio nista ,a i nije neki ,pogledaj screenshotove pa vidi ,ne uzimaj dzaba.
[ JovanT @ 28.04.2005. 12:14 ] @
@wanted

Pa jel si ti pročitao temu? Šalju potpuno džabe. Ja sam u februraru naručio 6 CD-ova i u martu su svi stigli bez ikakvih problema. Poštar mi je doneo kao i svako pismo i nisam morao ništa da platim. Inače ne dele ni Suse ni Red Hat nego Ubuntu koja je i njihova distribucija zasnovana na Gnome okruženju. Uz jedan komplet dobijaš dva CD-a (jedan je instalacioni a jedan Live) u veoma lepom pakovanju.
[ wanted @ 29.04.2005. 23:59 ] @
Nisam imo vremena da chitam
Zezam se :o
[ Lesh5 @ 24.08.2006. 13:38 ] @
Tema je malo zastarela, ali ubuntu se jos uvek deli...Drugi put narucujem cd-ove, a ovi supci sa carine verovatno zadrzavaju... Prvi put narucih 15cd sada 10... Valjda cu ih dobiti...
[ fade @ 24.08.2006. 14:17 ] @
cisto informativno :
Ubuntu sa Gnome window managareom :https://shipit.ubuntu.com/
Ubuntu sa KDE window managerom : https://shipit.kubuntu.com/
Ubuntu sa Xfce window managerom : https://shipit.xubuntu.com/

Adrese nisu proverene ,jer mi nesto net zajebava ,koliko su secam ,trebalo bi da su tacne.
[ SqlByte @ 24.08.2006. 14:28 ] @
ja bio naruchio desetak komada Ubuntua, mada neshto ne gotivim Ubuntu. Evo sad cu da naruchim Kubuntu mozhda neko zatreba :)
[ Lesh5 @ 24.08.2006. 20:44 ] @
Linkovi su ok, ali nece da radi u securedhttp-u linkovani... Znaci http://

Posto ja nisam koristio ni jedan Linux u zivotu interesuje me koja je razlika izmedju GNOME i KDE okruzenja... Koji je bolji ii da li uopste postoji bolji ili je to stvar ukusa... U sustini kratke karakteristike oba okruzenja bi mi dobro dosle...
[ SqlByte @ 24.08.2006. 21:02 ] @
samo ti uzmi KDE :)
ni'e samo stvar ukusa...
Ako te bash toliko zanima uvek mozesh na linux forumu da pogledash sigurno ima neka ( ako ne i vishe ) tema KDE vs GNOME
[ fade @ 24.08.2006. 23:02 ] @
Evo bicu aj ono dobar Linuxash ,tj propagiracu malo svoj OS , evo slike ,


Ubuntu po defaultu , tj koji ide sa GNOME grafickim okruzenjem : http://www.osnews.com/img/8398/ubuntu.png

Kubuntu , sa KDE grafickim okruzenjem : http://lwn.net/images/ns/kubuntu.png

Inace i ja preporucujem KDE jer je dopadljiviji i nekima laksi za rad ,ako vam se nesvidja ,nekim cudom ,ima josh 10-ak window managera koje mozete koristiti.
[ @stral @ 24.08.2006. 23:05 ] @
meni je stiglo 25 komada
[ Lesh5 @ 25.08.2006. 17:04 ] @
Narucih ja Ubuntu pre 2 nedelje, sad cu da narucim Kubuntu posto ga svi toliko hvale :)

[Ovu poruku je menjao Lesh5 dana 25.08.2006. u 20:45 GMT+1]
[ Milan Gligorijevic @ 25.08.2006. 21:57 ] @
Evo, javno obecavam da cu po prvi put instalirati linux samo ako stigne
Jel ima jos nesto za dzabe
[ Sasa_NS @ 25.08.2006. 22:00 ] @
Ja sam dobio od drugara kome je stigao veći paket tih CD-ova (Ubuntu "live" + "install")... Probao ovaj "live" (bez instalacije), rekao: "Lepo" i... - ostavio u ćošak...

Sorry Linuxaši, ali Windows mi je već ušao u krv (a i platio sam ovaj na svom laptopu)...
[ Deda_Mraz @ 26.08.2006. 17:39 ] @
Jel ima neko sajt odakle i dalje šalju one Ubuntu sitcker's-e? Znam da su ranije slali ali sada nema ništa od toga... neki likovi sa ubuntuforums.org su pre slali džabe ali više nemaju to...

Inače gnome vs kde, isto kao i win i lin...ne vredi diskutovati oko toga!
[ fade @ 26.08.2006. 17:58 ] @
ja sam dobio 10 komada uz diskove , naruceno pre oko 40-ak dana .
[ Deda_Mraz @ 26.08.2006. 18:04 ] @
Stikerse?
[ ypow @ 26.08.2006. 18:26 ] @
Da, ja dobio 8 nalepnica, a što se tiče naručivanja nemojte ko blesavi, jer će ponovo zatvoriti isporuke za Srbiju ako se naručuje previše.
[ fade @ 26.08.2006. 19:18 ] @
ma u svakom slucaju ti diskovi zavrse negde ,koliko njih koristi ubuntu ,nenormalno .Ipak , ko im kriv kad poklanjaju ,a mi ko pravi Srbi , ako je dzaba ,uzmi sto vishe mozes iako neznas sta ce ti.
[ Lesh5 @ 26.08.2006. 19:38 ] @
AKo mi ne stigne jel se neko dobrovoljno javlja da mi posalje kubuntu i ubuntu ? :D

He he,zez
[ Deda_Mraz @ 26.08.2006. 20:31 ] @
Da to je glupo što daju koliko hoćeš diskova... a onda naravno Srbin da imade što više (da i komšiji crkne krava) i naruči koliko god puta može
Ja bi napravio da možeš da naručiš samo 1 free disk za tu verziju, pa kada izadje nova verzije opet 1 free, a ako želiš recimo 5 diskova, da ti platiš sve PTT troškove i da sve ti platiš.
[ Marko Medojević @ 26.08.2006. 20:39 ] @
Sve je to stvar lične kulture. Neki ljudi definitivno ne shvataju da je to nečiji trud koji treba poštovati.
Što se tiče Marka Šatlvorta, on bi verovatno mogao svakom kinezu da da bulk od 100 CD-ova sa Ubuntuom, a da to njegov budžet ne oseti.

Više o Marku na - http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Shuttleworth
[ tdjokic @ 27.08.2006. 03:22 ] @
Ja sam Ubuntu primetio medju prvima, ali ga vec neko vreme ne pratim vise.

Na pocetku je bilo ovako - potsticali su ljude da porucuju VECE KOLICINE CD-a, jer im je postarina uvek velika, i za par komada i za vise komada, a za veci broj komada se verovatno neznatno povecava, pa su pisali: "Porucite vise, da ne bude postarina veca od vrednosti samih CD-a." Veliki broj komada je namenjen deljenju kolegama, komsijama i bilo kome koga bi Linux mogao zainteresovati. Kao nekakav minimum su propisivali 10 komada, jos kad su slali Live + instalacioni, a cini mi se da je sada Live i instalacioni isti.

