[ DRAGOMIR_013 @ 28.01.2005. 17:08 ] @
da li je moguce imati sopstveni server?
[ sEaGhOsT @ 28.01.2005. 18:15 ] @
Da :)
[ DRAGOMIR_013 @ 28.01.2005. 18:25 ] @
kako objasnite mi molim vas?
[ wex-alpha @ 29.01.2005. 01:39 ] @
Kupis masinu (bolje jaca) stavis OS (win ili neki Linux), pa onda softver (Apache ili IIS) itd... i sve to spojis na neki broadband internet i eto ti tvog servera :)

Ako si na to mislio
[ Yugo Faca @ 29.01.2005. 01:53 ] @
Imam i ja nekoliko pitanja vezanih za ovu temu.

- Sta je poenta mašine za server, brz procesor ili RAM memorija.
- kolika je minimalna konfiguracija da bi server normano radio (nemojte pisati 200 MHz jer to već znam)
- Koji su bolji i stabilniji serveri, Windows ili Linux?

Citat:
i sve to spojis na neki broadband internet i eto ti tvog servera


Npr. koji?
[ Mister Big Time @ 29.01.2005. 02:56 ] @
Pa zavisi koliko ce da bude opterecen server. Neki stari P2 ili P3 sa 256 RAM-a bi trebao da lepo radi kao kucni server.

A naravno da je Linux stabilniji kao server.
[ Yugo Faca @ 29.01.2005. 03:06 ] @
Koju vezu moram imati (ADSL, ISDN, 56K)
[ BytEfLUSh @ 29.01.2005. 03:08 ] @
Zavisi... Koliko posetioca očekuješ na serveru i šta ćeš tamo držati?
[ Yugo Faca @ 29.01.2005. 03:18 ] @
konkretno ovaj site www.lopare-caffe.com i da li mogu preko istog servera da otvorim Internet radio?
Poseta otprilike 200-300 dnevno!
[ salico @ 29.01.2005. 08:59 ] @
Napisao sam tutorialcic za ftp server: http://www.geocities.com/dva_lokvanja/



Napomena: ne obazirati se na dizajn sajta :-)
[ SmilieBG @ 29.01.2005. 11:30 ] @
Mislim da bi trebalo (sa pravom) postaviti i pitanje: odakle ti dolaze posetioci?

Jer

u jednom trenutku 10 posetioca koji skidaju 10 mp3 fajlova sa 56k modema nije isto sto i 10 posetioca koji skidaju 10 mp3 fajlova sa ADSL varijantom (jos ako je neka jaca, 2-4 mbit...).

Ako je sajt finansiran (odnosno ima mesecnu zaradu), onda mozes za relativno male pare da ubodes jedan server na neku co-lokaciju na 100 mbit mrezu... "relativno male" pare znaci za nekih 50-60 evra mesecno...

Sto se servera samog tice - ne idi ispod P3. Razlika u ceni se ne moze opravdati sa razlikom u performansama P2 i P3. Takodje sto vise CPU i sto vise RAM to je bolje. Ali ovako 'generalno' sa 512 RAM-a mozes da pocnes... Pa posle ustekas jos 512.

Poz,
Sale
[ BytEfLUSh @ 29.01.2005. 14:44 ] @
Savetujem ti konekciju od min. 256kbps UPLINK, a ne znam da li to iko nudi... Možda ADSL, najskuplja varijanta... Naravno, ne smeš biti iza NAT router-a, tj. moraš imati realnu IP adresu. Sve u svemu, ne isplati se.
[ GMC @ 28.03.2005. 18:27 ] @
ovako imam i ja jedno pitanje,
za ovaj internet radio sta mi treba,
nesto sam gledao po googlu i vidim da spominju neke servere sto se placaju... a mene interesuje dali ja mogu direktno sa svoje masine da "emitujem"?
Sto se tice konekcije imam wrieless a racunar je skoro stalno upaljen....

Hvala
[ Mister Big Time @ 29.03.2005. 01:52 ] @
koji vajrles?
koliki ti je upload?

Procedura je manje vise ista.. kao i za web/ftp server samo sto ti treba drugi sw... za taj radio ne znam sta ide..

