[ Miroslav Jeftić @ 28.01.2005. 14:54 ] @
Imam JNC napajanje od 300W (tako bar pise) koje radi bez ikakvih problema vec nesto vise od dve godine. Razmisljam o mogucoj zameni buduci da nisam siguran da li ce i nadalje tako raditi posle svega sto sam cuo o njemu (uglavnom negativnih komentara, mada ga je tu i tamo poneko i pohvalio~evo i ja se za sada pridruzujem toj nekolicini). Ako bih ga menjao, najverovatnije bih ga zamenio sa Chieftec HPC-300-202, model koji ima pasivni PFC i kosta oko 2,500 dinara.
E sad, da li bi to bilo dobro, ili da se drzim stare poslovice "If it ain't broken don't fix it"?

U konfiguraciji je
Athlon 1,7
512Mb Ram
CDRW
DVD
MSI mx4000 T-64
Audigy 2 Value
HDD 40Gb/5400
i uskoro bi trebao da bude jos jedan HDD 80Gb/7200

[ pctel @ 28.01.2005. 18:07 ] @
Ne savetujem ti Chieftec-a od 300W, ja sam sa njima imao neuporedivo vise problema nego sa bilo kojim JNC-om. Ili zadrzi to napajanje koje imas, ili kupi Chieftec 360W, sa njim nema problema. u svakom slucaju, toplota je najveci problem zasto napajanja crkavaju, pa ako ti je napajanje hladno i iz njega ne izlazi vreo vazduh, nema da brines.
Citat:
i uskoro bi trebao da bude jos jedan HDD 80Gb/7200

ovo bi eventualno mogao biti razlog za prelazak na jace napajanje.
[ ramzes @ 29.01.2005. 09:58 ] @
Ili kupi Enermax napajanje kod kojeg ventilatori rade jos 2 minuta posle iskljucenja compa pa neces uopste razmisljati o pregrevanju napajanja! :D
[ Miroslav Jeftić @ 29.01.2005. 10:05 ] @
Mislim da bih pre uzeo Chieftec od 360W. Mada neki koje sam video su uglavnom bili sa 24-pinskim konektorom. Doduse ne znam da li uz njih (u kutiji) ide i adapter za 20 pinske uticnice? Ako ne ide, da li je problem naci takav adapter kod nas?
[ JOJO847 @ 29.01.2005. 12:39 ] @
vidi ovu temu, možda ti pomogne, tematika je o prikopčavanju 24 pinskog napajanja na 20 pinsko koje je na ploči
http://www.elitesecurity.org/tema/87143/0#559270
[ Miroslav Jeftić @ 29.01.2005. 17:36 ] @
Vec sam bio procitao tu temu u medjuvremenu. Hvala u svakom slucaju :) Mislim da je najbolje da nadjem neko napajanje koje ce biti sa starijim, tj. 20-pinskim konektorom, neko da uzmem ovo drugo pa da vijam adapter.
[ Miroslav Jeftić @ 01.02.2005. 22:02 ] @
Do kraja sam nabavio Chieftec-a od 360W sa pasivnim PFC-om (HPC-360-202-DF
). Iako mi se moj stari JNC nije previse grejao, ipak sam hteo da budem miran posto ionako to nije prevelika investicija. Probao sam prvo da nadjem sa Chiefteca sa aktivnim PFC, ali ga na par mesta nisu imali tako da sam na kraju uzeo ovo drugo, koje je bilo i nesto jeftinije. Napajanje je sa 24-pinskim prikljuckom tako da sam dokupio i adapter. Iako je istih dimenzija, bogami je dosta teze od mog starog, a da ne pricam da sam se prilicno napatio da smestim kako treba citavu sumu prikljucaka u moje midi tower kuciste koje odjednom izgleda jako malo. Al' evo, sad radi i da kucnem u drvo, nadam se da ce dugo tako nastaviti. Hvala na savetima, pozdrav~