Znaci, tih 10 komada je prakticno bilo 20. Ja sam pogresio i porucio 5 pa su mi ipak poslali i dobio sam ih. Tako da nije bas sve u nasem mentalitetu, nego i u nekim drugim okolnostima.
[ Deda_Mraz @ 27.08.2006. 18:03 ] @
Ne i dalje je Live + Instalacioni!
[ fade @ 27.08.2006. 18:23 ] @
Gresis ,imam sveze kopije ubuntu-a 6.06 koje i Live i install cd u isto vreme , a ne 2 diska u jednom pakovanju ,al imam i stickere.
[ Deda_Mraz @ 27.08.2006. 19:02 ] @
Hmmm onda je zadnja verzija 5.10 bila Live + Instalacioni... (pošto nju imam na diskovima a 6.06 sam skinuo sa neta)

Sorry
[ tdjokic @ 27.08.2006. 19:05 ] @
Citat:
fade: Gresis ,imam sveze kopije ubuntu-a 6.06 koje i Live i install cd u isto vreme , a ne 2 diska u jednom pakovanju ,al imam i stickere.

Da, bilo je pre nekih par meseci (nisam bas siguran) reci oko toga da ce pokusati tako da urade, pa bi onda slali i Kubuntu, jer bi im troskovi drasticno pali. Mene je od samog pocetka cudilo sto su isli na odvojene, jer mnoge distribucije vec dugo imaju isti Live i instalacioni. Jeste da su tako korisnicima pruzili skromniji instaler, kao - za slabije masine, sa manje memorije itd., ali se to kasnije sveti jer treba gomilu programa skidati sa neta. Nerealno je predvidjati da korisnici sa nekim jadnim masinama imaju brzu Internet vezu. Licno mislim da bi bolje bilo da salju 2 CD-a: taj prvi, koji je znaci vec postao i Live i inst., + dodatni, sa programima, pa makar i manje komada. Lakse je kopirati CD, kad ga vec imas, nego skidati neke stotine MB-a.
[ Deda_Mraz @ 27.08.2006. 19:08 ] @
...ili bi mogli da šalju i DVD pa bi stali i kubuntu i ubuntu, i edubuntu, i xbuntu i deda_mrazbuntu i svi_ostali_sistemiubuntu
[ Lesh5 @ 28.08.2006. 14:30 ] @
Stigao mi UBUNTU!!!!!!!! Instalirao sam ga i moram reci da je jednostavan, ali dopadan... Sad da podesim PPPoE... Malo se mucim oko toga :D
[ Lesh5 @ 31.08.2006. 14:44 ] @
Sve podeseno... Ubuntu super, cekam jos Kubuntu da vidim kakav je :D
[ LaMpiR @ 31.08.2006. 20:17 ] @
Citat:
Lesh5: Sve podeseno... Ubuntu super, cekam jos Kubuntu da vidim kakav je :D

Mogu ti reci da mi je Kubuntu mnoogoo ljepsi a i bolji od Ubuntu-a :)
Trebao si odmah naruciti i Kubuntu, dodju zajedno :)
[ bizzy86 @ 31.08.2006. 21:47 ] @
da li neko zna koliki je maximum narucivanja cde-a a da se na placa nista posto sam cuo da hoce fino da naplate nasi... Narucio sam tri komada (kubunu 64b i obican i kao u ubuntu 64). Pre mesec dana mi je stigao ubuntu za 32b skroz free i dopao mi se pa sam resio da narucim i ostale verzije..
[ LaMpiR @ 01.09.2006. 20:49 ] @
Proslu verziju mislim 5.10 ubuntu onu Breezy Badger ili kako vec sam narucio onaj komplet kao 3 CD-a i to nisam platio nista ali evo zadnji put sam narucio ubuntu i kubuntu i platio sam 5 KM :)
[ Zoran Rodic @ 01.09.2006. 21:36 ] @
Izvini ako sam suvise intiman, ali kome si platio?
[ ypow @ 02.09.2006. 17:04 ] @
Trebalo bi da prodjete da ne platite ništa. Ja sa poručio 10cd ova i NIŠTA nisam platio. Ako i traže nešto kažite da su to edukacioni CD-ovi (na takve CDove knjige se ne plaćaju dažbine), i trebalo bi da ne platite ništa (nisam 100% siguran),
[ genije mladji @ 02.09.2006. 19:55 ] @
Ja sam narucio edubuntu i morao sam da platim postaru oko 60 din ako se dobro secam. Jos ga nisam instalirao
[ Mefisto_soad @ 03.09.2006. 02:02 ] @
Ja sam narucio mislim pre jedno godinu dana jedno 15 komada.
I nista nisam platio, sve mi je stiglo u roku od 2 meseca mozda nesto duze.
Poz.
[ Milan Gligorijevic @ 14.09.2006. 17:10 ] @
Evo i ja da se pohvalim, stiglo i meni.
Naručio sam 25.08.2006. oko 22:00 i danas (14.09.2006) sam našao u pošti kovertu (Ubuntu v6.06). Eto, za nepune tri nedelje. Baš sam se prijatno iznenadio, sad još samo da instaliram :)
[ LaMpiR @ 14.09.2006. 19:20 ] @
Citat:
alkion: Izvini ako sam suvise intiman, ali kome si platio?

Postaru :p
Cak i pise na koverti da je postarina placena mislim u Njemackoj ali eto opet...
[ Milan Gligorijevic @ 14.09.2006. 20:11 ] @
Ja uopšte nisam dolazio u kontakt sa postarom, mrzelo ga da se penje na četvrti sprat pa ubacio u sanduče :)
[ Autobus 88 @ 14.09.2006. 20:12 ] @
Dobio 5 komada, podelio malo i ortacima da se zezaju.
[ ststeva @ 14.09.2006. 20:40 ] @
I ja sam dobio linux, ali ga nisam probao, kakvi su utisci, onih koji su instalirali???
[ Deda_Mraz @ 15.09.2006. 07:55 ] @
Pa instaliraj ga (šta si ga koji .... naručivao) pa ćeš videti utisak!
[ tdjokic @ 15.09.2006. 13:39 ] @
Citat:
ststeva: I ja sam dobio linux, ali ga nisam probao, kakvi su utisci, onih koji su instalirali???
U zavisnosti od toga koji si CD porucio, postoji mogucnost da ga probas i bez instalacije, kao tzv. Live nacin rada. Stavis ga u CD drajv, u BIOS-u postavis da ti racunar krece sa CD-a i to je to. Nista na hd-u ne zapisuje, nista ne kvari, ne menja, a mozes videti kako izgleda i raditi neke stvari.
[ Nemanja Avramović @ 15.09.2006. 13:46 ] @
Samo da se nadovežem: Kad završiš sa testiranjem, izvadiš CD (ideš na turn off pa će Linux da ti kaže kad da izvadiš CD), restartuješ mašinu, i opet si u dobrom starom Windowsu
[ Pirossi @ 19.09.2006. 10:31 ] @
stigla mi je pošiljka iz NL - ubuntu/kubuntu/edubuntu. ja nisam platio ni dinara. na nalepnici vidim da ih je slanje stajalo 5 eura.

edit:
naručio sam pre cca mesec dana.
[ fade @ 19.09.2006. 10:44 ] @
Code:
restartuješ mašinu, i opet si u dobrom starom Windowsu 
Nit je star , nit je dobar , ali to je ipak stvar ukusa.
[ Deda_Mraz @ 19.09.2006. 11:48 ] @
Citat:
5 CDs requested in 2006-08-26. 5 CDs approved and sent to the shipping company in 2006-08-29.