[ GMC @ 29.03.2005. 10:35 ] @
11 Mbps je brzina , upload 3GB ,
A nisam te shvatio sta je isto kao za ftp?
I dali je potreban poseban server koji se placa ili mogu direktno sa svog racunara

Hvala
[ acko018 @ 29.06.2005. 02:59 ] @
Brate da bi imao internet radio, bar onaj koji sam ja imao mora imas WINAMP (ko to nema ) i shoutcast plugin koji sluzi za emitovanje onoga sta reprodukuje winamp...
Vrlo je prosto znaci www.tvojaadresa.tld:8000 i eto radia. Znaci kad neko otvori to u winampu on moze da vidi ime pesme i ime radija koji se krecu kao RDS u polju za pokazivanej naziva numera. ako te nesto ineteresuje vise ili da ti posaljem to, imas moje podatke u profilu pa posalji .....
Ali ako palniras da to drzis na nekom od nasih servera ne znam koliko ceto da ti se isplati jer transfer na serveru koji daju kod nas je sugav sem na loopia koj daju 5-10GB mesecno. Znaci najbolje dignes neku svoju paklenu masinu za to sa naravno javnom IP adresom i picis sa radiom.


pozzzzz
[ acko018 @ 29.06.2005. 03:15 ] @
He he opet ja...

Ako zelis da napravis web hosting server onda:

1. Uzmi Linux jer je mnogo stabilniji ali je tezak samo tako ...
mada ok radi i pod windowsom da ne razocaravam neke jer ni ja nebih uzeo da ucim Linux zbog toga jeste bolji ali ko to gleda sada ...

2. APACHE ali koji????? Epa najbolji za sada je Apache2traid koji u sebi ima integrisano mnogo stvari znaci:
* phpmyadmin za MYSQL
* Uebimiau mail server
* phpsftpd FTP Server
* control panel itd


I onda mozes da radis sta ti je volja, znaci ima podrsku za asp, perl, php, i ostale.
Lako se snalazis jer i po default podesavanjima sve radi, a i u CPanelu podesavas domen, mail, i sve vezano za rad servera.


mnogo je mocan ja sam koristio neke apache koj samo rade sa html-om i s***** su, a ovo je strava od servera ima cak i ssl sertifikate odnosno dodjeljivanje, (SSL sigurnosni sertifikat).

A na warezima imas brdo skirpti koje odmah rade i mozes da uradis sve sta zelis, ali ako zelis da hostujes tj. da neko moze da vidi tvoju prezentaciju moras imati IP adresu iz javnog opsega to trazis naravno od ISP-a.

p.s. ako nemas stalnu javnu IP odes na http://www.dyndns.org/ i otvoris nalog, i onda tvoj sajt ima ime.atx.cx ali nemorsas da imas stalnu IP adresu.

Naravno ako nekom treba dodatna pomoc neka se javi


pozzzzz

[ WawaHOO! @ 24.03.2006. 13:44 ] @
Ja hocu da napravim download sajt a na jednoj od tema ljudi su mi preporucivali da to ne radim zbog hostinga i jos nekih stvari...

Intresuje me da li je za takav sajt (zelim da to bude bas veliki sajt,znaci mnogo mnogo programa,muzike,igri...) bolje imati sopstveni server ili zakupiti hosting.

Koji mi server preporucujete za tako nesto ?
Pozdrav
[ acko018 @ 24.03.2006. 22:15 ] @
Pozdrav. Nije toliko strasno koliko ces ti programa imati na serveru to ces
resiti jacim hardom i malo boljom masinom, vec je problem INTERNET. Podjimo
od predpostavke da ti imas 512K protok, i sam znas da je 512 donwload a
uglavnom upload je mnogo manji a on ti vise treba kako bi vise korisnika
moglo da skida sa tvog servera. A i da imas 512/512k to mnogo kosta a realno
najvise ces moci da opsluzis 2-3 korisnika koji skidaju, ili recimo da ti
dodje neko protokom od Mbita ..... nema sanse. A da uzimas protok od vise
megabita cisto sumnjam da ti se isplati. A u slucaju da resis da isprobas
sam kako to ide moj ti je savet da usmes Apache2triad 1.5.2 (mislim da je to
najnovija verzija) koji u sebi ima sve integrisano (php, mysql, ftp, mail
....). A ukoliko se resis da uzmes host ja imam kod Soloymi i mogu da ti
kazem da sam prezadovoljan pogledaj videces da nije lose imaju supere pakete
http://www.soloymi.com?hosting_idH1

Ukoliko nesto zatreba javi se slobodno.
p.s. zaboravih da napomenem da moras da imas javnu IP adresu.
Pozdrav
[ LazarNikolic @ 26.02.2010. 03:43 ] @
Mozete li mi objasniti sta je swe potrebno i kako se moze napraviti najprostiji irs server (kao sto su: krstarica , ljubavnecarolije i dr.) ??? i koliko bi me to kostalo...???
[ Marko Cukalac @ 01.03.2010. 09:14 ] @
Najpoznatiji ircd na kom se bazira i krstarica..

evo ti...

http://unrealircd.com/

pa citaj

:)