[ jera @ 28.01.2005. 19:19 ] @
Kratko i jasno: kako da podesim gateway?

Treba mi zbog Need For Speed Underground 2 igrice (da bih mogao da igram preko LAN-a).

Pokusavao sam, tamo nesto, ali bez uspeha, zato POMAGAJTE!!!!
[ sojic @ 28.01.2005. 22:16 ] @
Pretpostavljam da imas slecedi scenario:

Jedan kompjuter (server) koji ide na internet i treba deliti internet na jos nekoliko kompjutera u mrezi.

Rezija:

Na serveru podesis Internet Connectio sharing (desni klik na konekciji prema internetu->Advanced i podesis ICS). Dobijes poruku da IP kompjutera (LAN IP) MORA da bude 192.168.0.1. Kazes OK.

Na klijente podesis IP 192.168.0.x, a u gateway stavis 192.168.0.1.

Pozeljno je da na kompjutere podesis i DNS (IP adrese koje treba da dobijes od provajdera, ili javi se i pitaj)

Pretpostavljam da ti treba ovo i da je dovoljno.
[ _owl_ @ 28.01.2005. 22:23 ] @
Control Panel->Network Connections->(Odaberes zeljenu konekciju)
->Properties->Internet Protocols(TCP/IP)->Properties->Advanced
[ jera @ 29.01.2005. 12:41 ] @
ma treba da podwsim default gateway, da bih igrao prekolana jednu igricu.Kak da podesim na oba kompjutera ista default gateway adresaa ili sta vec treba da upisem.Nista za internet.

treba mi owl-ova pomoc, jer me je on razumeo.Koju ip za gateway da stavim, isti na oba kompjutera ili kako ...?????
[ Milos Stojanovic @ 29.01.2005. 14:10 ] @
Ako ste obojca na običnom LANu onda nema potrebe za specifiranjem bilo kakvog gateway-a.
Ako ste na različitim delovima lokalne mreže koji su povezani preko određenih routera-servera, onda treba uneti gateway, ali si ti dao premalo informacija da bi mi zaključili kakva je mreža u pitanju i stoga kakvi gateway-i su potrebni.

Citat:
Kratko i jasno: kako da podesim gateway?

:) Kratko i jasno:
Citat:
_owl_: Control Panel->Network Connections->(Odaberes zeljenu konekciju)
->Properties->Internet Protocols(TCP/IP)->Properties->Advanced
[ jera @ 29.01.2005. 17:19 ] @
To je to.
Samo mi kazi da li na oba kompjutera da stavim isti default gateway broj?
[ jera @ 01.02.2005. 13:47 ] @
Ima li koga?
[ Milos Stojanovic @ 02.02.2005. 16:38 ] @
Citat:
jera: To je to.
Samo mi kazi da li na oba kompjutera da stavim isti default gateway broj?

U principu, da. Ali opet, sve zavisi od konstrukcije tvoje mreže, ko što već rekoh...