Još uvek čekam da mi stigne...verovatno će sledeće nedelje!
[ SqlByte @ 19.09.2006. 15:14 ] @
naruchio pre 26 dana, stiglo juche :)
super je ubutntu sa KDE...

jer imao neko problem da mu ne bootuje grub ? to jest da ne mozhe da se uloguje na windows ili kubuntu ? ja sam imao ubuntu pre toga pa moguce da to pravilo problem..
[ ypow @ 19.09.2006. 19:12 ] @
* 10 CDs requested in 2006-07-28. 10 CDs approved and sent to the shipping company in 2006-08-01. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.
* 15 CDs requested in 2006-08-04. 15 CDs approved and sent to the shipping company in 2006-08-08. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.


Prvi stigli 20-ak dana posle potražnje, a ovi drugi još nisu stigli
[ Nemanja Avramović @ 19.09.2006. 23:59 ] @
Meni KUBUNTU nije stigao već 6 meseci
[ Lalemajstormoler @ 20.09.2006. 21:34 ] @
Meni je stiglo 10 kom,a ne znam ni sta ce mi?
[ tdjokic @ 21.09.2006. 02:06 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: Meni je stiglo 10 kom,a ne znam ni sta ce mi?

A sto si uopste porucivao?

Citat:
JaHvram: Meni KUBUNTU nije stigao već 6 meseci

A od kad uopste salju Kubuntu? Njega nisu oduvek slali, mozda si porucio dok jos nisu slali.

http://www.ubuntu.com/support/...0a75424cdd663ee6f7b8eedcf19607

"Can You Send Me Kubuntu CDs?

With version 6.06 LTS, we have decided to offer Kubuntu CDs as well. You can request Kubuntu 6.06 LTS CDs from https://shipit.kubuntu.org. "

2006-06-01: Distribution Release: Kubuntu 6.06 LTS - ako je izasao "juna, prvog" onda nije mogao da ti stigne ranije Poruci opet...
[ Lalemajstormoler @ 21.09.2006. 03:07 ] @
Citat:
tdjokic:
A sto si uopste porucivao?

Iz dosade,rado cu dati nekom ako mu treba.
[ Nemanja Avramović @ 21.09.2006. 11:03 ] @
Citat:
tdjokic: A od kad uopste salju Kubuntu? Njega nisu oduvek slali, mozda si porucio dok jos nisu slali.


Pa naručio sam baš poodavno. Možda nema 6 meseci ali ima dosta vremena. Naručio sam preko formulara na kubuntu.org - ne vidim zašto bi ostavljali opciju da se naruči ako ne šalju
Naravno, pisalo je da je approved and sent to the shipping company...
Evo našao sam...
"10 CDs requested in 2006-05-30. 10 CDs approved and sent to the shipping company in 2006-05-30. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping."

Sad sam naručio 5 komada... valjda će da stigne...
[ Deda_Mraz @ 21.09.2006. 11:30 ] @
Stigli su preključe!

Hvala ljudima iz Ubuntu-a !
[ tdjokic @ 21.09.2006. 18:58 ] @
Citat:
JaHvram: ne vidim zašto bi ostavljali opciju da se naruči ako ne šalju :)
Bilo je neko kasnjenje sa izlaskom, mozda bas ove verzije od koje je i pocelo slanje Kubuntua, pa se sve zamesalo.

Mozda su primali porudzbine unapred, jos dok nije izasao. Tesko da su ti poslali K 2006-05-30 (10 CDs approved and sent to the shipping company in 2006-05-30) kad je izasao tek 2006-06-01 (bilo je njega i ranije, ali nisu slali). Valjda ce se uhodati.
[ mega023 @ 23.09.2006. 15:45 ] @
e sad sam se setio da ovde postujem da mi je pre neki dan stigao paket sa diskovima

dobio sam (ono sto sam porucio) a to je 1xPC 1xPC64 1xMAC cd
i dobio sam neke nalepnice... ubuntu... malo su velke za komp ali mogu za frizider
[ Galle PIM @ 04.10.2006. 15:36 ] @
Meni evo stiglo za tacno 20 dana. Narucio sam 14.Sep. stiglo je danas.
Ver. 6.06
10 diskova 1xMac, 1x64b PC, 8x PC (i 8 nalepnica )
Pozz
[ Milan M. Radovic @ 05.10.2006. 01:10 ] @
E pa nije za DZ .... postarina 5eura

+ Ubuntu je s*****
[ tdjokic @ 05.10.2006. 01:21 ] @
Citat:
choks87: E pa nije za DZ .... postarina 5eura

Na njihovom sajtu izricito pise da oni placaju i postarinu. To te je neko ovde olesio.

Citat:
+ Ubuntu je s*****

Ovde nedostaju jos dve reci "za mene" ili tri "po mom misljenju". U kom smislu s*****? To je jedna od najpopularnijih distribucija Linuxa, cudno da sve one hiljade ljudi koji ga koriste nisu primetile ovo sto si ti primetio
[ Deda_Mraz @ 05.10.2006. 09:43 ] @
@tdjokic Šta se ložiš na gluposti od nekog no-name čoveka? Vidiš da piše bezveze, pojma nema o Linuxu, a zato voli da naručuje...

ubuntu zakon!
[ Individue @ 05.10.2006. 12:09 ] @
Stigao i meni ubuntu posle 3 nedelje, fino u poštansko sanduče, sve besplatno :)
[ tdjokic @ 05.10.2006. 16:07 ] @
Citat:
Deda_Mraz: @tdjokic Šta se ložiš na gluposti od nekog no-name čoveka? Vidiš da piše bezveze, pojma nema o Linuxu, a zato voli da naručuje...

