[ 01011011 @ 05.05.2002. 22:18 ] @
Interesuje me jel mi neko moze objasniti kako da zastitim da pesme mogu biti downlodirane ukoliko kliknete na banner, onako u recima da bi mogao napisati skriptu koja ce to ustvari i raditi.
Tako da ukoliko neko klikne na banner, onda ima pravo da skine 3 pesme, da mu oto bude kao kredit za pesme.
[ RAZZLEDAZZLER @ 06.05.2002. 01:58 ] @
Pa ako ti na te bannere klikcu registrovani useri [znachi imash bazu sa userima] ... onda jednostavno napishesh skriptu koja ce za svaki klik na odredjenu adresu [tj banner] da doda tri kredita tom useru u bazi... a svaki put kada klikne na link da skine pesmu, skine mu se jedan kredit.
Ako ti ljudi shto klikcu k'o ludi po bannerima nisu registrovani, znachi nemash nikakvu njihovu evidenciju, onda mozesh preko cookies.
Npr ako klikne na banner, u cookie mu upishesh broj kredita. Samo problem je shto cookie moze da se edituje, pa lik moze da gruva sebi kredite koliko hoce. [chak iako je kriptovano ... uglavnom moze samo da stavi cookie-ju vrednost koju je imao chim je kliknuo na banner i eto njemu nova 3 kredita]
Drugi nachin su sessions, chiji podaci stoje kod tebe na serveru i koje ta osoba ne moze da edituje. Samo problem je onda shta kada user ode sa sajta ... nestaju krediti.

Eto to su prve misli koje su mi se vrzmale po glavi kada sam prochitao tvoje pitanje. Znachi nije problem ako su registrovani useri ... ako nisu, onda ima problema ... ili ja bar ne vidim neko lepo reshenje problema.

Ako ima neko da je odmorniji neka predlozi choveku neku bolju ideju [verovatno je ima]
[ Goran Rakić @ 06.05.2002. 11:49 ] @
mana ovoga je sto ti .mp3 fajlovi moraju negde da stoje. Sta mene sprecava da im pristupim direktno? Caka je da ili fajlove bacas u mySQL bazu (a ako imas mnogo fajlova to bas i nije pametno) u BLOB polje, ili da napravis .htaccess Denied For All. Zatim koristis iz PHP-a fopen(), i citas fajl lokalno, pravis instancu u /temp dir i saljes output korisniku.

Sto se tice klikova, uradi sledece. Kada neko klikne na baner, preusmeri ga po fazonu kredit.php?action=dodaj&url=http://ad.doubleclick.net/click;blq|vla|bla... zatim u kredit.php mu dodas +1 u cookie, a kada pristupa pesmi mu oduzmes 3 kredita. Mozes i da napravis bazu pesama, pa napravis za neke -1, za neke -2 a za neke -3 itd...
[ 01011011 @ 06.05.2002. 23:51 ] @
Hvala ovo je mnogo pomogle, mislim da cu ici sa user konbinacijom, kada se neko prijavi da ima 3 kredita, i onda ako hoce jos da mora da klikne na banner, :)
Hvala