[ Nabukodonosor @ 28.01.2005. 23:03 ] @
Fondacija Bila i Melinde Gejts (The Bill & Melinda Gates Foundation) koju su osnovali Bil Gejts i njegova supruga, pokloniće 750 miliona dolara za nabavku vakcina namenjenih deci u zemljama trećeg sveta.

Gejtsovi će donaciju uputiti Globalnom savezu za vakcine i imunizaciju (Global Alliance for Vaccines and Immunization, GAVI) koji će organizovati vakcinisanje dece u periodu od 2005. do 20015. godine. Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, u tom periodu će u najsiromašnijim zemljama sveta biti vakcinisano oko 27 miliona dece, a za nabavku vakcina biće potrebno između osam i dvanaest milijardi dolara. Bil Gejts je pozvao i druge zemlje, organizacije i pojedince da pomognu u skupljanju novca, budući da se u kasi GAVI-ja nalazi samo 2,3 milijarede dolara.

"Vakcinacija danas često zavisi od toga u kom delu sveta deca žive, što je potpuno neprihvatljivo. Pritom, ako svi uložimo dodatni napor, problem je rešiv", izjavio je Gejts.

Fondacija Gejtsovih je od svog osnivanja u januaru 2000. godine postala poznata naročito po finansiranju projekata u oblasti zdravstva. Sedište joj je u Sijetlu, a u periodu od 1999. godine do 2003. godine supružnici Gejts su u humanitarne svrhe poklonili 23 milijarde dolara. Organizacija GAVI je dosad u preko 70 zemalja sprovela akciju vakcinisanja dece protiv više zaraznih bolesti, kao što su difterija, hepatitis B, tetanus i žuta groznica. (G.B.)

Izvor: Mikro
[ superbaka @ 30.01.2005. 20:47 ] @
smrdi...
da je nesto drugo u pitanju pa ajde... ali vakcinacija?! mozda Todor Jovanovic nije bas lupao o svemu... prvi slucajevi side su otkriveni bas kod dobrovoljaca za testiranje vakcine za hepatitis... ovo verovatno nema nikakve veze niti neku tezinu sa ovim sto sam rekao, ali opet smrdi...
[ Aleksandar Marković @ 30.01.2005. 21:36 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/16323
[ van t hoff @ 30.01.2005. 22:18 ] @
Ne znam koliko sam u pravu, volio bih da neko potvrdi ili odbaci,
ali cini mi se da sam negdje cuo da MS odnosno bill gates, ulaze vise novca u medicinska istrazivanja nego americka vlada.

Sto bi znacilo da je taj covjek najveci finansijer i sponzor traganja za lijekom na svijetu, ako hocete dobrotvor.
Pri cemu uglavnom ulaze u ona istrazivanja koja drzava odbaci kao preskupa ili imaju visok stepen rizika u smislu neisplativosti.
[ custominstall @ 30.01.2005. 22:22 ] @
@superbaka
Ovu poruku je trebalo ovde da pošaljem, mistake.