Zbog istine i drugih korisnika - nekome moze pasti u oci ovo sto je on napisao i onda pocne da se siri glas "Citao sam ja ES-u, taj Ubuntu je s*****......." itd.
[ fade @ 05.10.2006. 16:20 ] @
Code:
To je jedna od najpopularnijih distribucija Linuxa, cudno da sve one
 hiljade ljudi koji ga koriste nisu primetile ovo sto si ti primetio
Sudeci po Distrowatch-u ubuntu je ubedljivo najpopularniji distro , sto i ja mislim ,jer u poslednje vreme se o podesavanju ubuntu-a postavlja dosta pitanja na forumu , mada ubuntu nema sta da se podesava , odlican je distro , kubuntu kad sam uzeo , odusevio se kako je xtra , ipak kde 3.5 mu lezi odlicno.
[ Galle PIM @ 06.10.2006. 03:02 ] @
Ja sam platio postaru 66 din. tj. moja majka je ja nisam bio kod kuce da pitam cika postara " .. a zasta to brate 66 din.? "

@choks87 >> to sto je otstampana postarina 5 evr. to su platila gospoda iz holandije, da tebi dostave distribuciju Linuxa koju ti bas i ne volis (mnogo su bre bezobrazni, zamorni i uporni da maltretiraju ljude sa tim diskovima)

Pozz
[ WAZZUP @ 06.10.2006. 03:58 ] @
Daj nek neko skloni ono ĐABE.
Bode oči.
[ Deda_Mraz @ 07.10.2006. 09:37 ] @
Citat:
tdjokic: Zbog istine i drugih korisnika - nekome moze pasti u oci ovo sto je on napisao i onda pocne da se siri glas "Citao sam ja ES-u, taj Ubuntu je s*****......." itd.


Ahaa...ti to zbog Ugleda ES-a ja se izvinjavam najiskrenije...

Zezam se malo...pa ne u pravu si donekle, ali niko ga neće shvatati ozbiljno, posle toliko hvale za tu distribuciju, dodje neki klinac i kaže ne valja..
[ tdjokic @ 07.10.2006. 10:02 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Ahaa...ti to zbog Ugleda ES-a ;) ja se izvinjavam najiskrenije...

Zezam se malo...pa ne u pravu si donekle, ali niko ga neće shvatati ozbiljno, posle toliko hvale za tu distribuciju, dodje neki klinac i kaže ne valja.. ;)

Ne samo to - ima on pravo da kaze da ne valja, ali neka iznese argumente, neka obrazlozi taj svoj stav. To je sustina. Ja sam izneo neka svoja neslaganja sa konceptom Ubuntua u jednoj temi, ali ovako bas ne ide! "Ti si budala." "A sto?" "Pa, zato sto ja tako kazem!" , pa tako ispada da je neka izjava sama sebi dokaz. Cemu onda uopste forum i diskusija?
[ Milan M. Radovic @ 19.10.2006. 18:14 ] @
Strava su mi se svidele one nalepnice...jel mogu da se naruce samo one ... jedo 100 komada pa da lepim po liftovima hehe :D
[ puska @ 19.10.2006. 19:37 ] @
ja sam dobio verzije 5.10 ali ne znam tacno kad sam narucio uglavnom KDE mi se vise svidja od Gnome pa cu sad da porucim nadam se da ce poslati.
[ WOW @ 21.10.2006. 20:39 ] @
meni su stigli 1 pc, 1 pc64, 1 mac i 1 edubuntu (i 4 nalepnice) i to iznenadjujuce brzo (oko 10-tak dana posle narucivanja).
...nikakvu postarinu nisam platio
[ Deda_Mraz @ 21.10.2006. 21:51 ] @
Što naručujete MAC verziju kada nemate mekintoš nije mi jasno!?
[ puska @ 21.10.2006. 22:55 ] @
Ja kad sam narucivao mogao sam da biram standard varijantu sa po 1 komad od svega ili neke sa po vise ili da trazim specijalan zahtev za drugaciji tip porudzbine, i onda sam zato izabrao taj od po 1 komad da ne bih komplikovao situaciju. Sad sam narucio Kubuntu za PC i 64 bit PC posto mi za Mac ne treba a postoji mogucnost da biras sta zelis da narucis i koliko.
[ WOW @ 23.10.2006. 11:57 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Što naručujete MAC verziju kada nemate mekintoš nije mi jasno!?

zato sto u standardnim narudzbinama nema samo 1 pc... 10 pc mi ne trebaju a custom narucivanje bi uvecalo vreme za koje bi mi ti diskovi stigli
[ Napushenko @ 14.01.2007. 17:57 ] @
I meni je stiglo poslije cetiri nedelje,sve free,samo sto ja zivim u Makedoniji :)
[ Janmix @ 14.01.2007. 20:19 ] @
Stiglo mi oko 30 cd-a sa ubuntu i 10 sa kubuntu linuxom i brdo nalepnica... Sve dzabe, nista nisam platio... Sad cu da delim radost po kraju
[ Ivan G @ 22.01.2007. 13:11 ] @
Evo i ja sam dobio posle vise od 3 nedelje 5 CD Linux-a Ubuntu.Nisam platio nikakvu postarinu.
[ [REaS0n] @ 22.01.2007. 20:15 ] @
evo sad skoro dobio 10 pakovanja(sa nalepnicama :P ), poshtar je popio chasu vode ali pare nije trazio..
[ bugsu @ 22.01.2007. 21:55 ] @
ja sam cuo neshto da kao za srbiju vishe ne shalju,e sad jel to tacno?
[ Ivan G @ 23.01.2007. 14:47 ] @
Citat:
bugsu: ja sam cuo neshto da kao za srbiju vishe ne shalju,e sad jel to tacno?


Ja sam narucio pre 3 nedelje i juce mi je stiglo 5 CD-ova Linuxa
[ galaksi @ 25.02.2007. 10:40 ] @
Ja takodje mislim da je Ubuntu sra..e . Probao sam ga i live cd i instalaciju.
Spor je kao smrt. Probao sam ga na P II na 466 Mhz i 128 MB rama. Trebalo mu je 3 minuta da startuje. Na istoj masini BeOS je startovao za 40 sekundi, Xp za minut win 98 za 30 sekundi. Pokrenuo sam open office na doticnoj masini i trebalo mu je skoro 5 minuta da startuje. ta bi bilo da ima jos i antivirus? Uzas. Sta je tu dobro kod Ubuntu linuksa?
Koliko vidim kod vecine koji su uzeli ucesce kod ove teme preovladjuje XP.
Od linux distribucija koje sam probao mogu da pohvalim Mitrax, Beos, Damnsmaill linux i Mandrake.
Osim navedenih probao sam i jos:
Beatrix, Linuxo, Redhat, Slackware, Minilinux, Vectorlinux, FreeBSD, Gnu Linux, OpenBSD itd, itd.
[ Marko Medojević @ 25.02.2007. 12:32 ] @
Citat:
Spor je kao smrt. Probao sam ga na P II na 466 Mhz i 128 MB rama.
Šta očekuješ na tako slaboj mašini. Trebao si da probaš Xubuntu (XFCE).
Citat:
Trebalo mu je 3 minuta da startuje. Na istoj masini BeOS je startovao za 40 sekundi, Xp za minut win 98 za 30 sekundi.
To je nešto do tebe! Ja koristim Ubuntu i diže se istom brzinom kao XP.
Citat:
Pokrenuo sam open office na doticnoj masini i trebalo mu je skoro 5 minuta da startuje.
Opet nešto do tebe! Tačno je da se na Kubuntu diže sporije nego na Ubuntu zato što je OpenOffice GTK aplikacija. Evo upravo sam na mojoj distribuciji (kubuntu 6.10) pokrenuo OO Writer i pokrenuo se za 5 sekundi, dok je spreadsheet-u trebalo 3 sekunde.
Citat:
Od linux distribucija koje sam probao mogu da pohvalim Mitrax, Beos, Damnsmaill linux i Mandrake.
Osim navedenih probao sam i jos:
Beatrix, Linuxo, Redhat, Slackware, Minilinux, Vectorlinux, FreeBSD, Gnu Linux, OpenBSD itd, itd.
BeOS, FreeBSD i OpenBSD nisu Linux distribucije. A i taj Beatrix koji si probao je baziran na ubuntu.
[ tdjokic @ 25.02.2007. 15:55 ] @
Citat:
galaksi: Ja takodje mislim da je Ubuntu sra..e .
Da, prijatelju, to je nesto cudno. Ja licno sam delimicno protiv njegovog koncepta u smislu "jedan gazda, jedna blagajna, jedna volja", sto znaci da ga ne pravi zajednica, kao kod (vecine) ostalih pa moze da se ugasi za 2 sata. Ipak, moram priznati da su radili i uradili mnogo na toj distribuciji. To se doduse ne vidi na prvi pogled, ali ipak jesu. Mozda je za to zasluzan bas ovaj koncept koji ja kritikujem, jer se po drugim distribucijama stalno nesto svadjaju, razvode, razilaze, premestaju, na granici su bankrota (Mandrake / Mandriva ?) i stalno nesto tako.

