[ Boxon @ 28.01.2005. 10:36 ] @
Interesuje me da li recimo kada prodjem sve testove sa ovom dijagnostickom alatkom (sve ukljucujuci i burn-in test koji sam podesio da prodje 5 puta), moze se reci da je hard disk 100% ispravan? Mislim skoro sam ga kupio Samsung SP0802N. Sistem mi je poceo pucati, ali ne od pocetka kad sam ga uzeo, znaci ono sve blokiranje s zamrzavanjem misa, i plavi ekran smrti, odnosno nemogucnost startovanja windows-a. Sada je to terapija. Isto bih htio upitati da li je GoldMemory mjerodavan isto tako za memoriju? Hvala.
[ Goran Mijailovic @ 28.01.2005. 10:56 ] @
Merodavan je za Maxtor diskove, a cak i kad ga prodje ne znaci da je disk 100% ispravan.
[ Goran Mijailovic @ 28.01.2005. 10:57 ] @
Gold Memory je najbolji mada se desava da memorija prodje ovaj test kao ispravna a da se ipak ne slaze sa plocom i da pravi probleme.
[ Boxon @ 28.01.2005. 14:35 ] @
Ma to je kad je covjek ogranicen s novcem pa onda sam sebi pravi probleme... Najbolja stvar je Dell neki, u kome su komponente A klase, testirane, i mirna Bosna...
Uzgred, da li postoji neka alatka od Samsung-a ili neki drugi program s kojim bi testiranje Samsung-ovog diska bilo mjerodavno?
[ Mitar Ostojic @ 28.01.2005. 20:01 ] @
A jesi li skoro gledao neki od firmiranih racunara iznutra?Tacno je doduse da postoje modeli koji su namenjeni raznim trzistima pa i ovom nasem ali ni ti racunari nisu kao sto su nekada bili ili gresim?
[ Boxon @ 28.01.2005. 22:12 ] @
Nisam skoro. Znam da su stariji brand name racunari bili nocna mora za neoficijelne servisere. Uglavno mislim da racunari naruceni i kupljeni na www.dell.de (oprostite ako ispada kao reklama ali nije) su ipak racunari u pravom smislu rijeci, sto se tice sklada komponenti i sistema i testiranja istih prije prodaje proizvoda. A mogu ti reci da je mnogo jeftiniji od ostalih brand name racunara koji su pri vrhu ljestvice. Stvar je u tome sto je to nama u Bosni i Srbiji prilicno daleko... a i onima u Hercegovini i Crnoj Gori :).