Zbog toga pocinju i neke druge cuvene i manje cuvene distrbucije da prelaze na Ubuntu sistem, koristeci i njegove resurse. Obrati paznju na moje podatke - pise Ubutnu Linux a koristim ustvari novi Mepis, koji je jedan od tih "prelaznika". Skinuo sam i izsprzio CD sa Mint 2.2, takodje baziranom na Ubuntu, za koga mislim da je posebno pogodan za korisnike koji nece da se petljaju sa dodavanjem raznih multimedijalnih i slicnih dodataka, jer su vec u samoj distribuciji, a ima i nekih estetskih promena. Mozda cu cak i preci potpuno na njega, nakon instalacije i probe. On je GNOME, sto ja ne volim, ali su i tu uradjene neke intervencije, pa je veoma zgodan za rad i sve je nekako doterano i glatko odmah, "iz kutije", sto kod vecine ostalih distribucija nije slucaj.

Nazalost, Mint ne salju besplatno.
[ Deda_Mraz @ 26.02.2007. 16:11 ] @
U svakom slučaju veće je s***** suse 10-ka (jedino osmica može da parira dobro po stabilnosti) od bilo kog Ubuntu-a.
Novi SuSe nije čist sam sa sobom i ovi iz tec. podrške, šalju gigabtine upgradeove na svakih 5-6 dana, nešto izmenjuju, ne kompatabilnosti sa bilo čim, raspad sistema im je u Novell-u.

Retko kad koristim Linux, jer imam 3-4 programa na win-u koja nikako ne mogu da rade pod Lin-om i samo zbog toga koristim windows, inače definitvno su Ubuntu i Vista najsavršeniji sistemi.
[ IdeaR @ 26.02.2007. 17:01 ] @
Ovo izgleda very cool:
YouTube - Ubuntu 6.10 with XGL & Kiba-Dock
http://tinyurl.com/2h83bv

[ Deda_Mraz @ 26.02.2007. 21:23 ] @
Ovo bre čoveče izgleda F.E.N.O.M.E.N.A.L.N.O !!!!

Čekamo odgovor od Win freak-ova!?

P.S. Ajde neka neko da upute ka sajtovima sa kojih se skida ovo čudo i objašnjenje za install.

-Dopuna-

Hahaha sa jednog foruma:

Citat:
Goodbye Vista Aero whatever. Hello "Ubuntu 6.10 with XGL & Kiba-Dock"!

Man, who needs Vista for it's pretty Aero, when you can get this most awesome sexy spinning 6-sided multi-layered desktop carnival. I would never get any work done. Watch the video.


[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 26.02.2007. u 22:39 GMT+1]
[ Eric Wynn @ 27.02.2007. 17:25 ] @
Pre nekog vremena, skinuo sam Ubuntu Live CD, i tako... da probam, starujem ja Ubuntu - i WOW, sve je radilo bez problema, nasao je mrezu, cak se i wireless sam konfigurisao... internet radio odmah. Jednom recju bio sam zapanjen sa kojom lakocom je sve proteklo. Naravno ostalo je da instaliram drivere za graficku kartu i zvuk, a za to nisam imao vremena. Definitivno cu da stavim Ubuntu kao drugi OS kad nadjem vremena... ovo sada sa XGL-om je perverzija . Znaci XP za igranje i eventualno programe kojih nema na Linux-u, Linux za dushu... no way Vista ... barem ne nekih godinu dana, a i onda u funkciji zamene XP-a
[ Džeronimo @ 28.02.2007. 08:15 ] @
Citat:
galaksi:Trebalo mu je 3 minuta da startuje

Je l' to sa LiveCD-a ili kad se kompletno instalira na Hard disk? Ako je sa LiveCD-a, onda ne znam šta si očekivao jer se tad OS učitava u RAM memoriju, a ti imaš stvarno malo RAM-a.
Citat:
galaksi: sta bi bilo da ima jos i antivirus? Uzas.

A ko to još na Desktop mašini s Linuxom stavlja AV? Osim ako nije neki težak paranoik.
Citat:
galaksi: Sta je tu dobro kod Ubuntu linuksa?

Sve što ti javljaš da kod tebe ne radi ili radi presporo, kod većine ostalih radi perfektno.

Pa zar bi ovoliko nas koristilo Ubuntu da ne valja?

Citat:
IdeaR: Ovo izgleda very cool:
YouTube - Ubuntu 6.10 with XGL & Kiba-Dock

Probao sam Beryl i super radi iako imam slabiju mašinu (256MB RAM, grafička 64 MB)

Citat:
Deda_Mraz: Ovo bre čoveče izgleda F.E.N.O.M.E.N.A.L.N.O !!!!

Čekamo odgovor od Win freak-ova!?

Ajde, nek se jave, pa nek kažu da l' oni imaju takve efekte i kakva im mašina treba za to (kolko GB memorije i koliko jaka grafička)
[ Deda_Mraz @ 28.02.2007. 11:58 ] @
Citat:
Džeronimo: Ajde, nek se jave, pa nek kažu da l' oni imaju takve efekte i kakva im mašina treba za to (kolko GB memorije i koliko jaka grafička)


Pa kako da se jave kada nije izmišljen još modul od 5gb ddr-a?

Hihihi probah ja kod mene ovo čudo sa XGL-om, na 512ddr radi besprekorno na 1 gb radi besprekorno na kubni
Sve u svemu, nema šta da se kaže dalje ovo je kraj!

E da grafička je gforce4 4200 ti 128mb
[ sekulicB @ 30.03.2007. 11:13 ] @
i meni je stiglo, a poruchio sam 11.03. stiglo mi je 12 diskova... moram sam platiti 1,5 evra poshtarinu o carinjenju.. tako neshto, blabla, obichnu poshtarinu nisam platio...
[ ton_majstor @ 30.03.2007. 11:24 ] @
ZAŠTO je ovo toliko dugo u MZ? Kako ovo nikome ne smeta?

Ovo je OK tema i ima OK komentare. Nije nikakva sprdačina!

Pozdrav!
[ skocimish @ 04.04.2007. 19:33 ] @
Danas sam dobio kovertu (pucketavu) i prvo sto sam pomislio: "Je...e , pa nasa posta radi!!!" Narucio sam pre sigurno dva meseca i moram priznati, prijatno iznenadjenje.
[ sekulicB @ 06.04.2007. 18:33 ] @
hehehe... i kod mene je bila pucketava...:):) i ja sam se iznenadio, iskreno, nisam verovao da ce to stici, a evo stigao mi je i NetBeans 5.5 :)
[ bmcvetic @ 08.04.2007. 08:35 ] @
Moje skromno misljenje: Ubuntu je najgori Linux.
Probajte Open Suse, Red Hat...

I svaki vas prijatelj (ili vi) sa malo brzom konekcijom moze da skine neku distibuciju sa http://torrent.linuxsrbija.net/ tako da ne vidim potrebu za ovim postama, cekanjem i ostalo.

Pozdrav,
LinuxSrbija
[ tdjokic @ 08.04.2007. 11:32 ] @
Citat:
bmcvetic: Moje skromno misljenje: Ubuntu je najgori Linux.
Probajte Open Suse, Red Hat...
Kad sam kupio laserski kolor stampac probao sam razne distribucije da bih instalirao drajver, jer mi je to bilo najvaznije. Imam ADSL i skinuo sam "bezbroj" distribucija.

Red Hat - ni da mrdne, pise tamo nesto "stampa" a nigde ga nema
SUSE - se najlakse instalirao, odmah proradio i uskoro se zaglupio i nista vise
Ubuntu - nekoliko verzija - radi.

Meni su druge stvari manje vazne, cak imam i nekoliko distribucija na hdd, mogu da predjem na drugu ako mi treba nesto specificno, ali evo - u pogledu stampaca je Ubuntu ispao najbolji.
[ brcha @ 08.04.2007. 13:44 ] @
Citat:
tdjokic: Kad sam kupio laserski kolor stampac probao sam razne distribucije da bih instalirao drajver, jer mi je to bilo najvaznije. Imam ADSL i skinuo sam "bezbroj" distribucija.


Nije ti palo na pamet da pokušaš da nađeš na netu informacije o tome kako se podešava tvoj štampač kad već nije bio podržan out-of-the-box? Nemoj pogrešno da me razumeš, ali ja ne razumem zbog čega bih instalirao drugu distribuciju zbog štampača/skenera/bluetooth-a/grafičke/...

Što se tiče Ubuntu-a, nikad mi nije bio simpatičan zbog svog agresivnog marketinga (reklo bi se da me podseća malko na LDP po tipu marketinga), ali to ne znači da nije dobar. Ipak je on oslabljena verzija jedne od najboljih i najstarijih distribucija ikad, tako da mora da je i on koliko-toliko dobar. Ako bi neko mene pitao koja je najbolja distribucija (za end-user-e, ne za mene, jel), verujem da bih preporučio ili Debian GNU/Linux ili openSUSE. Pošto sam ćaletu instalirao openSUSE, sad ću drugarici da stavim Debian, pa ću da uporedim utiske :)
[ bojan_bozovic @ 08.04.2007. 13:48 ] @
CUPS je isti svuda. Tdjokicu, ako zelis click-click-finish setup hardvera, mozda bi bilo dobro da korstis Windows ili OSX, iskreno. Ako tvoj stampac radi preko CUPS na jednoj distribuciji, radi na svakoj, i na svakom bogovetnom unixu/bsd.
[ Džeronimo @ 08.04.2007. 15:35 ] @
Citat:
bmcvetic: Moje skromno misljenje: Ubuntu je najgori Linux.
Probajte Open Suse, Red Hat...

Pa pogledaj ovo, pa sâm zaključi da l' je najgori: http://www.elitesecurity.org/t252391-1#1535933
Čovek se danima mučio da namesti modem, a onda je probao Ubuntu i namestio modem za nekoliko minuta.
[ brcha @ 08.04.2007. 16:41 ] @
Citat:
Džeronimo: Pa pogledaj ovo, pa sâm zaključi da l' je najgori: http://www.elitesecurity.org/t252391-1#1535933
Čovek se danima mučio da namesti modem, a onda je probao Ubuntu i namestio modem za nekoliko minuta.


Jel ti to ozbiljno? Da li si kojim slučajem pogledao ono uputstvo na help.ubuntu.com? Piše da treba da skine drajver sa intel.com-a i da ga instalira standardnim putem (što piše sigurno i uz sam drajver koji skine sa Intel-ovog sajta). Posle toga je otvorio GnomePPP (koji su izmislili Ubuntu ljudi i koji nikako ne ide ni uz jednu drugu distribuciju, a i ne postoje ekvivalentne komande na kppp-u i qtwvdialer-u ili SuSE-tovom k(q)internet-u) i kliknuo na „detect modem“ i slično. To je sve tooolikooo ubuntu-specific da je to čudo.

Da je, kojim slučajem, otkucao „apt-get install mojmodem“ i da se to sve regulisalo samo, bilo bi da je ubuntu bolji (tj. malko lakši za korišćenje). Ili još bolje da je to sve sam detektovao i odradio.

Usput, da li znaš kako se instalira taj isti modem na Gentoo GNU/Linux-u? Evo da ti pomognem:

Code:

emerge intel-536ep


i sve se samo odradi - i skine sa intel-a i instalira i ubaci u kernel i sam apdejtuje kad staviš novi kernel i tako dalje. A postoje i grafički frontend-ovi za to isto, tako da ne mora da se ulazi u konzolu.
[ Džeronimo @ 08.04.2007. 17:48 ] @
Citat:
brcha: JTo je sve tooolikooo ubuntu-specific da je to čudo.

Nisam ni rekao da je to nešto što je Ubuntu-specific.
Ako pogledaš malo temu, videćeš da kaže da uopšte nije ni čitao to uputstvo, nego je modem za nekoliko minuta namestio na isti način na koji je probao da ga namesti na SuSE. Ne kažem ja da je SuSE lošiji, niti da je teži za korišćenje (možeš da primetiš i da novim korisnicima uglavnom preporučujem ili Ubuntu ili SuSE), al' čovek kaže da se namučio da na SuSE na taj isti način namesti modem i da nije uspeo.

Poenta svega ovoga nije da ja ubedim nekog da je Ubuntu bolji, nego da se vidi da nije onako kako to tvrdi bmcvetic, koji kaže da je Ubuntu najgori Linux.

Citat:
brcha: i sve se samo odradi - i skine sa intel-a i instalira i ubaci u kernel i sam apdejtuje kad staviš novi kernel i tako dalje. A postoje i grafički frontend-ovi za to isto, tako da ne mora da se ulazi u konzolu.

Za većinu stvari ne mora da se ulazi u konzolu. Evo, ja sam moj WinModem instalirao uz samo par klika.

Citat:
brcha: Ili još bolje da je to sve sam detektovao i odradio.

Što se detekcije hardvera tiče, meni je na Ubuntu sve osim WinModema radilo out-of-the-box (čak i grafička kartica) bez ikakvih dodatnih drajvera i podešavanja. Jedino sam za WinModem morao da instaliram drajver (tad sam bio na dial-up), a to sam odradio uz samo par klika mišem.
[ Srđan Pavlović @ 08.04.2007. 18:45 ] @
Prvo, Ubuntu koji imam je 5.04 koji dolazi na jednom CD.
SuSe 10.0 pro imam na 2 DVD-a (jedan instalacioni i jedan mirror servera pun apdejtova)..
Dakle, ne bi bilo fer porediti ove dve konkretne instalacije.

(ako bi ih vec poredio, 1:0 za SuSe sto se tice sminke samo, ali samo to)

Sto se tice problema sa drajverom za intel536ep, u Ubuntu-u sam to resio tako
sto sam skinuo sa net-a source za Ubuntu-5.04 i instalacija
(make clean, make 536, make install) je prosla bez ikakvih problema,
kao i kasnije ucitavanje modula, pravljenje node-a i prepoznavanje od
strane ppp-a. Dakle, sve bez ikakvih problema, ali opet je moralo malo da se
kucka u konzoli, dakle nista klik - klik....

Sto se tice SuSe-a, garantovano je problem u drajveru.
Na intelovom sajtu ima za 9.1 samo (za sada).
Ovih dana ce mi drug poslati neki drajver koji je skinuo odnekud
i kaze da radi sa SuSe 10, za ovaj modem, pa cu da probam.

Evo jos jedno pitanje:

Kako da napravim fajl koji sadrzi nekoliko komandi koje zelim da izvrsim u konzoli?
( analogno ".bat" fajlovima u MS-DOS-u)?

PS: (Postavljam sva pitanja u okviru ove teme samo da ne bih pravio milion tema,
za svako pojedinacno pitanje,
a pitanja ce biti.... :)

Pozdrav.
[ brcha @ 08.04.2007. 19:27 ] @
Citat:
Kernel-1: Kako da napravim fajl koji sadrzi nekoliko komandi koje zelim da izvrsim u konzoli?
( analogno ".bat" fajlovima u MS-DOS-u)?


http://www.elitesecurity.org/p1538315
[ tdjokic @ 08.04.2007. 19:30 ] @
Citat:
brcha: Nije ti palo na pamet da pokušaš da nađeš na netu informacije o tome kako se podešava tvoj štampač
Da, palo mi je. pretrazio sam sve zive forume, svih vaznijih distribucija - nigde nista, jer je stampac relativno nov na trzistu. Osim toga, za stampac postoje original Canon drajveri, tako da ni ne treba da se trazi previse. Ali, zbog nekih sitnih zackoljica, negde radi, negde ne radi, a osim toga, Mint Ubuntu mi se i onako svidja - spojim sam lepo sa korisnim

Evo gde sam nasao detaljno uputstvo https://help.ubuntu.com/commun...s/CanonPrinters/Canon_LBP_2900 (koriste se isti drajveri i za LBP2900 i za moj stampac LBP5000)

Ne zalecite se sa odgovorima, mozete da ispadnete i ... previse brzi.
[ tdjokic @ 08.04.2007. 19:36 ] @
Citat:
bojan_bozovic: CUPS je isti svuda. Tdjokicu, ako zelis click-click-finish setup hardvera, mozda bi bilo dobro da korstis Windows ili OSX, iskreno. Ako tvoj stampac radi preko CUPS na jednoj distribuciji, radi na svakoj, i na svakom bogovetnom unixu/bsd.
Mozda radi, ali ja ne znam vise od ovoga

https://help.ubuntu.com/commun...s/CanonPrinters/Canon_LBP_2900

to sto pise tu je za mene zakon i ne mogu nista ja tu da radim. Obrati paznju da je menjana i tamo neka skripta:

Citat:
Replace /etc/init.d/ccpd with the script below (taken from [WWW] http://rdoursenaud.free.fr/debian/capt.html):


Ako je to "isti CUPS" onda prihvatam kritiku, ali bih ja ipak rekao da je dosta izmena. Sto se tice primedbe click-click-finish, zvanicni drajver je bas tako koncipiran ali se razlicito ponasa u razlicitim distribucijam, sta da mu radim.
[ Sasa Banker @ 16.03.2012. 11:01 ] @
Vidim na zvanicnom sajtu da se biznis varijanta placa... Moje pitanje je da li Poreska pise kazne ako pronadju na racunaru u nekoj firmi "nelegalan" Linux sistem?
[ since1986BC @ 16.03.2012. 12:47 ] @
Verovatno da ces biti kaznjen
ukoliko si na divlje nabavio biznis izdanje Ubuntu-a, koje je krcato vlasnickim softverom a naplacuje se...

"klasican" Ubuntu mozes bez problema da koristis. Mada i na njemu mozes da uradis ilegalni upgrade vlasnickim softverom.
[ component @ 16.03.2012. 18:38 ] @
Ček... gde ste videli da se Ubuntu plaća? Koliko vidim plaća se samo Canonical podrška a sam sistem možeš da koristiš za džabe. I niko neće biti kažnjen ni za šta.
[ since1986BC @ 17.03.2012. 10:09 ] @
Ja sam bez previse citanja pogresno protumacio to sto nigde nema linka za direktni download. Shame on me. :(
A mogli ste i vi malo da citate pa da linkujete ovde. Shame on you.

Citat:
The remix retains all the goodness of Ubuntu and is compatible with all Ubuntu certified hardware, apps and tools, adding business-focused tools from the standard Ubuntu and partner archives and removing home-user oriented apps. There are no modified or enhanced packages in the remix, and the remix gets its security updates from the same place as standard Ubuntu; it’s just a convenient starting point that includes many common changes made by IT administrators deploying Ubuntu in a corporate setting.


ono bitno - u vezi placanja
Citat:
32-bit x86, english-only, installation images are available now for free download with registration below. Deployments can be supported through a standard Ubuntu Advantage agreement from Canonical, or unpaid.


citati su sa linka-> http://www.ubuntu.com/business/desktop/remix

DakleM, placa se podrska. :D
[ maksvel @ 17.03.2012. 10:18 ] @
Citat:
A mogli ste i vi malo da citate pa da linkujete ovde.


Doduše, nije na ovoj temi...
http://www.elitesecurity.org/p3055871

Uglavnom, biće da ne postoji nelegalan Ubuntu.
[ vladared @ 17.03.2012. 16:17 ] @
Podrška se plaća, ali ne mora da se plati ništa, doduše onda nema njihove direktne podrške...
[ ptak 13. @ 28.03.2014. 15:02 ] @
Da li i dalje postoji neki nacin oko pordzbine besplatnog linuxa?
[ HeYoo @ 28.03.2014. 15:15 ] @
Odavno nema. Za cega ce ti fizicki primerak u doba brzog interneta?
[ Panta_ @ 29.03.2014. 06:08 ] @
Probaj ovde.
[ ptak 13. @ 29.03.2014. 20:31 ] @
Citat:
HeYoo: Odavno nema. Za cega ce ti fizicki primerak u doba brzog interneta?


Skoro sam sredjivao svoje stare diskove sa programima i doooobru vecinu bacio (jer sam cesto pravio skup programa za posle instalacije OSa) pa nadjoh gooomilu od 30ak CDa linux originala...pa se setih mozda ima ponovo negde, sto da ne. Sto je dzabe i Bogu je drago!

Citat:
Panta_: Probaj ovde.


Probacu pa cu javiti sta i kako?! Hvala!
[ calexx @ 29.03.2014. 21:03 ] @
Previše cimanja, dovoljno je da klikneš na linux koji te zanima, sačekaš nekoliko minuta da stigne pa ga nabaciš na flešku ili RW CD/DVD i eto takoreći besplatnog rešenja. Koliko vidim, u ovim ponudama su stari originali ili ljudi nude da narežu na donet disk što opet nije fraj.
Ponudi tih 30 u razmenu. :) Ja sam imao i pravio nekad davno i kada sam napunio veliku tortilju neupotrebljivim diskovima, prestao sam da čuvam, čak i sada po potrebi dovučem, narežem pa obrišem sa harda. Kada ponovo zatreba, opet DL.
[ ptak 13. @ 29.03.2014. 21:52 ] @
Da, da, kasnije sam i ja video da su ponude, jako, jako stare. Sve u svemu bio sam samo jako radoznao da li to i dan-danas funkcionise. A uskoro me ceka jos jedna selekcija diskova koje cu javno pokloniti nekome koga to interesuje/treba.
[ plus_minus @ 29.03.2014. 22:36 ] @
Čitam i ne mogu da verujem. Nije ništa strašno, samo upoređujem sebe i način na koji koristim prenosive "nosače" podataka ... i biću vrlo kratak.
Već skoro 3 godine kako nisam - pipnuo - disk. "Kompakt disk". CD. Čak je i windows krenuo uspešno da se pakuje i instalira sa fleške (rufus i win8.1, npr.), kamoli linux.
A fleške, ima ih od koliko gb ? Ne bih dalje da komentarišem.
[ ptak 13. @ 30.03.2014. 21:52 ] @
Citat:
plus_minus: Čitam i ne mogu da verujem. Nije ništa strašno, samo upoređujem sebe i način na koji koristim prenosive "nosače" podataka ... i biću vrlo kratak.
Već skoro 3 godine kako nisam - pipnuo - disk. "Kompakt disk". CD. Čak je i windows krenuo uspešno da se pakuje i instalira sa fleške (rufus i win8.1, npr.), kamoli linux.
A fleške, ima ih od koliko gb ? Ne bih dalje da komentarišem.


Ne razumem? Sta? Hoces reci da sam idiot sto kupim za 600+din 25dvd diskova i narezem sebi filmove, muziku, serije, windows, AutoCAD i sl... trebam kupiti 12 fleshki od 8Gb ili sta?
CD ne pamtim kada sam kupio ali DVD svaki mesec jedan box u Mercatoru
[ plus_minus @ 31.03.2014. 06:04 ] @
Citat:
ptak 13.: ... trebam kupiti 12 fleshki od 8Gb ili sta? :D
CD ne pamtim kada sam kupio ali DVD svaki mesec jedan box u Mercatoru :D


Ne. Kupi jedan hard disk od 500gb i njega troši. Kupi još jedan hard disk od 1tb i njega koristi umesto svih tih dividi-ova.
Ili obrnuto. A možda su dva hard diska od po 500 gb sasvim dovoljna? A flešku ... ili više komada, to znam da već imaš.
E sad, dal' si ti idiot ili ne, to ti znaš. Ako ne ti, onda one osobe koje se druže s' tobom.

Ja sam napisao :
Citat:
Čitam i ne mogu da verujem. Nije ništa strašno, samo upoređujem sebe i način na koji koristim prenosive "nosače" podataka ... i biću vrlo kratak.
[ Sava @ 31.03.2014. 08:35 ] @
Nisam pratio isto kao i ti, ali verujem da se podrška za Linux i danas plaća. Sećam se kada sam kupovao SuSe neki broj tamo otišao sam u Netiks i dva pakovanja sa 7-8 CD-ova i debelim knjigama kao i godinu dana podrške za 50 računara koštalo je 100 dolara. Za to vreme Windows je bio mnogo skuplji za desktop računare.
Citat:
ptak 13.:
Ne razumem? Sta? Hoces reci da sam idiot sto kupim za 600+din 25dvd diskova i narezem sebi filmove, muziku, serije, windows, AutoCAD i sl... trebam kupiti 12 fleshki od 8Gb ili sta? :D
CD ne pamtim kada sam kupio ali DVD svaki mesec jedan box u Mercatoru :D

Ja imam trenutno bar jedno 100 koncerata na hardovima, a obavezno ih narežem na DVD i čuvam u arhivi, a prethodno svaki pogledam na kućnom DVD playeru, naravno i kasnije, mnoge po više puta. Jednostavno nikada nisam mešao multimediju sa računarom pa sve imam duplirano u kućnoj verziji (dvd, satelit, cd itd...). Ovde kod mene (okolina Cvetkove pijace) ne znam za jeftinije od 35-45 din./kom., a nikako da odem do Doma omladine, jer ne znam za jeftinije nego dole u prolazu.


[ ptak 13. @ 31.03.2014. 08:49 ] @
Ma ok, salio sam se malo... Ja kupujem Verbatim uvek, ona ruzna nedefinisana boja, zuta, bez, braon nemam pojma. I u Mercatoru skoro uvek ista cena 25kom 625din. A HDD ako mi verujes, evo od 2004e god od kako koristim komp nikako da kupim (externi) :) Sve ostalo uvek kupim ali HDD nekako nikad nije dosao na red :D
[ calexx @ 31.03.2014. 09:17 ] @
Verovatno se sve ovo odnosilo na bacanje para za instalacije koje će kroz nekoliko meseci da budu zastarele i višak. Uz ovako brzi internet je lakše da se opet dovuče nego da se traži disk ... često to završi pre nego se i setim gde je.
Koji su to Verbatimi nedefinisane boje? Ja kupujem jedino klasične tortilje ... aha, misliš na pakovanje narandžaste boje, tj DVD-R. Zar je i u Merkatoru 25? Mada mi je V ipak bliži.
[ ptak 13. @ 31.03.2014. 11:58 ] @


Na ove sam mislio. Na teh. spratu sam kupio proslog meseca 25kom za 625din, sutra idem u hipermarket pa cu ti reci koliko su DVDevi.
[ maksvel @ 31.03.2014. 12:25 ] @
Sve mu to kaži na pvt, ova tema je svakako obsolete, da još i ne nekroftopikujemo. Pošto je sve razjašnjeno, može ključ.